<<< повернутися | обговорити на форумі >>

29/11/2019

 

 

27 листопада 2019 року у Торгово-промисловій палаті України відбулось засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП у формі круглого столу на тему „Кредитування малого та середнього підприємництва в Україні: чи є перспектива здешевлення банківських кредитів”.

У засіданні брали участь члени Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, Національного банку України, лідери всеукраїнських та регіональних об'єднань підприємців і роботодавців, керівники банківських установ, кредитних спілок, лізингових компаній, фахівці аналітичних центрів, ЗМІ, підприємці, науковці. Від НАКСУ участь у засіданні взяла віце-президент Людмила Кравченко. Модератором заходу виступив В’ячеслав Биковець, голова Комітету, перший віце-президент, генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України.

У ході засідання обговорювалися питання законодавчо-нормативної бази України в частині умов, механізмів та процедур кредитування суб’єктів малого і середнього бізнесу (МСБ); проблеми у сфері кредитування малого і середнього бізнесу; шляхи покращення умов, механізмів та процедур кредитування суб’єктів малого і середнього бізнесу; можливості здешевлення кредитів.

Людмила Кравченко виступила з доповіддю щодо аспектів співпраці між кредитними спілками та суб’єктами малого і середнього бізнесу, в тому числі і в агросекторі.

В ході дискусії директор Департаменту фінансової стабільності Національного банку України Віталій Ваврищук висловив підтримку зусиль кредитних спілок, спрямованих на кредитування МСБ, і запевнив, що норми Постанови НБУ „Про затвердження Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями” № 351 щодо формування резервів очікуваних збитків не поширюватимуться на кредитні спілки.

Після обговорення даної теми було прийняте рішення про те, що НАКСУ надасть Комітету підприємців малого та середнього бізнесу свої пропозиції про доцільність реалізації державної програми фінансування МСБ через кредитні спілки; про поширення на кредитні спілки програми компенсації процентних ставок за кредитами; про необхідність ухвалення Проекту Закону№1110 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності кредитних спілок”, який розширює можливості кредитних спілок в частині кредитування МСБ, які будуть включені до резолюції засідання з подальшим направленням її до органів державної влади.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>