<<< повернутися | обговорити на форумі >>

17/12/2019

11 грудня 2019 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України.

На розгляд Ради було винесено наступні питання: звіт Виконавчої дирекції за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ; звіт про хід виконання бюджету НАКСУ за 11 місяців 2019 року; про бюджет НАКСУ на 2020 рік; про першочергові завдання НАКСУ на 2020 рік; різне.

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Президент Петро Козинець зазначив, що протягом звітного періоду Асоціація працювала у штатному режимі. Результати аналізу звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за третій квартал 2019 року свідчать про стабільність КС системи, період характеризується реальним пожвавленням кредитування.

Продовжується співпраця з проектом USAID КЕП. Проведено декілька семінарів, в Україні зі спілками працювали експерти зі США та Польщі.

Наразі ключовим напрямком роботи Виконавчої дирекції НАКСУ є лобіювання у контексті підготовки законодавчих актів, що стосуються діяльності кредитних спілок, та комунікація з Національним банком України як новими державним регулятором, що набуде відповідних повноважень з липня 2020 р.

Так, Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України було враховано пропозиції НАКСУ до проекту закону щодо фінмоніторингу, і його було ухвалено парламентом.

У Національному банку України відбулась робоча зустріч за участю представників Виконавчої дирекції НАКСУ та лідерів кредитних спілок — членів асоціації щодо реалізації стратегічних цілей в рамках проекту Спліт за напрямами діяльності «Статистика та звітність» та «Інформаційні технології».

Крім того, Виконавчою дирекцією НАКСУ ведеться робота у напрямку реагування на нормотворчі ініціативи Нацкомфінпослуг, зокрема, що стосуються фінансових нормативів та звітності кредитних спілок.

Важлива зустріч з активним представництвом НАКСУ у звітному періоді відбулась у Торгово-промисловій палаті України за участю представників Нацбанку та бізнес-асоціацій. На засіданні ішлося про розширення можливостей мікрокредитування бізнесу, у тому числі через кредитні спілки.

Після активного обговорення звіт Виконавчої дирекції НАКСУ був узятий до відома.

Наступним на засіданні Ради НАКСУ було розглянуто питання про виконання бюджету за 11 місяців поточного року. Після розгляду звіт було узято до відома, а також затверджено бюджет НАКСУ на 2020 рік.

З доповіддю про першочергові завдання НАКСУ на 2020 рік на засіданні Ради виступила віце-президент Людмила Кравченко. Найголовнішими з них було визначено продовження роботи у напрямку збереження адекватної нормативно-правової бази, налагодження продуктивних взаємовідносин з Національним банком, співпраця з Об’єднанням фінансових установ, робота над новою редакцією Закону про КС.

На завершення члени Ради НАКСУ розглянули питання про внесення змін до Положень про вступ та членство в НАКСУ. Після обговорення нову редакцію Положень одноголосно було взято за основу з подальшим розглядом пропозицій та зауважень.

Також учасники засідання розглянули і задовольнили заяву про вихід з НАКСУ від кредитної спілки „Поміч НаУКМА” (м. Київ).


<<< повернутися | обговорити на форумі >>