<<< повернутися | обговорити на форумі >>

11/03/2020

 

 

6 березня 2020 року у Національному банку України у рамках проекту Спліт відбулася робоча зустріч  з питань  складання та подання звітності небанківськими фінансовими установами (НФУ) до Національного банку України. У зустрічі брали участь Юрій Половньов – директор Департаменту статистики та звітності НБУ, Максим Кущ – заступник директора Департаменту інформаційних технологій, представники асоціацій усіх секторів небанківського фінансового ринку, зокрема, від НАКСУ — президент асоціації Петро Козинець та віце-президент Людмила Кравченко.

Представники Національного банку передусім зробили презентацію «Подання звітності НФУ до НБУ: адаптація до нових вимог і стандартів, плани розвитку”, підготовлену Департаментом статистики та звітності Нацбанку. Презентація містила інформацію щодо архітектури системи подання звітності, тестового періоду для НФУ, планів розвитку функції подання звітності, ін. Зокрема, спікерами було зазначено, що для НФУ передбачено вільний вибір постачальника програмного забезпечення, основним форматом звітності лишається XML (у перспективі — XBRL), звітність подаватиметься щомісячно і щоквартально у безпаперовій версії з накладенням КЕП (кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якому АЦСК), створено веб-портал з кабінетом користувача, де міститься уся необхідна інформація, для початку подання звітності на порталі НБУ буде розміщено відеоінструкцію.

Також фахівці НБУ повідомили, що до 1 липня 2020 року спеціальний ресурс Національного банку для подання звітності буде функціонувати в режимі отримування, перевірки звітності, надання протоколів помилок. Станом на сьогодні вже зареєструвалися у системі і можуть подавати звітність до Нацбанку понад 900 суб’єктів небанківського фінансового ринку. Тестовий період триватиме один звітний період, протягом якого триватиме подання звітності за IV-й квартал 2019 р. Перелік звітних показників залишатиметься незмінним до кінця 2020 року, зміниться лише форма подачі звітності та отримувач.

Під час обговорення віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко підняла питання щодо того, наскільки оперативно система звітності Нацбанку зможе відреагувати на процес оновлення нормативно-правової бази для кредитних спілок. Зокрема, на зміни до розпорядження Нацкомфінпослуг №177, яким запроваджуються нові форми звітності. У відповідь керівник Департаменту статистики та звітності НБУ зазначив, що як тільки вказані зміни до розпорядження будуть на фінальному етапі, Нацбанком будуть оперативно внесені зміни до відповідних реєстрів НБУ.

Людмила Кравченко також поставила питання про недоцільність подання звітності кредитними спілками у форматі XBRL, оскільки вони відносяться до категорії мікропідприємств, а, враховуючи світову практику, такі установи не мають подавати звітність у даному форматі. У відповідь Юрій Половньов зазначив, що, дійсно, це питання присутнє і наразі вивчається фахівцями Нацбанку.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>