<<< повернутися | обговорити на форумі >>

27/03/2020

 

27 березня 2020 року

 

Шановні колеги!

 

З метою врегулювання нагальних питань, які постали перед кредитними спілками в поточній ситуації, Національна асоціація кредитних спілок України активно відстоює інтереси кредитних спілок перед органами державної влади. Зокрема, НАКСУ відправлено звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Постанови КМУ № 211 та звернення до Нацкомфінпослуг щодо заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19). Триває співпраця з Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України.

Також, з боку НАКСУ у співпраці з Всеукраїнською асоціацією кредитних спілок у відповідь на лист Нацкомфінпослуг підготовлено комплекс наступних невідкладних заходів, а саме:

На період дії карантину та протягом наступного звітного кварталу після його завершення запровадити для кредитних спілок спеціальний регуляторних режим, який зокрема, передбачатиме:

1.      При здійсненні розрахунку РЗПВ для кредитних договорів забезпечених порукою, за якими була відсутня простроченність станом на 01 березня 2020 року, запровадити застосування значення коефіцієнту покриття боргу у розмірі 0,15.

2.      Не застосовувати абзац третій пункту 4 розділу V Положення про обов’язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 19.09.2019 № 1840 (далі – Положення).

3.      За наявності законних вимог з боку вкладників щодо повернення внесків (вкладів) на депозитні рахунки та можливості провадження кредитною спілкою діяльності з надання фінансових послуг в рамках спричинених карантином обмежень, встановлених законодавством , здійснювати задоволення таких вимог вкладників без дотримання вимог розділу ІV Положення.

4.      Керуючись нормами Розпорядження Нацкомфінпослуг № 177 встановити для кредитних спілок іншу періодичність подання звітних даних, а саме: визначити звітним періодом період від початку року до кінця місяця завершення карантину.

5.      Відтермінування введення в дію змін до Розпорядження № 177 внаслідок неможливості впровадження в програмному забезпеченні нових вимог до звітності або своєчасного її подання з технічних причин (відсутність працівників кредитної спілки на робочому місці, відсутність можливості розробки програмного забезпечення, перебої в інтернет-зв’язку тощо).

6.      Запровадження мораторію на застосування до кредитних спілок заходів впливу.

Також, НАКСУ звертається до Нацкомфінпослуг з проханням підтримати пропозиції НАКСУ щодо:

1. Розв’язання на рівні закону питання щодо неможливості проведення загальних зборів членів кредитних спілок у строки визначені статутом під час карантину (пропозиції про внесення змін до закону додаються);

2. Викладення частини першої Прикінцевих та перехідних положень закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” № 361-IX від 6.12.2019 року в редакції:

1. Цей Закон набирає чинності 01 серпня 2020 року, крім абзацу третього підпункту 9 пункту 6 розділу X цього Закону, який набирає чинності з дня введення в дію Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг" від 12 вересня 2019 року № 79-IX та частин сьомої та восьмої статті 11, які набирають чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

3. Викладення абзацу другого пункту 14 розділу II Постанови Національного банку України № 148 „Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” від 29.12.2017 в редакції:

„Вимоги пункту 14 розділу II цього Положення поширюються на небанківські фінансові установи, крім періоду карантину, запровадженого згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 211 „Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 11.03.2020 року (із змінами), протягом якого небанківським фінансовим установам ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) не встановлюються.”

В свою чергу НАКСУ підтримала звернення Нацкомфінпослуг до Кабінету Міністрів України про необхідність внесення змін до постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 (зі змінами) щодо зняття обмежень на відвідування фінансових установ, в тому числі кредитних спілок, за умови дотримання вимог до особистого захисту людей.

  Проект змін до Закону України Про кредитні спілки >>>

 

 

 
 

<<< повернутися | обговорити на форумі >>