<<< повернутися | обговорити на форумі >>

26/05/2020

 

21 травня 2020 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. Засідання проходило у форматі відеоконференції на платформі Zoom.

На розгляд Ради було винесено наступні питання:

— затвердження протоколу засідання Ради НАКСУ;

— звіт Виконавчої дирекції НАКСУ за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ;

— про скликання чергової Конференції НАКСУ та про формат її проведення;

— обговорення поточної ситуації, визначення пріоритетів та затвердження заходів НАКСУ в контексті зміни державного регулятора діяльності кредитних спілок;

— різне.

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Президент Петро Козинець зазначив, що протягом звітного періоду Асоціація, як і всі кредитні спілки, працювала у нештатній ситуації, пов’язаній з карантином. Більшість працівників Виконавчої дирекції працювали дистанційно. За звітний період було проаналізовано звітність КС за 2019 рік та І квартал 2020 року. Детальний аналіз звітів свідчить, що КС – члени НАКСУ за загальними активами, членству, залученню коштів залишилися на докарантинних показниках. Що стосується прострочених кредитів, то ситуація за 1-й квартал погіршилась як з об’єктивних причин, так і внаслідок зміни методології визначення простроченості. Це призвело до зниження й інших пов’язаних показників, зокрема, щодо покриття простроченості РЗПВ та співвідношення простроченості до капіталу.

Віцепрезидент НАКСУ Людмила Кравченко докладно зупинилася на діяльності НАКСУ у сфері законодавства, лобіювання та регулювання діяльності КС. У звітному періоді Виконавча дирекція НАКСУ активно співпрацювала з органами державної влади, профільним Комітетом Верховної Ради, проводила роботу з Нацкомфінпослуг, зокрема, над проектом розпорядження «Про затвердження Змін до Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об’єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг» №177.

Керівництво НАКСУ та представники декількох кредитних спілок взяли участь у щорічній зустрічі Національного банку України за участю Прем’єр-міністра України, Голови Нацбанку, Міністра фінансів, керівництва Нацкомфінпослуг та НКЦПФР, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, міжнародних донорів та представників усіх фінансових установ  фінансового сектору України.

НАКСУ активно працювала в частині розробки заходів, пов’язаних із введенням карантину. Разом з іншими учасниками небанківського ринку вдалося внести зміни до Постанови КМУ №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами) щодо скасування обмежень на діяльність з надання фінансових послуг, в тому числі для кредитних спілок, а також включення кредитних спілок до програми Уряду кредитування малого та середнього підприємництва «5-7-9».

Внесено зміни до Закону щодо проведення щорічних загальних зборів кредитних спілок в умовах карантину з метою уникнення порушення відповідного законодавства.

Продовжується робота Виконавчої дирекції НАКСУ над низкою законопроектів. Зокрема, підготовлено пропозиції до законопроекту про фінансові послуги, підготовленого НБУ, законопроекту щодо захисту прав кредитодавців. Принагідно Людмила Кравченко запросила юристів кредитних спілок до участі в дискусії і наступному поданні пропозицій до з/п.

НАКСУ здійснює супровід кредитних спілок у частині змін до внутрішніх положень, пов’язаних зі змінами у законодавстві. Проведено ряд навчальних вебінарів, оновлено усі веб-сторінки КС системи НАКСУ. 5 кредитних спілок, супроводжуваних фахівцями НАКСУ, отримали ліцензії.

Після активного обговорення звіт Виконавчої дирекції НАКСУ був узятий до відома.

Далі учасники засідання розглянули питання про скликання чергової Конференції НАКСУ та про формат її проведення. Президент НАКСУ Петро Козинець зазначив, що у зв’язку із пандемією наразі захід можливо провести лише у форматі відеоконференції або чекати повного закінчення карантину і провести очно. Широко та детально обговоривши пропозицію, члени Ради НАКСУ постановили провести XXVII Звітно-виборну Конференцію НАКСУ 23 червня 2020 року у режимі відеоконференції. У рамках підготовки до Звітно-виборної Конференції НАКСУ до 10.06.2020 р. провести онлайн круглий стіл з членами Ради НАКСУ з обговорення організаційних питань.

Під час обговорення поточної ситуації, визначення пріоритетів та затвердження заходів НАКСУ в контексті зміни державного регулятора діяльності кредитних спілок віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко перелічила основні напрямки діяльності Виконавчої дирекції НАКСУ на наступний період. Ключовим з них є продовження супроводу діяльності кредитних спілок — членів НАКСУ, опрацювання аспектів щодо фінансового моніторингу та ін.

Далі учасники засідання підтримали пропозицію Президента НАКСУ щодо подачі кандидатури Людмили Кравченко до списку балотування до складу Ради директорів WOCCU, що, відповідно до статуту, буде розглядатись на черговому світовому форумі WOCCU в липні 2020 року.

Наприкінці засідання Голова Ради НАКСУ Анатолій Занюк поінформував членів Ради про роботу КС „Ощадність” в умовах карантину, динаміку основних показників діяльності, наголосивши на сьогоднішньому головному завданні — зберегти життя і здоров’я людей. Тему роботи в умовах карантину продовжили Петро Козинець, Людмила Кравченко, Юрій Ковальов, Русла Гаврилюк, Тетяна Липчей, Ярослав Кирпушко, які також поділилися досвідом та результатами роботи в безпрецедентних умовах.


<<< повернутися | обговорити на форумі >>