<<< повернутися | обговорити на форумі >>

17/12/2020

 

Засідання Ради НАКСУ

 

17 грудня 2020 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України.

На розгляд Ради було винесено наступні питання: звіт Виконавчої дирекції за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ; звіт про виконання бюджету НАКСУ за 11 місяців 2020 року; про бюджет НАКСУ на 2021 рік; про припинення членства кредитної спілки в НАКСУ; різне.

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Президент Петро Козинець зазначив, що протягом звітного періоду Асоціація працювала у нештатному режимі, викликаному карантинними обмеженнями, виконуючи усі головні стандартні напрямки роботи, попри додаткові виклики, які виникли останнім часом.

Результати аналізу звітності кредитних спілок — членів НАКСУ новому регулятору за перше півріччя та третій квартал 2020 року показали певне падіння активів, водночас майже у третини КС цей показник засвідчив позитивну динаміку. Сумнозвісне розпорядження від 19.09.2020 р. призвело до зменшення пайового капіталу, а відповідне збільшення суми депозитів лише на половину замістило зменшення паїв у структурі пасивів. Зі зрозумілих причин зменшилась сума виданих кредитів за ІІІ-й квартал 2020 р. порівняно з аналогічним кварталом минулого року. Велике занепокоєння викликає зростання простроченості, а, відповідно, і зростання РЗПВ, причому треба мати на увазі. що суттєво змінилися підходи держрегулятора до визначення цих показників, що теж негативно позначилось на статистиці.

Розуміючи, що робота кредитних спілок у наступному році визначальною мірою залежатиме від законодавчих змін та державного регулювання, для Виконавчої дирекції НАКСУ пріоритетним напрямком діяльності була у звітному періоді і залишається лобістська діяльність. Пандемія значно позначилась і на цьому напрямку: вся комунікація з державними органами перенесено в онлайн-формат. Триває активне спілкування з представниками НБУ, фінансового Комітету Верховної Ради, Держфінмоніторингу та іншими – засідання у режимі відеоконференцій у звітному періоді відбувались майже щоденно, а інколи і по декілька разів на день. На даному етапі дискусія щодо проекту Закону про кредитні спілки перемістилася до фінансового Комітету Верховної Ради, і у цьому плані попереду на нас чекає велика робота.

До 2023 року продовжено роботу проекту КЕП, з яким триває співпраця НАКСУ, проте у дещо іншому форматі, який не зовсім збігається з баченням Асоціацією головних пріоритетів.

Протягом звітного періоду НАКСУ проведено ряд вебінарів для лідерів кредитних спілок, підготовлено та розповсюджено методичні матеріали щодо новацій з питань фінансового моніторингу.

На завершення виступу Президент НАКСУ подякував за підтримку та розуміння у 2020 році, і наголосив, що тільки згуртованість та здатність говорити одним голосом можуть дати позитивний результат.

Звіт Виконавчої дирекції продовжила її віце-президент Людмила Кравченко. Вона, зокрема, докладно зупинилася на перипетіях та окремих аспектах проходження проекту Закону про кредитні спілки у НБУ і фінансовому Комітеті Верховної Ради та основних розходженнях у баченні ринку та нового державного регулятора щодо головних складових законопроекту .

Після активного обговорення звіт Виконавчої дирекції НАКСУ був узятий до відома.

Наступним на засіданні Ради НАКСУ було розглянуто питання про виконання бюджету за 11 місяців поточного року. Після розгляду звіт було узято до відома. Під час обговорення бюджету на наступний рік було зроблено акцент на скороченні затрат і штату НАКСУ, зважаючи на реальну ситуацію. Після обговорення бюджет НАКСУ на 2021 рік було затверджено.

Далі учасники засідання розглянули і задовольнили заяву про вихід з НАКСУ від кредитної спілки «Довіра» (м. Охтирка) у зв’язку з припиненням діяльності та виходом з реєстру за ініціативою самої спілки.

Людмила Кравченко звернулася до членів Ради з проханням надати пропозиції по ключових напрямках плану роботи НАКСУ на наступний рік, аби мати можливість презентувати точку зору кредитних спілок системи НАКСУ назовні. А також нагадала, що, оскільки внаслідок пандемії комунікація ще невизначений час відбуватиметься в онлайн-форматі, потрібно більш активно використовувати можливості платформи Zoom та месенджерів.

На завершення засідання Ради Президент НАКСУ Петро Козинець привітав усіх із наступаючим Новим роком, побажавши здоров’я, витримки, стабільності кредитних спілок і висловив сподівання на закінчення карантину і скоріше повернення роботи до звичного режиму.

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>