<<< повернутися | обговорити на форумі >>

02/08/2021

 

 

 

29 липня 2021 року відбулася чергова XXVІІІ Звітно-виборна Конференція НАКСУ. У ній особисто брали участь 25 делегатів, у режимі відеоконференції — 16 лідерів кредитних спілок. Загалом учасники Конференції представляли 53 кредитних спілки – члени НАКСУ.

До порядку денного Конференції були включені наступні питання: 

— звіт Ради НАКСУ,

— звіт Наглядового комітету, 

— звіт Виконавчої дирекції НАКСУ, 

— фінансовий звіт, 

— вибори членів Наглядового комітету НАКСУ,

— різне.

Голова Ради НАКСУ Анатолій Занюк відзвітував перед учасниками засідання про діяльність Ради НАКСУ протягом періоду від останньої Конференції НАКСУ. Так, головну увагу Ради було приділено питанням опрацювання законопроектів та нормативних актів, що регулюють діяльність кредитних спілок, роботи в умовах карантину та невпинного впровадження нових нормативних ініціатив Нацбанком, пошуку нових форм роботи з КС та ін.

Керуючись рішеннями Ради НАКСУ, у звітному періоді для кредитних спілок було проведено ряд вебінарів на тему теми звітності, загальних зборів, розвитку інформаційних технологій, злиття та приєднання КС, фінмоніторингу, споживчого кредитування ін., у т.ч. у співпраці з проектом КЕП.

За участю членів Ради продовжує роботу спільна з ВАКС група з опрацювання законопроекту „Про кредитні спілки”, яка має на меті вироблення і відстоювання на державному рівні спільної позиції кредитних спілок.

На останньому засіданні Радою НАКСУ було затверджено нову редакцію „Положення про систему бальної (рейтингової) оцінки кредитних спілок НАКСУ”, оскільки попередня редакція не враховувала останні зміни законодавства.

Також Радою НАКСУ опрацьовано оновлений проект Положення про вступ (прийом) та членство у Національній асоціації кредитних спілок України, яким передбачається можливість асоційованого членства в НАКСУ.

Про підсумки роботи Наглядового комітету НАКСУ протягом звітного періоду доповів його Голова Володимир Науменко і принагідно нагадав про необхідність проведення обласних конференцій кредитних спілок у серпні-вересні цього року з обрання кандидатів до складу Ради НАКСУ від кожної області.

Зі звітом про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ виступив Президент Асоціації Петро Козинець. Передусім він зазначив, що головні зусилля Виконавчої дирекції були спрямовані перш за все на лобіювання інтересів кредитних спілок, взаємодію з Нацбанком, Верховною Радою України, сервісне обслуговування кредитних спілок, навчання та методичні рекомендації. Уся ця робота велась у дуже специфічних умовах пандемії та карантинних обмежень: за виключенням кількох заходів, усі засідання, обговорення, круглі столи та наради з Нацбанком та Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України проходили в режимі відеоконференцій з використанням сервісу ZOOM. Таких засідань в рамках робочих груп Комітету Верховної Ради було більше 20, з Нацбанком — більше 100. Є певний позитивний результат, робота у даному напрямку активно триває.

Беручи до уваги енергійну нормотворчу діяльність Нацбанку, у звітному періоді значно частішими стали підготовлені НАКСУ вебінари, методичні розсилки, оперативні рекомендації і консультації. Швидко набули популярності і регулярні онлайн-наради у формі „Години запитань до НАКСУ”. Численні новації останніх місяців потягнули за собою і авральне оперативне позапланове оновлення веб-сторінок усіх кредитних спілок, які розміщено на сервері НАКСУ і незмінно супроводжуються на безкоштовній основі.

Протягом року, що минув від останньої Конференції, НАКСУ чітко виконувала й інші свої традиційні функції: прийом, обробку та аналіз фінансової звітності кредитних спілок, функціонують фінансові фонди та програми Асоціації для підтримки КС. Загалом у звітному періоді кредитні спілки системи не показали позитивного прориву після років стагнації, водночас великого падіння основних показників теж не відбулося.

Стрімкі зміни у регулюванні діяльності кредитних спілок без урахування їх особливостей та кооперативної суті призвели до припинення діяльності двох кредитних спілок системи НАКСУ.

З урахуванням усіх регуляторних змін та глобальних процесів, що відбуваються на фінансовому ринку, необхідно думати про укрупнення, об’єднання спілок. У даних умовах КС будуть змушені вести більш агресивну, певною мірою більш комерційну політику з просування своїх послуг та впроваджувати нові технології. Тим більше, що така тенденція стосується спілок майже всіх держав світу.

На завершення доповіді Президент НАКСУ подякував Раді НАКСУ, Наглядовому комітету, всім кредитним спілкам — членам НАКСУ за стійкість, розуміння і закликав усіх до взаємопідтримки, обміну досвідом, згуртованості та оптимізму.

З фінансовим звітом Асоціації виступила головний бухгалтер Алевтина Спітковська.

Після заслуховування звітних доповідей відбулося активне обговорення найбільш хвилюючого усіх питання — подальшого існування та розвитку ринку кредитних спілок та їх об’єднань у нових реаліях. У ньому брали участь Олександр Черненко (КС „Християнська фортеця”, м. Кам’янське), Віктор Ейсмонт (КС „Добробут”, м. Баранівка), Зіновій Ковбель (КС „Народна скарбниця, м. Борщів), Микола Чумаков (КС „Світовид”, м. Первомайськ), Олена Маковій (КС „Моя родина”, м. Чернігів), Ірина Боголюбова (КС „Ажіо”, м. Київ), Олег Забузний (КС „Суперкредит”, м. Київ), Юрій Тягур (КС „Святий Мартин”, м. Мукачеве), Юрій Ковальов (КС „Кредитсталь”, м. Маріуполь).

За результатами обговорення до тексту проекту Резолюції було внесено відповідні зміни і її було остаточно прийнято.

Делегати Конференції розглянули також організаційне питання — переобрали, згідно зі Статутом, двох членів Наглядового комітету НАКСУ. За результатами голосування до складу НК увійшли Ірина Гнатюк (КС „Прикарпаття”, м. Коломия) та Олена Грузіна (КС „Партнер”, м. Славутич). Разом із новообраними членами у комітеті продовжать виконувати свої обов’язки Ірина Лукавецька (Снятинська кредитна спілка”, м. Снятин), Володимир Науменко (КС „Товариство „Взаємний кредит”, м. Мелітополь) та Олена Маковій (КС „Моя родина”, м. Чернігів).

Наприкінці Звітно-виборної Конференції НАКСУ її Президент Петро Козинець урочисто вручив Анатолію Занюку (КС”Ощадність”, м. Камянець-Подільський), Юрію Ковальову (КС „Кредитсталь”, м. Маріуполь), Людмилі Кравченко (віце-президенту НАКСУ, Голові правління ОКС НАКСУ) та Станіславі Шахоріній (КС „Теребовля”, м. Теребовля, через представника) офіційні Подяки від Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України.

Розгляд актуальних питань діяльності кредитних спілок було продовжено наступного дня під засідання круглого столу. У його рамках лідери ряду кредитних спілок системи НАКСУ поділилися з колегами досвідом роботи, корисними напрацюваннями, надали поради та рекомендації щодо ряду аспектів діяльності. Друга половина засідання була присвячена обговоренню новацій Національного банку України для кредитних спілок.

 

 

 

 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>