<<< повернутися | обговорити на форумі >>

23/09/2021

 

 

 

22 вересня 2021 року в режимі відеоконференції відбулося засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України, де, зокрема, було розглянуто у другому читанні законопроект «Про кредитні спілки» (№ 5125). У засіданні брали участь народні депутати України, представники Національного банку, НАКСУ представляла віце-президент Людмила Кравченко. Вів засідання Голова Комітету Данило Гетманцев.

Під час обговорення Данило Гетманцев поінформував, що до законопроекту «Про кредитні спілки» було подано 857 пропозицій та поправок народних депутатів, з яких 364 враховано, в тому числі частково та редакційно, і 493 відхилено.

Нагадаємо, проектом Закону «Про кредитні спілки» пропонується визначити правовий статус, порядок створення, діяльності та припинення кредитних спілок та їх об’єднань, основні засади захисту прав та законних інтересів членів кредитних спілок, а також порядок здійснення державного регулювання та нагляду за їх діяльністю тощо.

Після активної дискусії під час обговорення, у якій узяли участь Данило Гетманцев, представники Національного банку України та віце-президент Людмила Кравченко, у законопроекті було враховано декілька важливих пропозицій НАКСУ, зокрема, щодо можливості нарахування і виплати доходу на додаткові пайові внески, якщо співвідношення резервного капіталу, зменшеного на розмір непокритого збитку, до активів кредитної спілки складає не менше ніж 7% (проти 15%, на чому наполягав НБУ).

За підсумками обговорення Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України ухвалив рішення підтримати опрацьовану на засіданні редакцію проекту Закону №5125 і рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні і в цілому.

Також народними депутатами прийнято рішення про направлення законопроекту «Про кредитні спілки» № 5125 на опрацювання до Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради та Редакційного управління Апарату Верховної Ради для отримання висновків.

Відеозапис обговорення законопроекту «Про кредитні спілки» можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=8NQKpLXELvI (починаючи з 1 год. 43 хв.).

 

 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>