<<< повернутися | обговорити на форумі >>

25/05/2022

 

 

13 травня 2022 року у головному офісі Польсько-Слов'янської федеральної кредитної спілки (ПСФКС), розташованому у м. Нью-Йорку (США), відбулася зустріч представників цієї КС із головою Національної адміністрації кредитних спілок США (НАКС США) Тоддом Гарпером.

 

Пан Гарпер, якого супроводжував заступник директора Офісу зовнішніх зв’язків та комунікацій НАКС Семюель Шумах, вперше брав участь у зустрічі, присвяченій обговоренню поточної ситуації в зруйнованій війною Україні та способу допомоги кредитним спілкам країни та її населенню. Також на засідання було запрошено Майкла Фрайзела – колишнього Голову Національної адміністрації кредитних спілок США.

Учасниками зустрічі були дипломати Олексій Голубов (Генеральний консул України в Нью-Йорку) та Адріан Кубицький (Генеральний консул Польщі в Нью-Йорку), а також Вадим Ткачук, консул України з економічних питань. Від українських кредитних спілок США у зустрічі брали участь Брюс Фолке (президент Федеральної кредитної спілки «Американ Херитедж»), Богдан Курчак (президент Федеральної кредитної спілки «Самопоміч», м. Нью-Йорк), Анатолій Мурга (старший віце-президент Української федеральної кредитної спілки «Самопоміч», м. Філадельфія, США), Андрій Горбачевський (Голова ради директорів Федеральної кредитної спілки «СУМА-Йонкерс», США). 

Польсько-Слов'янську федеральну кредитну спілку (ПСФКС) представляли президент ПСФКС Богдан Хмелевський, голова Кшиштоф Матишчик, перша головуюча Івона Корга та скарбник Франциск Пивоварчик.

Національну асоціацію кредитних спілок України на цій зустрічі представила фінансовий аналітик НАКСУ Світлана Савченко.

Учасники зустрічі обговорили складну ситуацію, в якій опинилася Україна після неспровокованої російської агресії, зокрема, трагічні людські жертви, знищення інфраструктури та руйнівний вплив на економіку країни. Вони наголосили на постійній потребі ефективної підтримки та допомоги Україні як з боку простих людей, так і з боку кредитних спілок. Також було високо оцінено гуманітарні зусилля ПСФКС задля допомоги українському народу.

У своєму виступі пан Гарпер, який підкреслив свою етнічну польську предківщину, прокоментував успіх ПСФКС та підтримку польсько-американської спільноти. Він також високо оцінив зусилля ПСФКС щодо надання допомоги українським біженцям. «Польсько-Слов'янська федеральна кредитна спілка є прикладом гордої традиції кредитних спілок, які від свого заснування в США понад століття тому ґрунтувалися на принципі людей, які допомагають людям», – сказав він. – Я був глибоко вражений, коли почув, що Польсько-Слов'янська федеральна кредитна спілка у партнерстві з Фондом імені Івана Павла ІІ зібрала понад 330 000 доларів США для надання прямої допомоги українським біженцям у Польщі».

Під час обговорення виступів пана Гарпера запитали, на що кредитні спілки повинні звернути особливу увагу в нинішній ситуації. У відповідь Голова НАКС США підкреслив особливу потребу в кібербезпеці та загрозу кібератак на інфраструктуру кредитних спілок з боку російських хакерів. "Ми опублікували кілька повідомлень для кредитних спілок. Ми закликаємо їх бути дуже пильними в цей час, оскільки атаки потенційно неминучі". Також пан Гарпер закликав кредитні спілки повною мірою скористатися перевагами автоматизованого інструменту перевірки кібербезпеки (ACET) НАКС США.

На зустрічі виступила фінансовий аналітик Національної асоціації кредитних спілок України Світлана Савченко, яка працює в кредитно-кооперативному русі майже 20 років. Нижче наведемо основні тези виступу.

«Перш за все, від імені НАКСУ та всіх українців я щиро дякую усім за підтримку України та українського народу в такі нелегкі для нас часи. Наразі Україна стійко та непохитно чинить опір безпідставній та безпрецедентній агресії та жорсткому вторгненню Росії, демонструючи непохитність, незламність та відвагу. Важко уявити, що така війна можлива у 21 столітті, однак, на жаль, це сталося. Ми особливо вдячні Польщі та Сполученим Штатам Америки за усі зусилля, спрямовані на допомогу на всіх рівнях. І я особисто відчула це. Щиро дякуємо!

Хочу наголосити, що кредитно-кооперативний рух вкотре яскраво продемонстрував єдність та згуртованість, і лозунг «Свій до свого по своє» як ніколи є актуальним.

Дійсно, кредитні спілки в Україні стали однією великою люблячою родиною, для якої немає чужих, а є тільки свої рідні.

Стурбованість, занепокоєння, прояв людяності, підтримка - це є наші реалії сьогодення. Саме тому спілки з Кам’янця-Подільського купують і передають ліки на тимчасово окуповані території Харківщини та Луганщини; спілки з Закарпаття, Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини та Буковини кличуть до себе, приймають, розміщують і плекають як найрідніших тих, хто біжить з окупації або від постійних обстрілів.

Те, в яких умовах опинилися люди в Україні, жахає: немає жодного 100% безпечного місця… Дуже боляче говорити про всі обставини, однак я хочу достукатися до кожного з вас, донести наше прохання про допомогу як українському народові, так і кредитного-кооперативному руху України.

Щодо кредитних спілок потрібно розуміти, що міграція населення, втрати спілчан у важких обставинах, мобілізація не могли не позначитися на діяльності установ. Але наші міста Чернігів, Харків, Маріуполь, Херсон, Одеса та багато інших міст, сіл та селищ, які дуже сильно постраждали від російської агресії , незламні і чинять героїчний опір…

I це не просто міста, вони мають власне обличчя, це пряма асоціація з дорогими та рідними людьми. Дехто втратив найцінніше - життя, дехто втратив усе, а дехто зі спілок встав на захист і кожного дня допомагає, наближуючи перемогу. І тут найвлучнішим словом є Родина.

Я щодня спілкуюся з головами правлінь, бухгалтерами та працівниками кредитних спілок системи НАКСУ, тому маю повну картину нагальних проблем, з якими стикаються наші КС та спілчани. Є випадки, що від спілки нічого не лишилося: ані самої спілки, ані жодної документації, ані працівників. Або спілка вціліла, але не стало членства… Повірте, допомога потрібна усім, як спілчанам, так і кредитно-кооперативному руху в цілому. І, хоча небезпека існує, економіка України має працювати, особливо в умовах військового стану, а кредитні спілки - саме той інструмент який допомагав, допомагає і, маю надію, допомагатиме людям у найскрутніші часи.

Аби повернути кредитно-кооперативний рух України до життя, одні спілки потрібно буде відродити з нуля, іншим відшкодувати завдану майну шкоду після «руського миру» - встановити вікна, обладнати приміщення, придбати комп’ютерну техніку, засоби комунікації тощо, бо перше, що робить КС - намагається дізнатися долю своїх спілчан. I саме це є проявом людяності та ставлення до своїх членів як до рідних людей.

Також доведеться налагоджувати взаємозв’язок між спілкою та спілчанами у напрямку погашення кредитів членами (в умовах, коли родини закатовані, втратили усе) та повернення депозитів. Тому необхідно створити такий фонд, який би допоміг обом сторонам.

Кредитні спілки України сьогодні потребують реальної допомоги, щоб дати гарний старт для відбудови України після нашої спільної перемоги.

Ви усі демонструєте нам згуртований, надійний фронт та всебічну підтримку, і ми як ніколи вам за це вдячні! Ми єдина родина, і ваша допомога є безцінною.

З надією у серці! Слава Україні! Слава ЗСУ! Дякуємо. Україна понад усе!»

 

 

Довідково про ПСФКС:

Заснована в 1976 році групою польських іммігрантів для допомоги іншим етнічним полякам отримати іпотеку, Польсько-Слов'янська федеральна кредитна спілка зараз має 21 філію в штатах Нью-Йорк, Нью-Джерсі та Іллінойсі, Пенсільванії, іпотечний центр у Новій Британії, Коннектикуті та операційний центр у Ферфілді, штат Нью-Джерсі. Крім того, ПСФКС пропонує іпотечні кредити на нерухомість, розташовану в штаті Флорида. Члени кредитної спілки можуть отримати доступ до послуг КС через інтернет-банкінг, через мобільний додаток або скористатися мобільним відділенням – обладнаним транспортним засобом, який використовується під час спеціальних заходів, що надає всі послуги, доступні у традиційному офісі. Через свою стипендіальну програму ПСФКС на сьогодні надав понад 6 мільйонів доларів більш ніж 5100 студентам. 45-річна кредитна спілка має активи понад 2,6 мільярда доларів і обслуговує понад 108 000 членів.

Джерело: Польсько-Слов'янська федеральна кредитна спілка.

 

 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>