<<< повернутися | обговорити на форумі >>

02/12/2022

17 листопада 2022 року відбулось чергове спільне засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України та Наглядового комітету НАКСУ. На розгляд було винесено наступні питання: звіт Виконавчої дирекції НАКСУ за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ; про стан ринку кредитних спілок України у поточній ситуації; організаційні питання; про припинення членства кредитної спілки в НАКСУ; різне.

Передусім учасники засідання заслухали і затвердили звіт Президента НАКСУ Петра Козинця та віце-президента НАКСУ Людмили Кравченко про діяльність Виконавчої дирекції НАКСУ за період, що пройшов.

Про фінансовий стан сегменту кредитних спілок України присутніх доповіла віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко на підставі оприлюднених даних НБУ. При цьому було зазначено, що застосування в поточних обставинах чинних правил формування РЗПВ призведе до збитків у розмірі сотень мільйонів гривень в той час як кредитні спілки мають надмірну ліквідність і спроможні виконати свої зобов’язання перед вкладниками. Після обговорення членами Ради НАКСУ було прийняте рішення доручити Виконавчій дирекції НАКСУ звернутися до Національного банку України з пропозиціями про внесення змін до Постанови Правління НБУ № 39 щодо порядку формування РЗПВ.

Далі Людмила Кравченко поінформувала присутніх про необхідність створення благодійного фонду НАКСУ, що дозволить виконати вимоги Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU) для надання кредитним спілкам – членам НАКСУ благодійної допомоги від Фундації WOCCU. Для створення благодійного фонду підготовлено необхідний пакет документів. Обговоривши дане питання, члени Ради НАКСУ ухвалили рішення утворити відповідну благодійну організацію з визначеним найменуванням, затвердити її Статут, обрати органи управління.

Наступним у ході засідання члени Ради розглянули питання про припинення членства в НАКСУ кредитної спілки «Нафтогазкредит» з м. Івано-Франківська у зв’язку з виключенням відомостей про неї з Державного реєстру фінансових установ. Було вирішено задовольнити заяву КС та здійснити всі необхідні розрахунки.

На завершення зборів Президент НАКСУ Петро Козинець вказав на необхідність проведення ще одного засідання Ради НАКСУ до кінця поточного року. Члени Ради вирішили скликати наступне спільне засідання Ради та Наглядового комітету НАКСУ у грудні 2022 року із визначенням дати такого засідання Виконавчою дирекцією НАКСУ з урахуванням поточних обставин.

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>