<<< повернутися | обговорити на форумі >>

09/02/2024 

 

Розширене засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України

31 січня 2024 року відбулося розширене засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. У засіданні брали участь члени Ради НАКСУ та лідери кредитних спілок, які представляли більше половини членства асоціації.

У ході онлайн-зустрічі віцепрезидент НАКСУ Людмила Кравченко ознайомила учасників засідання з виконанням бюджету асоціації у 2023 році і презентувала проєкт бюджету на 2024 рік. Було наголошено, що, попри вкрай складну ситуацію, розмір членських внесків залишився на рівні попередніх років. Цього вдалося досягти завдяки, у тому числі, співпраці з Ірландською лігою кредитних спілок, її фундаціями, які за власною ініціативою вирішили підтримувати діяльність асоціації. Крім того, на початку 2023 року на завершення співпраці НАКСУ з проєктом «КЕП» до бюджету надійшли кошти, як були спрямовані на виконання завдань, передбачених договором про співпрацю. Також у НАКСУ проведено аудит за 2022 рік у незалежного аудитора.

На жаль, 2023 року тривала негативна тенденція до зменшення кількості кредитних спілок через їх виключення з Державного реєстру фінустанов, ініційовані самими спілками, припинення, згортання діяльності або розташування на окупованих територіях.

Після закінчення доповіді та схвалення бюджету асоціації, складеного, виходячи з поточних реалій, на 2024 рік учасники розширеного засідання детально обговорили питання щодо розробки проєктів внутрішніх документів у зв’язку з необхідністю оновити увесь пакет відповідно до наявної бази нормативно-правових актів.

Дуже позитивним було відзначено той факт, що вдалося відстояти квартальну звітність на І півріччя 2024 року: звітування проходитиме, як і раніше: до 25 квітня – за І квартал і до 25 липня – за ІІ квартал. Вдалося досягти відкладних норм в частині звітів про активні операції, що також є позитивом та хоча б частково зменшує бюрократичне навантаження на спілки. Тому НАКСУ продовжує активну співпрацю з Національним банком.

Під час обговорення лідери кредитних спілок системи НАКСУ мали змогу поставити свої запитання, що виникають у них у процесі роботи за нормативно-правовою базою, що постійно оновлюється. Крім того, Людмила Кравченко запросила КС надсилати до НАКСУ свої конкретні практичні запитання для вирішення їх у процесі комунікації з фахівцями НБУ.

Наприкінці засідання члени Ради НАКСУ одноголосно підтримали пропозицію Президента НАКСУ Петра Козинця надіслати офіційну подяку Ірландській лізі кредитних спілок за вкрай важливу підтримку НАКСУ у надскладний для України час.

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>