<<< повернутися | обговорити на форумі >>
5 Липня 2003 року
Міжнародний день кооперації

В 1922 році Центральний комітет Міжнародного кооперативного альянсу (МКА) вирішив кожну першу суботу липня відзначати Міжнародний день кооперації як загальне свято кооперативів усього світу.

У 1995 році, у зв'язку з 100 - річчям Міжнародного кооперативного альянсу, Генеральна Асамблея ООН продублювала рішення МКА від 1922 року та закликала уряди всіх країн відзначати в першу суботу липня Міжнародний день кооперативів ООН, що проходить під девізом "Суспільство й кооперативи: турбота про громаду".

Міжнародний день кооперації отримав визнання світового співтовариства та одержав статус всесвітнього дня кооперативів поряд із всесвітніми днями освіти, охорони здоров'я, захисту дітей, екології, музеїв та іншими.

В усьому світі кооперація поряд із профспілками - найстаріший і самий численний соціально-економічний рух. В даний час воно об'єднує більш 800 млн. людей. Усі вони вибрали кооперативну форму діяльності як ту, що найбільш відповідає до їх потреби змінити життя на краще. Така перевага пояснюється тим, що кооперативи насамперед завжди ставлять інтереси людей на перше місце.

За роки свого існування кооперативи зарекомендували себе як конкурентноздатні підприємства, не менш ефективні, ніж інші ринкові структури. В основі процвітання кооперативної форми діяльності лежить турбота про членів, а не особиста вигода. Завдяки своїй гнучкості кооперативи відповідають постійно мінливим потребам людей навіть у складній економічній, соціальній і політичній обстановці.

Кредитні кооперативи, одним з різновидів яких є кредитні спілки, завжди займали та й займають зараз одне з чільних місць серед різних видів кооперації у всьому світі. З 1992 року в Україні динамічними темпами відроджується кредитна кооперація. В позаминулому році кредитна кооперація спільно з сільськогосподарською та споживчою кооперацією, яка збереглася як потужна економічна інституція до цього часу, об'єдналися в Національний Кооперативний Альянс України.

День кооперації - це свято всіх гілок спільного кооперативного дерева Незалежної України, це свято солідарності кооперативів усього світу! Зі святом Вас, шановні!


<<< повернутися | обговорити на форумі >>>