<<< повернутися | обговорити на форумі >>


Гаряча лінія для бухгалтерів
Кур'єр НАКСУ №26, липень 2001 р.
відповіді на типові питання, що надходять до фінансового департаменту НАКСУ  
   
Відповідає директор фінансового департаменту НАКСУ
Катерина Калустова
 

1.7 Як обліковувати в бухгалтерському та податковому обліку кошти, що перераховуються до Центрального резерву ліквідності?

Центральний резерв ліквідності створюється кредитними спілками - членами НАКСУ з метою усунення проблем в спілках, пов'язаних з достроковим розірванням договорів на строкові внески.
Кошти кредитних спілок акумулюються на спеціальному рахунку НАКСУ і використовуються для надання зворотної фінансової допомоги кредитним спілкам - учасникам ЦРЛ. Вільні кошти ЦРЛ розміщені на депозитному рахунку в банку. Дохід від розміщення коштів на депозитному рахунку спрямовується на поповнення Стабілізаційного фонду. Кошти ЦРЛ є власністю кредитних спілок - учасників ЦРЛ.
Для кредитних спілок кошти ЦРЛ поворотні, тому як внесення коштів на поповнення ЦРЛ, так і повернення цих коштів не проходить по рахунках доходів і витрат кредитної спілки і не враховується в податковому обліку.
В бухгалтерському обліку внески до ЦРЛ обліковуються на рахунку 353.
Внесення коштів до Центрального резерву ліквідності описується проведенням:
Д-т 353 К-т 311
Повернення коштів з ЦРЛ описується проведенням:
Д-т 311 К-т 353
Отримання позики за рахунок ЦРЛ має бути описане проведенням:
Д-т 311 К-т 686-8;
Повернення позики - проведенням:
Д-т 686 К-т 311.
В звіті до НАКСУ внесок до ЦРЛ проставляється в формі «Активи, пасиви» по рядку 150, а позика, отримана за рахунок ЦРЛ - по рядку 360.


<<< повернутися | обговорити на форумі >>>