В залі засідань Нацкомфінпослуг відбулася нарада з приводу правомірності застосування РРО в кредитних спілках
10 липня за ініціативи НАКСУ в залі засідань Нацкомфінпослуг відбулася нарада з приводу правомірності застосування РРО в кредитних спілках.
Участь у нараді взяли О. Максимчук та Л. Мендрул (Нацкомфінпослуг), П. Козинець, Л. Кравченко та К. Калустова (НАКСУ), В. Волковська та М. Нікішин (ВАКС), від Державної фіскальної служби - головний державний ревізор-інспектор відділу контролю за проведенням розрахункових операцій організації та координації фактичних перевірок Управління перевірок з окремих питань Департаменту податкового та митного аудиту Хівренко Олександр Іванович.
Позицію НАКСУ озвучила Людмила Кравченко. Зокрема було зазначено, що з юридичної точки зору КС не можуть впроваджувати РРО, виходячи з того, що вони не здійснюють розрахункових операцій, оскільки їх члени не є покупцями, в процесі здійснення кредитними спілками господарської діяльності не здійснюється плати за послуги КС, таких, наприклад, як комісії (плата здійснюється за користування грошима, а не за роботу КС при наданні послуги), а в ході самих кредитно-ощадних операцій не відбувається переходу права власності. Також, постає питання доцільності впровадження РРО, враховуючи, що робота через фіскальні чеки не передбачає отримання підписів у видаткових касових документах, що призведе до масових юридичних колізій та елементів шахрайства, які буде складно доказати в суді. Говорячи про світову практику було підкреслено, що зважаючи на наведені вище аргументи в кредитних спілках інших країн світу РРО не застосовується.
Позицію НАКСУ повністю було підтримано представниками ВАКС та НКФП. При чому з боку НКФП було особливо наголошено щодо недопустимості впровадження в кредитних спілках системи, яка погіршить документальні підтвердження повернення як кредитів, так і депозитів.
Пан Хівренко зі свого боку підтвердив, що вже є позитивна позиція ДФС щодо незастосування РРО в операціях з капіталом. При цьому, зважаючи на наведені в ході зустрічі аргументи було запропоновано надати їх для вивчення юридичною службою ДФС з подальшим визначенням позиції ДФС щодо юридичної правомочності впровадження РРО в кредитних спілках.
Відкладна норма закону 1088, що зараз знаходиться на підписі Президента України, має надати можливість в часі чітко визначитися з даним питанням.