<<< повернутися | обговорити на форумі >>

19/12/2019

 

 

19 грудня 2019 року відбулося чергове відкрите засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у якому від НАКСУ брала участь віце-президент Людмила Кравченко. На засіданні у числі питань порядку денного було розглянуто проект Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», розробленого Нацкомфінпослуг.

У ході обговорення було підкреслено актуальність дискусії з даного приводу, оскільки питання поширення гарантування вкладів на членів кредитних спілок передбачене Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. В той же час існує ще багато питань, які будуть обговорюватися додатково. Наразі зроблено лише перший крок законотворчого процесу.

Серед ключових питань, піднятих Людмилою Кравченко на засіданні, було питання про необхідність зміни запропонованого у законопроекті підходу до встановлення початкового внеску кредитних спілок у фонд гарантування вкладів у абсолютній величині у розмірі 50 мінімальних заробітних плат. Віце-президент НАКСУ запропонувала встановити цей розмір відносного показнику не більше 1% від розміру власного капіталу кредитної спілки.

Зважаючи на наведені аргументи та враховуючи, що з подібними пропозиціями до зазначеного проекту Закону виходили інші органи державної влади, ця пропозиція знайшла підтримку з боку Комісії.

 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>