повернутися

    Хроніка подій

15 грудня
Член Наглядового комітету НАКСУ Марія Галонська та Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко взяли участь у загальних зборах кредитної спілки "Тернопільська народна каса". На загальних зборах було розглянуто питання подальшої діяльності даної спілки.
30 листопада - 6 грудня
Делегація Правління НАКСУ на чолі з Головою Правління О. Максимів відвідала з офіційним візитом Польську Касу Крайову. Делегація ознайомилась з досвідом роботи КС Польщі та провела переговори з Радою Надзорчою Каси Крайової, вивчала роботу дирекції Каси, відвідала ряд кредитних спілок Польщі.
23 листопада
За підсумками звітів отриманих НАКСУ від кредитних спілок з приємністю повідомляємо, що рух кредитних спілок на сьогодні вже об'єднує 100  000 громадян України. Вітаємо всіх з цією подією!
23 листопада
Президент НАКСУ взяв участь у семінарі-конференції керівництва агропромислових комплексів всіх районів Кримської автономії, де виступив з доповіддю.
10 листопада
Відбулося засідання Правління НАКСУ. На засіданні були розглянуті два головних питання:
1. Про Закон України "Про кредитні спілки"
2. Про регіональну політику НАКСУ.
Члени Правління розглянули та обговорили всі основні моменти Закону та виробили щодо них спільну позицію, яку доведено до Комітету Верховної Ради. Прийняті стратегічні рішення стосовно регіональної політики.
5-18 листопада та 13-21 листопада
В Україні відповідно перебували: в якості експерта по проекту Фонду "Євразія" Ігор Ляшок та керівник проекту Фонду "Євразія" Дін Махон. В ході перебування даних експертів відбулися зустрічі з керівництвом Київського офісу Фонду "Євразія", Київського офісу USAID та проекту "Winrock International". І. Ляшок працював з фінансовим департаментом НАКСУ по розробці сертифікації кредитних спілок та поглибленого аналізу рейтингової системи. З Д. Махоном відпрацьовувалися план реалізації проекту і система аналітичної та фінансової звітності.
6-8 листопада
Відбулася Всеукраїнська сільськогосподарська виставка. Серед інших організацій на виставці від половини областей України були широко представлені кредитні спілки, що працюють на селі. В рамках виставки був проведений конкурс на кращі організації на селі, в тому числі, на кращу сільськогосподарську кредитну спілку. Перші місця зайняли КС "Каса взаємодопомоги" (Полтава) та "Аграр-Кредит" (Запоріжжя). Виставку відвідав і вручив нагороди Президент України Л. Д. Кучма. На нараді з учасниками виставки за участю Президента України виступив Заступник голови Правління НАКСУ В. Гончаренко.
Жовтень - листопад
Відбулось чотири засідання в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності за участю Заступника голови Комітету ВР І. Юшка, представників НАКСУ, Мінекономіки та інших. На засіданнях обговорювалися зауваження до проекту Закону "Про кредитні спілки" з боку народних депутатів та зміни, які необхідно внести згідно прийнятих останнім часом законів. Опрацювання Закону знаходиться на завершальній стадії.
30 жовтня
Відбулось засідання Комісії з питань аграрної політики при Президентові України. Комісія, зокрема, прийняла рішення про необхідність відшкодування частини відсоткової ставки по кредитах кредитних спілок для сільгоспвиробників. В рішеннях, також, наголошується про необхідність термінового прийняття Закону України "Про кредитні спілки".
29 жовтня
Спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією за участю незалежного канадського експерта Ореста Головки було проведено навчальний семінар «Фермерське кредитування». В семінарі взяли участь 18 лідерів кредитних спілок.
26 жовтня
Вітаємо з нагоди 5-ї річниці
створення КС "Народна скарбниця" м.Борщів Тернопільської області.
23 жовтня
Поздоровляємо кредитну спілку "Азовська кредитна компанія", яка згідно фінансової звітності III-го кварталу 2001 року набрала 82 бали з максимально можливих 86 за рейтинговою системою НАКСУ. Даний результат є найвищим балом серед кредитних спілок - членів НАКСУ та вказує, таким чином, на найбільшу надійність даної кредитної спілки.
18-20 жовтня
В селі Сокиринці та Чернігові відбулися заходи присвячені 130-й річниці Сокиринського ощадно-позичкового товариства та міжнародному дню кредитних спілок.
18 жовтня
Правління та Виконавча дирекція Національної асоціації кредитних спілок України палко вітає Вас з Міжнародним днем кредитних спілок і бажає плідної праці по розбудові кредитної кооперації для добра своєї громади, для добра України!
В цей день ми маємо нагоду відчути єдність з десятками мільйонів людей різних країн, відмічаючи професійне свято разом з усім світом. Сьогодні є всі підстави стверджувати, що українські кредитні спілки розвиваються динамічно і послідовно, а велика віра людей у майбутній розквіт руху кредитної кооперації дає нам всім впевненість на майбутнє!
Тож, зичимо Вам, Шановні, значних звершень, нових ідей, волі, наснаги, успіхів!
Тепла та затишку, Вам, в Ваших оселях!
Миру, добра, розуміння, поваги, Вам, в Ваших родинах!
17 жовтня
В м. Олевськ Житомирської області відбулася Всеукраїнська конференція керівників агропромислових комплексів областей з приводу розвитку інфраструктури аграрного ринку. При цьому, особливу увагу було приділено питанням розвитку системи кредитних спілок. На конференції з доповіддю виступив Президент НАКСУ П. Козинець.
8 жовтня
Фонд "Євразія" затвердив проект технічної допомоги розвитку кредитних спілок в Україні, що реалізовуватиметься НАКСУ спільно з американською організацією "World Education" з жовтня 2001 року по жовтень 2002 року. Проект вміщує в собі три компоненти:
1. Поліпшення законодавчої та регуляторної бази для діяльності кредитних спілок в Україні;
2. Розвиток та впровадження єдиних операційних стандартів та стандартів сертифікації для українських кредитних спілок;
3. Розвиток мережі регіональних навчальних центрів та представництв НАКСУ на місцях.
3 жовтня
Урядом Канади затверджено Концепцію проекту технічної допомоги розвитку кредитних спілок в Україні . Зараз триває опрацювання самого проекту.
Вересень
Проведено ряд нарад з департаментом Мінагрополітики з питань проекту Постанови Кабміну про відшкодування державою частини відсотків за кредитами банків та кредитних спілок сільгоспвиробникам і організацію мікрокредитування сільгоспвиробників Державним фондом підтримки фермерських господарств через кредитні спілки. Відповідні зміни до Статуту фонду передані на затвердження Кабміну.
28 вересня
Відбулось чергове засідання Правління НАКСУ, на якому було обрано Головою Правління НАКСУ - О. Максимів, Заступником Голови Правління НАКСУ - В. Гончаренка, Секретарем Правління НАКСУ - Г. Жулинську.
24-26 вересня
В Харкові відбулися семінари «Бухоблік в КС» та «Основи кредитування» організовані НМЦ НАКСУ та представництвом Асоціації на базі КС «Харківська каса взаємодопомоги». В семінарах взяли участь понад 30 представників кредитних спілок.
18 вересня
До спільного проекту МФСА-НАКСУ підключено кредитні спілки "Народна воля" (м. Чернігів) та "Лідер" (м. Київ).
17-18 вересня
У м. Біла Церква Київської області відбувся семінар «Програма підтримки кредитних спілок МФСА-НАКСУ: хід виконання та шляхи вдосконалення» організований МФСА на базі Біло-церківського бізнес-інкубатору. В семінарі взяли участь представники кредитних спілок - учасників програми, а також, керівники і працівники МФСА та НАКСУ.
11-12 вересня
У Львові відбулися переговори між керівництвом Польської Каси Крайової та НАКСУ. З української сторони в переговорах взяли участь О. Максимів, П. Козинець, М. Галонська, Л. Кравченко та В. Сидоровський. Досягнуто домовленості про фінансову підтримку з боку Каси Крайової програми НАКСУ "Старт" та про стажування лідерів кредитних спілок України в польських СКОКах.
Серпень-вересень
Тривали переговори та консультації з київським та вашингтонським офісами Фонду "Євразія" щодо складових елементів технічного проекту допомоги.
Вересень
Відбулося три засідання робочої групи Кабміну по розробці Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг. В засіданнях взяв участь Президент НАКСУ П. Козинець. Проект положення та відповідного Указу Президента передано до Кабміну і відповідних міністерств на погодження.
Серпень
Представники українських кредитних спілок США та Канади відвідали ряд кредитних спілок України.
28-29 серпня
В м. Києві за участю більш ніж 50-ти представників кредитних спілок та НАКСУ відбулася конференція «КС як інструмент розвитку малого та середнього підприємництва в Україні», організована ACDI/VOCA.
25 серпня
Відбулось спільне засідання членів Правління та Виконавчої дирекції НАКСУ з Радою директорів КС "Самопоміч" (м. Чікаго), з якою НАКСУ має Угоду про побратимство.
24 серпня
Шановні колеги!
Сердечно вітаємо Вас з видатною подією для всіх українців з нагоди 10 -ї річниці від дня незалежності України! Щиро зичимо Вам, Вашим рідним та близьким міцного здоров'я, щастя, добра та благополуччя в ім'я розквіту суверенної України.
З повагою від імені голови правління НАКСУ, голови правління КС "Самопоміч" м. Чортків О. Максимів.
22 серпня
Спільна делегація ЦУКА та НАКСУ провела переговори з керівництвом USAID з приводу можливостей прийняття програми технічної допомоги з боку уряду США.
20 серпня
Відбулось спільне засідання Правління НАКСУ і керівництва ЦУКА. Йшлося про поглиблення співпраці. По всіх актуальних питаннях знайдено повне порозуміння.
18-26 серпня
В Україні перебувала велика група лідерів українських кредитних спілок США та Канади. Серед них Д. Григорчук, В. Саленко, Б. Ватраль, І. Ляшок, І. Рудько,
М. Кос, О.Завіруха та інші. Гості взяли участь у ІІІ Світовому форумі українців та в урочистостях присвячених 10-й річниці незалежності України.
В усіх заходах приймали активну участь члени Правління та Виконавчої дирекції НАКСУ. Зокрема, Голова Правління НАКСУ О. Максимів та Президент НАКСУ П. Козинець виступили на економічній секції Світового форуму українців. Питання кредитних спілок знайшли відображення в резолюції форуму. Велику допомогу в представленні КС на форумі надала Г. Жулинська.
14 серпня
Відбулось засідання Комісії з аграрної політики при Президентові України нового складу під головуванням віце прем'єр- міністра А. Козаченка. В засіданні взяв участь П. Козинець.
7 серпня
Президент НАКСУ П.Козинець прийняв участь у засіданні експертної групи Україна - США по лінії підтримки розвитку сільського господарства та реформування інфраструктури аграрного ринку.
3 серпня
Президент України підписав Закон "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".
Архів НОВИН (з 01.01.2020 по 31.12.2020) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2019 по 31.12.2019) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2018 по 31.12.2018) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2017 по 31.12.2017) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2016 по 31.12.2016) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2015 по 31.12.2015) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2014 по 31.12.2014) >>>
Архів НОВИН (з 11.09.2012 по 27.12.2013) >>>
Архів НОВИН (з 08.08.2011 по 05.09.2012) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2011 по 02.08.2011) >>>
Архів НОВИН (з 25.11.2009 по 29.12.2010) >>>
Архів НОВИН (з 27.01.2009 по 13.11.2009) >>>
Архів НОВИН (з 30.01.2008 по 25.12.2008) >>>
Архів НОВИН (з 16.01.2007 по 24.01.2008) >>>
Архів НОВИН (з 4.10.2005 по 9.10.2006) >>>
Архів НОВИН (з 1.06.2005 по 23.09.2005) >>>
Архів НОВИН (з 19.11.2004 по 25.05.2005) >>>
Архів НОВИН (з 28.11.2003 по 4.11.2004) >>>
Архів НОВИН (з 9.10.2003 по 21.11.2003) >>>
Архів НОВИН (з 5.08.2003 по 2.10.2003) >>>
Архів НОВИН (з 23.05.2003 по 11.08.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.04.2003 по 23.05.2003) >>>
Архів НОВИН (з 25.02.2003 по 28.03.2003) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2003 по 11.02.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.10.2002 по 27.12.2002) >>>
Архів НОВИН (з 17.07.2002 по 21.10.2002) >>>
Архів НОВИН (з 23.02.2002 по 21.06.2002) >>>
Архів НОВИН (з 20.12.2001 по 21.02.2002) >>>
Архів НОВИН (з 3.08.2001 по 23.11.2001) >>>
Архів НОВИН (з 29.05.2001 по 16.07.2001) >>>
Архів НОВИН (з 27.03.2001 по 25.05.2001) >>>
Архів НОВИН (з 3.01.2001 по 4.04.2001) >>>
Архів НОВИН (з 1.10.2000 по 20.12.2000) >>>
Архів НОВИН (з 7.07.2000 по 23.09.2000) >>>
Архів НОВИН (з 19.04.2000 по 7.07.2000) >>>
Архів НОВИН (з 23.03.2000 по 19.04.2000) >>>
Архів НОВИН (з 20.01.2000 по 3.03.2000) >>>

повернутися