<<< повернутися

    Хроніка подій

 28 грудня
Вийшов друком черговий номер (№ 4 (62) «Бюлетеня кредитних спілок України».
Традиційно передсвятковий номер відкривають щирі новорічні привітання колегам-спілчанам. Наступний інформаційний блок присвячено міжнародній діяльності НАКСУ, зокрема, щодо візиту Президента WOCCU Брайана Бранча до України та чергового зібрання Європейської мережі кредитних спілок (ЄМКС), на якому Національна асоціація кредитних спілок України увійшла до її складу. Європейська мережа об’єднує рухи кредитних спілок Європи, включаючи системи кредитних спілок Великої Британії, Естонії, Ірландії, Македонії, Польщі та Румунії, а також Всесвітню раду кредитних спілок.
Свіжий номер також містить докладний матеріал про підсумкову конференцію проекту USAID АгроІнвест, який завершив свою п’ятирічну роботу в Україні, та інтерв’ю з керівником напрямку Проекту „Розвиток фінансування малих та середніх виробників” Наталією Ліщитович. докладніше >>>
 28 грудня
Шановні колеги!
Ми прожили черговий рік у безпрецедентних для України економічних та політичних умовах. Він запам’ятається нам ланкою у ланцюгу років випробувань, років невиправданих сподівань та все ж таки відчайдушних і, сподіваємося, небезпідставних надій на позитивні зрушення.
Протягом року, що минає, завдяки обачливій фінансовій політиці більшість кредитних спілок вели успішну діяльність у поточних умовах, що підтверджують результати діяльності КС — членів НАКСУ. Крім того, маємо особливо відзначити кредитні спілки, які не зі своєї волі тимчасово опинилися на окупованих територіях, у зоні бойових дій чи прилеглих районах: попри все вони націлені на повний і коректний розрахунок зі своїми вкладниками, а це варто найбільшої вдячності і поваги.
Шановна спільното, ми маємо безцінний живий досвід боротьби — за свою країну, за свою справу, за свій дім. І ми переконані, що після грози завжди виходить сонце, після чорної смуги у житті завжди наступає біла. Тож у новорічні та різдвяні свята побажаймо одне одному взаєморозуміння, оптимізму, і миру! Нехай у кожного здійсняться мрії і бажання, втіляться в життя всі плани і задуми, а Різдвяні зорі своїм яскравим світлом приведуть у кожен дім радість, щастя, здоров'я та достаток!
 17 грудня
17 грудня 2015 року на черговому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затверджено проект розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України», яким вносяться зміни до розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок та об'єднаних кредитних спілок» №7 від 16.01.2004 р.
Подальша процедура набуття чинності цим нормативним актом передбачає його подання органом, що його затвердив, протягом п’яти днів до Міністерства юстиції України. Державна реєстрація нормативно-правового акта проводиться протягом 15 робочих днів з дня, наступного після надходження його до органу державної реєстрації. Дуже сподіваємося на те, що Нацкомфінпослуг, зважаючи на важливість цього документа, докладе всіх зусиль для того, щоб цей нормативний акт набув чинності до 31 грудня 2015 року.
Висловлюємо щиру вдячність усім кредитним спілкам, які проявили активність та небайдужість до вирішення даного питання.
 15-16 грудня
На виконання рішення Ради НАКСУ 15-16 грудня 2015 року у Пущі-Озерній відбулося виїзне засідання круглого столу на тему: «Діяльність кредитних спілок в умовах сьогодення. Реалії та перспективи». У рамках заходу пройшло засідання спостережної ради і ревізійної комісії ОКС НАКСУ та розширене засідання Ради НАКСУ. У засіданнях взяли участь 25 лідерів кредитних спілок — членів НАКСУ та працівники Виконавчої дирекції НАКСУ. Основними питання, які обговорювались на засіданні круглого столу, були: результати діяльності кредитних спілок за 9 місяців 2015 року; робота з Нацкомфінпослуг щодо перегляду нормативної бази діяльності кредитних спілок; перспективи зміни регулятора та бачення Нацбанку шляхів реформування ринку кредитних спілок; головні виклики для системи в 2015 році: неприбутковість та РРО; кредитні спілки України та міжнародна підтримка; перспективи реформування законодавства та його головні аспекти. докладніше >>>
 9 грудня
9 грудня в Комітеті з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України відбулася зустріч з Президентом Всесвітньої Ради кредитних спілок (WOCCU) п. Брайаном Бранчем.
З боку Комітету участь у засіданні взяли перший заступник Голови М.В. Довбенко, голова підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ та захисту прав споживачів фінансових послуг В.М. Романюк та головний консультант секретаріату Комітету Т. Боцула.
У ході зустрічі були обговорені питання співпраці Комітету з WOCCU та Національною асоціацією кредитних спілок України (яка представляє WOCCU в Україні і керівники якої також брали участь у засіданні) у напрямку реформування законодавства України щодо діяльності кредитних спілок. докладніше >>>
 8 грудня
У Національному банку пройшла зустріч заступника Голови Владислава Рашкована з президентом Всесвітньої ради кредитних спілок Брайаном Бренчем. На зустрічі сторони обговорили регулювання та роботу кредитних спілок у Сполучених Штатах, Канаді, країнах Латинської Америки та Європи, а також реалії та майбутній розвиток цього ринку в Україні.
За словами заступника Голови Національного банку українські кредитні спілки є безперечно необхідним гравцем фінансового ринку у зоні з низьким рівнем проникнення банківського бізнесу - у сільській місцевості та невеликих містах.
Функціонування та об’єднання цих установ повинне здійснюватися за принципом територіальної громади.
Владислав Рашкован наголосив, що роль центробанку як майбутнього регулятора цього ринку полягає у вдосконаленні законодавчої бази діяльності та очищенні ринку, а моніторинг та контроль можуть бути передані на саморегуляцію та покладені на асоціацію, але це питання потребує подальшого аналізу. докладніше >>>
 30 листопада
30 листопада 2015 року у приміщенні Торгово-промислової палати України відбулася підсумкова конференція «Проект USAID АгроІнвест: п’ять років підтримки розвитку сільського господарства України, з думкою про майбутнє!».
У Конференції зокрема взяли участь Ерік Блайх, Керівник Проекту USAID АгроIнвест, Джед Бартон, Директор Місії USAID, Олексій Павленко, Міністр аграрної політики та продовольства України, Леонід Козаченко, народний депутат України, Голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Вадим Івченко, народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, заступник директора департаменту фінансової політики Міністерства фінансів Андрій Страшний, керівники напрямків Проекту АгроІнвест, представники Херсонської, Львівської та Тернопільської обласних держадміністрацій, керівники професійних об’єднань, громадських організацій, кредитних спілок. Від НАКСУ участь у Конференції взяли Петро Козинець та Людмила Кравченко. докладніше >>>
 24 листопада
24 листопада 2015 року у приміщенні Київського міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації відбувся семінар "Складання річної податкової звітності та річної фінансової звітності кредитних спілок за Міжнародними стандартами фінансової звітності", організований Навчально-методичним центром НАКСУ. У семінарі взяли участь понад 40 бухгалтерів кредитних спілок з усієї України — як членів НАКСУ, так і таких, що не входять до складу Асоціації.
Матеріал викладала директор аудиторської фірми „НАКС-Аудит” Наталія Аксьонова.
Актуальність та висока зацікавленість семінаром зумовлена тим, що кредитні спілки вперше подаватимуть річну податкову звітність за 2015 рік за МСФЗ.
Під час семінару було докладно висвітлено питання складання фінансової, податкової звітності кредитних спілок за 2015 рік та усіх обов’язкових операцій, що їй передують. Нагадаємо, на попередніх семінарах розглядалися деякі питання переходу на МСФЗ та окремі вимоги окремих Стандартів. докладніше >>>
 24 листопада
Як ми вже повідомляли, протягом останнього місяця серед лідерів професійних об’єднань банківського та небанківського фінансового ринку проводиться ряд консолідаційних заходів, у тому числі з питання незалежної оцінки ділової репутації фахівців. Беручи до уваги перспективу можливої передачі функції державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Національного банку України, НАКСУ також бере участь активну у даних заходах. Для вирішення питання відновлення довіри до гравців фінансового ринку за участю широкого кола інститутів громадянського суспільства, забезпечення прозорості, неупередженості та об’єктивності при визначенні ділової репутації та професіоналізму менеджерів фінустанов, а також виявлення недобросовісних учасників ринку 03.09.2015 року професійними об’єднаннями був укладений «Меморандум про співпрацю у сфері забезпечення ділової репутації фахівців фінансового ринку». докладніше >>>
 6 листопада
6 листопада 2015 року відбулась нарада в Державній регуляторній службі України, яку вела Голова служби Ксенія Ляпіна. Тема наради — взаємодія ринку небанківських фінансових установ, Нацкомфінпослуг та Державної регуляторної служби при опрацюванні та прийнятті нормативних актів. Від ринку участь у засіданні взяли Петро Козинець та Людмила Кравченко, керівники професійних об’єднань страхового ринку та Голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків, радник президента асоціації «Страховий бізнес» В’ячеслав Черняхівський, за ініціативи якого і відбулось це засідання. З боку Нацкомфінпослуг були присутні члени Комісії Денис Ястреб, Олександр Залєтов та директор Департаменту методології, стандартів регулювання та нагляду за фінансовими установами Віктор Логвіновський. Також участь у засіданні взяли керівники окремих структурних підрозділів Державної регуляторної служби України. докладніше >>>
 5 листопада
5 листопада 2015 року відбулось чергове засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Одним із головних питань порядку денного засідання було обговорення пропозицій про внесення змін до Розпоряджень Нацкомфінпослуг №7 та № 177, необхідність прийняття яких було ініційовано НАКСУ ще півроку тому. Активну участь в обговоренні змісту запропонованих змін (конкретні пропозиції до яких надавала НАКСУ), взяла присутня на засіданні віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко.
За рішенням Комісії найближчим часом даний документ буде оприлюднено.
Беручи до уваги надзвичайну важливість даних нормативних документів у діяльності КС, Виконавча дирекція НАКСУ звертається до всіх кредитних спілок із проханням зі всіма пропозиціями, зауваженнями та коментарями до оприлюдненого документу оперативно звертатись до НАКСУ для їх узгодження та узагальнення.
Зважаючи на чинні норми Податкового кодексу України, дуже сподіваємося, що за будь-яких обставин даний проект набуде чинності до нового року.
 20 жовтня
20 жовтня 2015 року відбулось засідання Ради НАКСУ, на якому було розглянуто організаційне питання. Голова Наглядового Комітету НАКСУ (який відповідно до Статуту відповідальний за організацію та проведення виборів членів Ради НАКСУ в регіонах) Ірина Боголюбова поінформувала присутніх про результати виборів членів Ради НАКСУ в областях. Згідно з наданими протоколами до Ради НАКСУ було обрано 19 членів. докладніше >>>
 20 жовтня
20 жовтня 2015 року у Києві, в Українському домі за ініціативи ВАКС відбувся Форум українських кредитних спілок. Організаторами заходу були Всеукраїнська асоціація кредитних спілок та Національна асоціація кредитних спілок України. Головними темами обговорення були „Сьогодення українського ринку кредитної кооперації” та „Концепція розвитку ринку кредитних спілок”. Усі запрошені на Форум представники державної влади у своїх виступах були одностайними у необхідності підтримки системи кредитної кооперації України, більш активного лобіювання інтересів кредитних спілок та тісної комунікації професійних об’єднань з органами державної влади для збереження та розвитку системи КС. докладніше >>>
 15-16 жовтня
15-16 жовтня 2015 року в Брюсселі (Бельгія) відбулось чергове зібрання Європейської мережі кредитних спілок (ЄМКС), яка об’єднує рухи кредитних спілок Європи, включаючи системи кредитних спілок Великої Британії, Естонії, Ірландії, Македонії, Польщі та Румунії, а також Всесвітню раду кредитних спілок. Вперше у цьому заході, який проходить кожні півроку, було представлено систему кредитної кооперації України, і Національна асоціація кредитних спілок України увійшла до складу ЄМКС. Також 15 та 16 жовтня 2015 року відбулися засідання ЄМКС та зустрічі з посадовими особами Європейської комісії, в ході яких обговорювалися питання про врахування потреб кредитних спілок щодо збільшення їх інвестиційних можливостей, про унеможливлення застосування до вкладних рахунків членів КС вимог, які планується застосувати до рахунків клієнтів у банківській системі, про захист даних та програмне забезпечення тощо. докладніше >>>
 15 жовтня
15 жовтня 2015 року усі кредитні спілки України разом із представниками кредитно-кооперативного руху 105 країн (а загалом це 217 мільйонів спілчан) відзначають своє професійне свято — Міжнародний день кредитних спілок. Традиційно третій четвер жовтня є не просто святом для усіх, хто присвятив себе кредитній кооперації, а й вдалим приводом висловити вдячність членам кредитних спілок за довіру і невпинну підтримку, відзначити успіхи, привернути увагу до важливої соціальної місії, що її понад два десятиліття виконують кредитні спілки у нашій державі. У цей знаменний для кооператорів день ми вшановуємо всіх, хто зробив внесок у розвиток світового кредитно-кооперативного руху. Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег з міжнародним професійним святом! Бажаємо впевненості в завтрашньому дні, міцного здоров'я та успіхів! докладніше >>>
 14 жовтня
14 жовтня Україна відзначає славетні свята — День захисника Вітчизни та Покрови Пресвятої Богородиці. Ці свята нерозривно пов’язані між собою, бо Пресвята Богородиця завжди була покровителькою і заступницею славетного війська козацького та всього українського народу. День захисника Вітчизни уособлює в собі мужність і героїзм, військову честь та звитягу оборонців нашої єдиної України, які з покоління в покоління впродовж всієї української історії і донині захищають рідну землю від загарбників та агресорів.
Національна асоціація щиро і сердечно вітає українських захисників зі знаменними святами! Низький уклін тим, хто віддано захищав і особливо тих, хто сьогодні захищає наші рідні рубежі. Мирних днів всім нам!
 8 жовтня
Вийшов друком черговий номер (№ 3 (61) «Бюлетеня кредитних спілок України» Номер відкриває інформація про Міжнародний день кредитних спілок, який святкуватимуть усі кредитні спілки України разом із представниками кредитно-кооперативного руху 105 країн світу 15 жовтня під девізом „Люди допомагають людям”.
Міжнародну тематику продовжує звіт про чергову Всесвітню конференцію кредитних спілок, організовану WOCCU, що проходила у липні у м. Денвері (США), участь у якій від НАКСУ брала віце-президент Людмила Кравченко.
У фінансовому блоці журналу розміщено докладну статистичну інформацію по показниках кредитних спілок світу за даними WOCCU на початок поточного року, підсумки діяльності кредитних спілок України за даними Нацкомфінпослуг та аналіз фінансової звітності КС — членів НАКСУ за І півріччя 2015 р., підготовлений фахівцями фінансового департаменту НАКСУ. докладніше >>>
 8 жовтня
8 жовтня святкує ювілей Голова правління кредитної спілки «Придунав’я» Ольга Кузнєцова. Ольга Михайлівна працює у кредитній спілці вже 15 років. За плечима – найкращі роки становлення КС «Придунав’я» — нової справи, яку треба було освоювати, і події, що поступово формували високий авторитет спілки. Сьогодні Ольга Михайлівна – досвідчений, відданий своїй справі керівник.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає Ольгу Михайлівну зі святом! Нехай кожен день приносить радість та віру в краще майбутнє, а натхнення, здоров’я та успіх будуть постійними супутниками у всіх добрих справах!
 7 жовтня
7 жовтня 2015 року у конференц-залі Комітетів Верховної Ради України відбулось засідання круглого столу на тему „Система кредитної кооперації України, її роль в економіці та суспільстві, шляхи розвитку та необхідні законодавчі зміни”. Головними питаннями, винесеними на обговорення, були: роль кредитних спілок України у розвитку економіки, підприємництва, сільськогосподарського виробництва, вирішенні соціальних та побутових потреб громадян; аналіз правового забезпечення діяльності кредитних спілок; нагальні законодавчі зміни, спрямовані на розвиток кредитних спілок та реформування системи кредитної кооперації. докладніше >>>
 30 вересня
30 вересня 2015 року відбулась робоча нарада представників асоціацій кредитних спілок з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Від НАКСУ в нараді взяли участь Петро Козинець та Людмила Кравченко, від ВАКС — Вікторія Волковська та Ольга Мороз, від Нацкомфінпослуг — Голова Комісії Ігор Пашко, член Комісії Ольга Максимчук, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Лариса Мендрул, працівники департаменту. докладніше >>>
 30 вересня
30 вересня 2015 року в приміщенні Держфінмоніторингу відбулись установчі збори по формуванню нового складу Громадської ради при Держфінмоніторингу, на яких був затверджений новий склад Громадської ради, до якого увійшли представники 11 інститутів громадянського суспільства. Детальна інформація щодо членства розміщена на сайті Держфінмоніторингу: http://www.sdfm.gov.ua/news.php?news_id=2872&lang=uk.
Після установчих зборів відбулось перше засідання Громадської ради у новому складі, на якому був затверджений керівний склад Громадської ради. Головою Громадської ради була обрана Катерина Калустова (НАКСУ), заступником Голови — Романа Навальківська (ЛСОУ).
 24 серпня
Шановні колеги!
24 роки тому наша країна отримала незалежність, законодавчо закріпивши вікові демократичні прагнення українського народу до національного відродження, духовної свободи та економічного зростання. Проте справжню свободу українці виборюють лиш тепер. Поняття патріотизму набрало особливого сенсу, тому заради омріяної свободи нація згуртувалася і готова попри все відстояти свою землю, а тисячі українських родин вже заплатили непомірну ціну. Усі ми, спонукувані непереборним бажанням жити у справедливій, заможній унітарній Україні, загартовані підступністю та зрадливістю донедавна мирних сусідів, будь-що досягнемо мети й побудуємо країну гідних та вільних людей. Наша країна вже робить кроки на шляху реформ, попереду тривалий та непростий час, але попри всі негаразди ми розбудуємо мирну та незалежну Україну, у якій пануватимуть достаток та злагода.
Національна асоціація кредитних спілок України вітає з Днем Незалежності України і бажає усім єдності та порозуміння, міцного здоров’я, добра й миру!
  21 серпня
21 серпня виповнюється 20 років міськрайонній кредитній спілці "Самопоміч" з м. Калуша Івано-Франківської області.
Розпочавши свою діяльність у далекому 1995 році однією з перших на Івано-Франківщині, КС „Самопоміч” сьогодні користується щирою довірою та повагою тисяч прикарпатців і є важливою ланкою у сегменті фінансових послуг свого району. Започаткована в минулому тисячолітті, керована майже два десятиріччя небайдужою і світлою людиною Анатолієм Олексійовичем Неділенком, який очолював кредитну спілку і виховував колектив однодумців, вкладаючи в справу свою душу, кредитна спілка з гідністю пройшла неодноразові фінансові кризи, демонструючи, що вірність кооперативним принципам є запорукою не тільки виживання в агресивному зовнішньому середовищі, а й сталого розвитку на добробут своїх членів. На жаль, Анатолія Олексійовича більше немає серед нас, проте його справа живе. Відданий фаховий колектив КС „Самопоміч” гідно продовжує шляхетні традиції, незмінно демонструючи вірність класичним кооперативним принципам, виправдовуючи довіру людей і залучаючи до спілчанського руху нових членів.
Національна асоціація кредитних спілок України сердечно вітає колег з ювілеєм! Нехай завжди люди заходять до вас з посмішкою, а виходять з вдячністю!
  з 30 липня по 4 серпня
З 30 липня по 4 серпня 2015 року в с. Коблєво Навчально-методичним центром НАКСУ був проведений традиційний бухгалтерський семінар на тему "Застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності та інші актуальні питання діяльності КС " . У навчальному заході взяли участь біля 30 представників кредитних спілок України.
Тему викладали директор аудиторської фірми "НАКС-Аудит" Наталя Аксьонова та віце-президент НАКСУ з питань саморегулівності, директор фінансового департаменту НАКСУ Катерина Калустова. Протягом навчального тижня були детально розглянуті питання переходу кредитних спілок на міжнародні стандарти фінансової звітності за трьома основними напрямками. докладніше >>>
  23 липня
Шановні колеги!
Інформуємо вас про опублікування та, відповідно, набуття чинності Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій” № 569-VIII від 01.07.2015 року
(„Голос України” № 131 (6135) від 23 липня 2015 р. http://www.golos.com.ua/).Прикінцеві положення, згідно з яким "9. Тимчасово звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону: суб’єкти господарювання при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) — до 1 липня 2015 року. докладніше >>>
  21 липня
21 липня 2015 року відбулося засідання Президії Ради НАКСУ. У ньому взяли участь члени Президії: Анатолій Занюк (КС «Ощадність», м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл.), Юрій Ковальов (КС «Кредитсталь», м. Маріуполь Донецької обл.), Ірина Костюченко (КС "Народна воля", м. Чернігів), Валентина Чумакова (КС „Світовид”, м. Первомайськ Миколаївської обл.), Олена Макрідіна (КС „Народний кредит”, м. Київ); Голова Наглядового Комітету НАКСУ Ірина Боголюбова (КС «АЖІО», м. Київ), працівники Виконавчої дирекції НАКСУ Петро Козинець та Людмила Кравченко. докладніше >>>
  16 липня
Незамінні, сумлінні та відповідальні бухгалтери кредитних спілок! Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого професійного свята!
Нехай кожний Ваш день буде наповнений радісними подіями, Ваші серця відчуттям любові, Ваші руки щедрими подарунками долі, Ваші кишені винагородами за складну, кропітку і непомітну, інколи виснажливу, але таку надзвичайно необхідну всім Вашу працю! Здоров’я, Вам, любі наші, сили духу та заслуженої поваги на довгі роки!
  з 12 по 15 липня
З 12 по 15 липня 2015 року у місті Денвер (США) проходили чергова Всесвітня конференція кредитних спілок та Конференція американських кредитних спілок, організовані у партнерстві Всесвітньої ради кредитних спілок (ВРКС) та Асоціації кредитних спілок США. Загалом участь у Конференціях взяли майже 3 тисячі делегатів з 61 країни світу. Національну асоціацію кредитних спілок України на Всесвітній конференції кредитних спілок представляла віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко. докладніше >>> | фоторепортаж з конференцій (оновлюється) >>>
  10 липня
10 липня за ініціативи НАКСУ в залі засідань Нацкомфінпослуг відбулася нарада з приводу правомірності застосування РРО в кредитних спілках.
Участь у нараді взяли О. Максимчук та Л. Мендрул (Нацкомфінпослуг), П. Козинець, Л. Кравченко та К. Калустова (НАКСУ), В. Волковська та М. Нікішин (ВАКС), від Державної фіскальної служби - головний державний ревізор-інспектор відділу контролю за проведенням розрахункових операцій організації та координації фактичних перевірок Управління перевірок з окремих питань Департаменту податкового та митного аудиту Хівренко Олександр Іванович. докладніше >>>
  8 липня
8 липня 2015 року в Нацкомфінпослуг було проведено робочу нараду за участі члена Нацкомфінпослуг Ольги Максимчук, директора департаменту нагляду за кредитними установами Лариси Мендрул, віце-президентів НАКСУ Катерини Калустової та Людмили Кравченко, фахівців ПЗВ та УОКС Ірини Ситнікової та Оксани Соломчак, Ростислава Гайдаєнка (ВАКСВУ) та фахівців Нацкомфінпослуг. Предметом обговорення стали узгоджені з боку представників професійних об’єднань кредитних спілок пропозиції щодо внесення змін до Розпорядження № 7 та проекту Ліцензійних умов. За результатами засідання учасники дійшли згоди про завершення доопрацювання проектів зазначених нормативно-правових актів протягом найближчих днів.
  26 червня
Вийшов друком черговий номер (№ 2 (60) «Бюлетеня кредитних спілок України».
Номер відкриває інформація про чергове засідання Ради НАКСУ. Наступні сторінки випуску містять докладну інформацію про ХХІІ Звітно-виборну Конференцію НАКСУ та загальні збори ОКС НАКСУ. Окрім загальної інформації про засідання ви можете ознайомитись із річними звітами органів управління НАКСУ та ОКС НАКСУ.
У рубриці „Міжнародний досвід” розміщено статтю про виїзне засідання Ради Директорів Всесвітньої Ради кредитних спілок (WOCCU), яке проходило у Львові, та інтерв’ю з Директором Союзу заощаджень та кредитних кооперативів Малаві (Африка) Сильвестром Кадзолою. докладніше >>>
  з 14 по 20 червня
З 14 по 20 червня в контексті поглиблення співпраці між НАКСУ та Ірландською Лігою кредитних спілок в Ірландії перебувала українська делегація, до складу якої увійшли Президент НАКСУ Петро Козинець, віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко, голова правління кредитної спілки „Кредит-Союз” (м. Черкаси), член правління ВАКС Володимир Казарінов, головний консультан секретаріату комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України Тетяна Бацула, член Нацкомфінпослуг Денис Яструб та представник Проекту USAID АгроІнвест Наталія Ліщитович. докладніше >>>
  18 червня
18 червня 2015 року у Києві, в ресторані «Device Club» відбулась церемонія нагородження переможниць конкурсу „Королева фінансового успіху 2015”, організованого Видавничим домом „Україна Бізнес”. На звання переможниць конкурсу були номіновані успішні талановиті жінки, керівники та топ-менеджери провідних компаній, власниці бізнесу. Метою конкурсу була презентація кращого досвіду та сприяння формуванню позитивного іміджу та популяризації успішних фінансисток широкій аудиторії постійних партнерів Видавничого дому. докладніше >>>
  12 червня
12 червня 2015 року відбулась робоча зустріч Президента НАКСУ Петра Козинця з першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності М.В. Довбенком. На зустрічі, яка проходила у приміщенні Комітету Верховної Ради, йшлося про нагальні проблеми ринку кредитних спілок, що виникли після відомих останніх законодавчих новацій парламенту. Обговорювалися шляхи вирішення даних проблем, з боку НАКСУ була висловлена вся аргументація щодо необхідності внесення корективів у вже прийняті законодавчі акти. Консультації будуть продовжені.
  9 червня
Дорогі друзі!
9 червня 2015 року Національній асоціації кредитних спілок України виповнюється 21 рік! Щиро вітаємо усіх колег-спілчан, чия професійність та працелюбність забезпечують плідну діяльність асоціації!

Цього року НАКСУ розпочала відлік третього десятиліття своєї діяльності. Сприятливі роки перемежовувалися з непростими, і досвід, набутий протягом усього часу, свідчить про те, що лише в єдності наша сила. І лише спільними злагодженими зусиллями ми здатні змінити ситуацію на краще, щоб і надалі виконувати свою головну місію фінансової кооперації на благо громадян України.
Вітаємо усіх лідерів кредитних спілок – членів НАКСУ, активістів та причетних до створення Асоціації! Єднаймося, бо ми того варті!
  28 травня
28 травня 2015 року відбулась ХХІІ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України. У ній взяли участь делегати від 87 кредитних спілок із 139 спілок — членів НАКСУ. Також у роботі Конференції взяли участь запрошені гості — Директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг Лариса Мендрул, шеф-редактор Видавничого дому „Україна Бізнес” Микола Степанов, член Ради директорів кредитної спілки „Самопоміч” (м. Чикаго, США) Роман Яцковський, журналісти. докладніше >>> | фоторепортаж >>>
  8 травня
  29 квітня
28 квітня 2015 року відбулось чергове засідання Ради НАКСУ. На розгляд було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції за період, що тривав між засіданнями; про проведення чергової XXII Звітно-виборної Конференції НАКСУ; різне.
Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Петро Козинець зазначив, що минулий рік був, мабуть, найскладнішим за всю історію в житті кредитної кооперації. Проте, незважаючи на об’єктивне падіння за рік основних показників, кредитні спілки продовжують кредитувати своїх членів та залучати кошти населення. Ряд спілок, що знаходяться на тимчасово окупованій території чи у прифронтовій зоні, змушені майже згорнути діяльність. Але навіть за таких вкрай несприятливих умов за результатами року зросли витрати на капіталізацію та формування резервів майже на 3 %, кожна четверта кредитна спілка системи НАКСУ показала позитивну річну динаміку практично по всіх показниках, в останньому кварталі практично призупинилось зростання прострочених кредитів. докладніше >>>
  24 квітня
Вийшов друком черговий номер (№ 1 (59) «Бюлетеня кредитних спілок України».
Номер відкриває офіційна інформація Нацкомфінпослуг про підсумки діяльності кредитних спілок за 2014 рік. Наступні сторінки свіжого номера відведено під аналіз фінансової звітності КС системи НАКСУ за 2014 рік, а також щорічну динаміку показників кредитних спілок — членів асоціації з інформацією щодо членства, активів та кредитного портфеля за результатами 2014 року.
Рубрика „Міжнародний досвід” містить інтерв’ю з Генеральним директором фундації Ліги кредитних спілок Ірландії Аланом Муром, який на запрошення НАКСУ перебував у середині березня в Україні. докладніше >>>
  12 квітня
Шановні друзі! Національна асоціація кредитних спілок України вітає усіх з найсвітлішим весняним святом – Великоднем!
Величне Христове Воскресіння спонукає кожного замислитися над справжніми людськими цінностями і дає усім нам добру нагоду сповнити свої серця любов’ю й добротою, зміцнитися духовно. Великдень є символом величі духу, перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри — над безнадією. Тому усі наші щирі молитви — за мир в Україні, єдність правду і свободу.
Нехай свято Воскресіння наповнює життя світлом і радістю, додає наснаги й енергії, а серця сповнюються непохитною вірою у торжество істини та справедливості! Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
  10-11 квітня
10-11 квітня 2015 року у м. Львові перебувала численна делегація Всесвітньої Ради кредитних спілок (WOCCU). Делегацію очолювали Голова Ради Директорів WOCCU Гжегож Бірецький та Президент WOCCU Брайан Бранч. До складу делегації входили майже всі члени Ради Директорів WOCCU, а саме: Енн Кокран (США), Даніель Бернс (Канада), Патрік Журі (США), Манфред Альфонсо Дазенброк (Бразилія), Брюс Фулке (США), Сильвестр Кадзола (Малаві), Брайан Макрорі (Ірландія), Д-р Чул-сан Мун (Корея), Стівен Стапп (США), Дуг Стоддарт (Канада), а також та помічник Президента WOCCU Пепі Догерті (США) та Директор представництва Національної асоціації кредитних спілок у Варшаві Павел Гжесік (Польща). докладніше >>>
  9 квітня
9 квітня 2015 року в Національному інформаційному агентстві „УКРІНФОРМ” відбулось засідання круглого столу: "Чи здатні кредитні спілки допомогти малому та середньому сільському бізнесу вижити в умовах загострення економічної кризи, своїми фінансами посприяти йому вчасно та якісно провести весняні польові роботи?", організоване Українським освітнім центром реформ. У засіданні взяли участь директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Міністерства аграрної політики та продовольства України Баграт Ахіджанов, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг Лариса Мендрул, керівник фінансового компоненту Проекту USAID «АгроІнвест в Україні» Наталія Ліщитович, спеціаліст з агрофінансування Проекту Олег Стоянов, президент ВАКС Вікторія Волковська, лідери кредитних спілок — членів асоціацій, журналісти. Від НАКСУ участь у засіданні взяла віце-президент Людмила Кравченко. докладніше >>>
  9 квітня
9 квітня 2015 року в Національному інформаційному агентстві „УКРІНФОРМ” відбулось засідання круглого столу: "Чи здатні кредитні спілки допомогти малому та середньому сільському бізнесу вижити в умовах загострення економічної кризи, своїми фінансами посприяти йому вчасно та якісно провести весняні польові роботи?", організоване Українським освітнім центром реформ. У засіданні взяли участь директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Міністерства аграрної політики та продовольства України Баграт Ахіджанов, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг Лариса Мендрул, керівник фінансового компоненту Проекту USAID «АгроІнвест в Україні» Наталія Ліщитович, спеціаліст з агрофінансування Проекту Олег Стоянов, президент ВАКС Вікторія Волковська, лідери кредитних спілок — членів асоціацій, журналісти. Від НАКСУ участь у засіданні взяла віце-президент Людмила Кравченко. докладніше >>>
  6 квітня
Як відомо, наприкінці березня на сайті Національної ради реформ було опубліковано проект Комплексної програми розвитку фінансового ринку України на 2015-2020 роки.
Беручи до уваги, що в даному проекті Програми майже відсутні конкретні новації щодо розвитку ринку кредитних спілок, в рамках публічного обговорення Національною асоціацією кредитних спілок України було запропоновано ряд доповнень до проекту документу, що стосуються безпосередньо розвитку системи кредитної кооперації України.
В контексті обговорення даного Проекту 6 квітня 2015 року відбулося спільне засідання членів Комітету з питань банківських та фінансових послуг Американської Торгівельної Палати, з якою НАКСУ активно співпрацює, та представників цільової команди з впровадження реформ фінансового сектору Національної ради реформ за участю високопосадовців Національного банку України, інших органів державної влади, представників фінансового ринку. Від Нацкомфінпослуг участь у засіданні взяла член Комісії Ольга Гурбич, від НАКСУ — Президент Петро Козинець та віце-президент Людмила Кравченко. докладніше >>>
  19 березня
19 березня 2015 року у Києві Навчально-методичним центром НАКСУ був проведений семінар на тему «Організація та проведення загальних зборів у 2015 році» У навчальному заході взяли участь більше 30 представників кредитних спілок України.
Тему викладала Віце-президент НАКСУ, Голова правління ОКС НАКСУ Людмила Кравченко. Протягом навчального дня було детально розглянуто питання про підготовку та організаційні заходи щодо проведення загальних зборів; особливості оформлення протоколу та деяких рішень; приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України Статуту кредитної спілки, Положення про ревізійну комісію; Порядку розподілу доходу та покриття збитків у кредитній спілці; положень кредитної спілки, які регламентують порядок надання фінансових послуг. докладніше >>>
  16 березня
16 березня 2015 року відбулась робоча нарада відповідальних працівників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг з учасниками ринку кредитних спілок. Засідання проходило під головуванням члена Комісії, куратора ринку кредитних спілок Ольги Максимчук. У зустрічі взяли участь: від Нацкомфінпослуг — член Комісії Олександр Залєтов, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Лариса Мендрул, відповідальні працівники Комісії; від Світового Банку — радник з питань кредитної звітності Катерина Данильченко; від НАКСУ — Президент Петро Козинець та Віце-президент Людмила Кравченко; від ВАКС — Президент Вікторія Волковська; від ВАКСВУ — Олександр Нагорський та Ростислав Гайдаєнко. докладніше >>>
  11 березня
11 березня 2015 року в рамках візиту до України відбулась зустріч Генерального директора фундації Ліги кредитних спілок Ірландії Алана Мура і керівництва НАКСУ з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. З боку Нацкомфінпослуг у засіданні взяли участь Голова Комісії Ігор Пашко, члени Комісії Ольга Гурбич, Ольга Максимчук (куратор ринку кредитних спілок) та відповідальні керівники відповідних департаментів Комісії. З боку НАКСУ — Президент Петро Козинець та Віце-президент Людмила Кравченко. докладніше >>> | фоторепортаж >>>
  9 - 13 березня
З 9 по 13 березня 2015 в Україні на запрошення Національної асоціації кредитних спілок України перебували з візитом Директор Ліги кредитних спілок Ірландії Пет Фей і Генеральний директор фундації Ліги Алан Мур. На жаль, Пет Фей за сімейними обставинами був змушений достроково залишити Україну.
Весь перший день візиту, 9 березня, був присвячений зустрічам та переговорам керівництва Ірландської Ліги з керівництвом НАКСУ, де обговорювались питання поглиблення співпраці, специфіки розвитку руху КС України на даному етапі, враховуючи ситуацію у країні, спільні та відмінні риси розвитку рухів КС обох країн. докладніше >>> | фоторепортаж >>>
 8 березня
Кохані жінки!
Прийміть сердечні вітання з нагоди прекрасного весняного свята — 8 Березня!
Все найсвітліше, що є у нашому житті, пов’язане саме з жінками. Тому нехай не змовкають слова уклінної вдячності за вашу самовіддану любов, безмежну стійкість, за вашу невтомну працю, щирість та натхнення, якими ви наповнюєте буденне життя. Нехай доля постійно буде до вас доброю, усюди супроводжують підтримка, розуміння і любов близьких людей, а весняне сонечко приносить вам і вашим родинам тепло, святковий настрій та оптимізм! Нехай поруч з вами завжди будуть лише гідні люди, з яким будуть нестрашні будь-які негоди! Нев’янучої краси вам, здійснення всіх задумів і мрій, мужніх та надійних чоловіків поруч!
 5 березня
5 березня 2015 року у Державній службі фінансового моніторингу України відбулося 35-те засідання робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу — небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму.
До складу учасників засідання увійшли представники Держфінмоніторингу, Міністерства фінансів України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Від НАКСУ у засіданні взяла участь Віце-президент Катерина Калустова. Широке представництво на засіданні було обумовлене необхідністю формування єдиної думки суб’єктів Державного фінансового моніторингу щодо питань порядку денного, якою можуть керуватися суб’єкти первинного фінансового моніторингу у своїй діяльності в період відсутності підзаконних актів.
докладніше >>>
 3 березня
3 березня 2015 року в Американській Торгівельній Палаті відбулась зустріч представників ринку кредитних спілок з членами Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. У зустрічі взяли участь член Комісії Олександр Залєтов, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Лариса Мендрул, Голова правління ПАОКБ „Правекс-Банк”, співголова комітету банківських та фінансових послуг Американської торгівельної палати Тарас Кириченко, фахівець з питань фінансування сільського господарства Проекту USAID АгроІнвест Олег Cтоянов, представник Американської Торгівельної Палати Уляна Штибель, президент ВАКС Вікторія Волковська, лідери кредитних спілок системи ВАКС. Від НАКСУ у зустрічі брали участь віце-президент Людмила Кравченко та віце-президент з питань саморегулівності Катерина Калустова, Голова правління КС „Народний кредит” (м. Київ) Ігор Шепель, представник КС „Ажіо” (м. Київ) Андрій Прокопенко. докладніше >>>
 2 березня
2 березня 2015 року у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, відбулась зустріч представників ринків фінансових послуг, які регулюються Комісією. Від НАКСУ у засіданні взяла віце-президент Людмила Кравченко.
На розгляд був представлений проект Стратегії реформування державного регулювання ринків небанківських фінансових послуг на 2015-2020 роки.
Найбільш детально відпрацьованим блоком проекту Стратегії є блок страхування. В той же час пропонується внести до стратегічних напрямків аспекти, які стосуються й інших ринків фінансових послуг. Зокрема, щодо кредитних спілок запропоновано... докладніше >>>
 24 лютого
24 лютого 2015 року відбулися установчі збори для формування складу Громадської ради при Антимонопольному комітеті України та перше засідання Громадської Ради. В установчих зборах для формування складу Громадської ради при Антимонопольному комітеті України взяли участь в.о. Голови Комітету Микола Бараш, представники інститутів громадянського суспільства та працівники Комітету. За результатами голосування до складу Громадської ради при Антимонопольному комітеті України обрано 52 особи – представники інститутів громадянського суспільства. Уповноваженим представником від НАКСУ до складу Громадської ради обрана Олена Комарова, юрист НАКСУ. На першому засіданні Громадської ради при Антимонопольному комітеті України головою Громадської ради було обрано Олександра Заваду – члена Президії Асоціації «Українська федерація убезпечення». Учасники засідання виявили готовність зайняти активну громадську позицію з метою розвитку та захисту економічної конкуренції в нашій державі. докладніше >>>
 23 лютого
23 лютого 2015 року під час перебування на виборчому окрузі на Івано-Франківщині народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко відвідав кредитну спілку „Надія” (м. Тлумач). В ході зустрічі з колективом Михайло Володимирович детально ознайомився з поточною роботою кредитної спілки, її основними фінансовими показниками. Особливу увагу було приділено виключно важливій соціальній функції кредитної спілки у питаннях розширення доступу населення району до фінансових послуг. Також піднімалось питання щодо важливості неприбуткового статусу кредитних спілок та внесення давно назрілих законодавчих змін до Закону „Про кредитні спілки”. Під час зустрічі було досягнуто домовленості про проведення засідання круглого столу за участю депутата та представників кредитних спілок Івано-Франківської області. докладніше >>>
 18 лютого
18 лютого 2015 року у залі пленарних засідань Верховної Ради України пройшли парламентські слухання на тему: „Про шляхи стабілізації банківської системи України”. До участі у слуханнях були запрошені народні депутати, представники Національного банку України, органів державної влади, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, банківських асоціацій України, профільних громадських організацій та банківських об’єднань, банківських та небанківських фінансових установ, дослідницьких організацій, експерти. Головувала на засіданні Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд. Від НАКСУ У парламентських слуханнях взяли участь віце-президент Людмила Кравченко, віце-президент з питань саморегулювання Катерина Калустова, лідери кредитних спілок — членів НАКСУ. докладніше >>>
 17 лютого
17 лютого відзначає 50-річний ювілей Голова правління кам’янець-подільської кредитної спілки «Ощадність», Голова Ради НАКСУ Анатолій ЗАНЮК.
Анатолій Олександрович, який 18 років тому повірив у майбутнє кредитної кооперації, разом з колективом однодумців створив на Кам’янеччині кредитну спілку, яка сьогодні є потужною фінансовою установою і прикладом надійно та прозоро працюючої фінансової установи . Багато тисяч українців вдячні «Ощадності» за надані їм спілкою фінансові послуги.
Щира, щедра, небайдужа, доброзичлива людина, талановитий керівник, гарний чоловік та дбайливий батько, відважний воїн – так можна кількома слова охарактеризувати Анатолія Олександровича.
Національна асоціація кредитних спілок України сердечно вітає Анатолія Занюка зі святковою подією! Нехай на життєвому шляху супроводжують щастя, здоров’я, достаток і благополуччя. Хай доля завжди буде прихильною, даруючи мир, радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів!
 2 лютого
фото: forinsurer.com
Указом Президента України №51/2015 від 30 січня 2015 року Головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, призначено Пашка Ігоря Володимировича. З офіційного сайту Президента України:
1. Призначити ПАШКА Ігоря Володимировича Головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
2. Призначити членами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг:
Гурбич Ольгу Іванівну; Максимчук Ольгу Василівну; Ястреба Дениса Анатолійовича; Залєтова Олександра Миколайовича. докладніше >>>
 21 січня
21 січня 2015 року в Національному інформаційному агентстві „УКРІФОРМ” Національна асоціація кредитних спілок України спільно зі Всеукраїнською асоціацією кредитних спілок за підтримки Проекту USAID «АгроІнвест» провели засідання круглого столу на тему: «Чи потрібні державі кредитні спілки?».
У засіданні взяли участь керівники Виконавчої дирекції НАКСУ та ВАКС, члени Ради НАКСУ та ВАКС, лідери кредитних спілок практично з усіх регіонів України, а також представники Міністерства фінансів України Андрій Страшний, Американської торгівельної палати Уляна Штибель, Проекту USAID «АгроІнвест» Наталія Ліщитович. Вів засідання Президент НАКСУ Петро Козинець. докладніше >>>
 7 січня
7 січня 2015 року святкує свій ювілей Валентина Кваша, Голова правління кредитної спілки «Сосницька» з смт Сосниця Чернігівської області. За свою щиру відданість улюбленій справі, багаторічну наполегливу працю, чуйність та доброзичливість Валентина Федорівна користується заслуженою повагою та авторитетом громади, а кредитна спілка щодня підтверджує звання прозорої та чесної кредитної установи. Національна асоціація кредитних спілок України вітає Валентину Федорівну з нагоди прекрасного свята! Нехай доля дарує міцне здоров’я та достаток, тепло і затишок родинної оселі надійно захищають від негараздів, а попереду чекають ще багато наповнених корисними справами й земними радощами років!
Архів НОВИН (з 01.01.2020 по 31.12.2020) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2019 по 31.12.2019) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2018 по 31.12.2018) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2017 по 31.12.2017) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2016 по 31.12.2016) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2015 по 31.12.2015) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2014 по 31.12.2014) >>>
Архів НОВИН (з 11.09.2012 по 27.12.2013) >>>
Архів НОВИН (з 08.08.2011 по 05.09.2012) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2011 по 02.08.2011) >>>
Архів НОВИН (з 25.11.2009 по 29.12.2010) >>>
Архів НОВИН (з 27.01.2009 по 13.11.2009) >>>
Архів НОВИН (з 30.01.2008 по 25.12.2008) >>>
Архів НОВИН (з 16.01.2007 по 24.01.2008) >>>
Архів НОВИН (з 4.10.2005 по 9.10.2006) >>>
Архів НОВИН (з 1.06.2005 по 23.09.2005) >>>
Архів НОВИН (з 19.11.2004 по 25.05.2005) >>>
Архів НОВИН (з 28.11.2003 по 4.11.2004) >>>
Архів НОВИН (з 9.10.2003 по 21.11.2003) >>>
Архів НОВИН (з 5.08.2003 по 2.10.2003) >>>
Архів НОВИН (з 23.05.2003 по 11.08.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.04.2003 по 23.05.2003) >>>
Архів НОВИН (з 25.02.2003 по 28.03.2003) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2003 по 11.02.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.10.2002 по 27.12.2002) >>>
Архів НОВИН (з 17.07.2002 по 21.10.2002) >>>
Архів НОВИН (з 23.02.2002 по 21.06.2002) >>>
Архів НОВИН (з 20.12.2001 по 21.02.2002) >>>
Архів НОВИН (з 3.08.2001 по 23.11.2001) >>>
Архів НОВИН (з 29.05.2001 по 16.07.2001) >>>
Архів НОВИН (з 27.03.2001 по 25.05.2001) >>>
Архів НОВИН (з 3.01.2001 по 4.04.2001) >>>
Архів НОВИН (з 1.10.2000 по 20.12.2000) >>>
Архів НОВИН (з 7.07.2000 по 23.09.2000) >>>
Архів НОВИН (з 19.04.2000 по 7.07.2000) >>>
Архів НОВИН (з 23.03.2000 по 19.04.2000) >>>
Архів НОВИН (з 20.01.2000 по 3.03.2000) >>>

<<< повернутися