<<< повернутися

    Хроніка подій

 2 серпня
02 серпня 2011 року Президент України Віктор Янукович підписав Закон України № 3610–VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг». Як відомо, прийняття даного закону, а також закону про державну службу стало завершальним етапом адміністративної реформи.
Відповідно до ст. 94 Конституції України, закон набуває чинності через десять днів з дня офіційного оприлюднення. / Джерело: Сайт Президента України
 25 липня
Указом Президента України Василя Волгу звільнено з посади Голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 771/2011
Про звільнення В.Волги з посади Голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
Звільнити ВОЛГУ Василя Олександровича з посади Голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України відповідно до пункту 6 частини першої статті 30 Закону України «Про державну службу» за порушення Присяги державного службовця.
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ
25 липня 2011 року / Джерело: Сайт Президента України
 23 липня
Національна асоціація кредитних спілок України з великим сумом та скорботою сповіщає, що цими днями передчасно пішла із життя організатор та багаторічний керівник кредитної спілки "Лаванда" (смт. Гребінки Васильківського району Київської області) Галина Григорівна Прищепа.
Національна асоціація кредитних спілок України висловлює глибокі співчуття близьким, родичам та колегам Галини Григорівни, зокрема усьому колективу КС “Лаванда”, з приводу непоправної втрати. Вічна пам’ять про цю прекрасну людину назавжди залишиться у наших серцях.
 19 липня
ГПУ і СБУ затримали Василя Волгу
Сьогодні, 19 липня 2011 року, слідчим Генеральної прокуратури України спільно з працівниками Служби безпеки України за вчинення злочину, пов’язаного з корупцією, затримано та доставлено до ізолятора тимчасового тримання голову Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Василя Волгу. На даний час у справі проводяться необхідні слідчі дії. Повідомлення Генеральної прокуратури України >>>
Оновлено 20/07/2011:
Печерським районним судом м. Києва обрано запобіжний захід Василю Волзі / Сьогодні, 20 липня 2011 року, Печерським районним судом міста Києва за поданням слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури Голові Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Василю Волзі обрано міру запобіжного заходу - тримання під вартою строком на 2 місяці.
Джерело: відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України
Оновлено 21/07/2011: Відбувся брифінг виконувача обов’язків Генерального прокурора України Рената Кузьміна (перше відео, посилання відкривається у новому вікні) >>>
 18 липня
Вийшов друком черговий номер (№ 3 (37)) «Бюлетеня кредитних спілок України». Вийшов друком черговий номер «Бюлетеня кредитних спілок України». Велику увагу у ньому приділено ключовим подіям, що відбулися протягом останніх місяців. Зокрема, номер містить докладну інформацію про XVIII Звітно-виборну конференцію НАКСУ та Загальні збори ОКС НАКСУ.
У фінансовому блоці видання розміщено традиційний аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за І квартал поточного року.
докладніше >>>
 16 липня
Шановні, поважні бухгалтери кредитних спілок!
В цей сонячний, безхмарний день щиро вітаємо Вас з Вашим професійним святом!
Нехай завжди саме такою буде погода у Ваших щоденних справах та у Ваших оселях! Нехай все ладнається та складається так, як Ви того бажаєте! Нехай Ваша кропітка та самовіддана праця буде Вам в радість! Щастя, добра, любові, добробуту та процвітання Вам, Вашим родинам та Вашим колегам! Пишаємося Вашою відданістю!
 7 липня
НАКСУ офіційно повідомляє про ухвалення Верховною Радою України Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг". Законодавчим актом впорядковано організацію діяльності комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг, шляхом забезпечення єдиного підходу до регулювання порядку їх формування та діяльності як державних колегіальних органів. докладніше >>>
 1 липня
До Національної асоціації кредитних спілок України надійшов лист від Голови Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU) Баррі Джолетта. У листі повідомляється про те, що наступним Президентом та Головним керуючим призначено Брайана Бренча. Доктор Брайан Бренч працює у Всесвітній Раді уже понад 20 років і продемонстрував себе як високопрофесійний керівник.
У листі також висловлюється вдячність Національній асоціації кредитних спілок України за лідерство та впевненість у подальшій плідній співпраці з WOCCU.
Національна асоціація кредитних спілок України приєднується до привітань з призначенням доктора Брайана Бренча Президентом та Головним керуючим Всесвітньої ради кредитних спілок. Попередній багаторічний досвід співпраці з п. Бренчем надає упевненості у тому, що будуть збережені та посилені найкращі надбання, співробітництво НАКСУ та WOCCU поглибиться, а закладене підґрунтя відкриє нові перспективи для подальшого розвитку руху кредитних спілок. | Оригінальний лист англійською (PDF, 636КБ), переклад українською (DOC, 27КБ)
 20 по 28 червня
З 20 по 28 червня 2011 року в м. Севастополі, у туристичному комплексі «Любомор’є» сервісними структурами НАКСУ було організовано науково-практичну конференцію з актуальних питань діяльності кредитних спілок. Працівники понад 60-ти кредитних спілок з усієї України з'їхалися до узбережжя Чорного моря, щоб сумістити роботу з відпочинком, озброїтися новими знаннями, отримати корисні рекомендації та відповіді на хвилюючі буденні питання роботи КС, поспілкуватися і поділитися досвідом з колегами. докладніше >>> | фото з Конференції (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 9 червня
Шановні колеги! Дорогі друзі!
Вітаємо всіх із 17 річницею з дня народження Національної асоціації кредитних спілок України!
В цей святковий для всіх наксівців день ми висловлюємо щиру вдячність всім, хто у вже далекому 1994 році стояв у витоків НАКСУ, всім, хто у дев’яності роки доклав немало зусиль, щоб організація відбулася.

Наші найкращі вітання всім членам НАКСУ сьогодні, хто своєю відданою та сумлінною працею зміцнює авторитет організації та підтверджує правильність вибраного курсу. У складний для кредитно-кооперативного руху час Ви демонструєте єдність та консолідацію, і це вселяє в нас впевненість у подальшому розвитку, у велике майбутнє Асоціації та всього кредитно-кооперативного руху. Єднаймося, бо ми того варті. Будьмо!
Виконавча дирекція НАКСУ
 2 червня
2 червня 2011 року відбулося чергове засідання колегії суддів Вищого адміністративного суду України по "класичному питанню" — розгляд касаційної скарги податкової інспекції на ухвалу апеляційного суду щодо проблематики оподаткування доходів на додаткові пайові внески. На цей раз мова йшла про касаційну скаргу Печерської районної у м. Києві державної податкової адміністрації на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду, який своїм рішенням підтримав клопотання КС "ФІН-ЕКО" з м. Києва щодо неправомірності податкового повідомлення – рішення інспекції в частині оподаткування доходів на пайові внески. докладніше >>> | Ухвала Вищого адміністративного суду України щодо касаційної скарги податкової інспекції - DOC >>> (1,65МБ), PDF >>> (1,62МБ)
 27 травня
27 травня 2011 року виповнилося 10 років кредитній спілці "Святий Мартин" з м. Мукачевого Закарпатської області.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег зі святом! Нехай і надалі політика, спрямована на дотримання балансу інтересів членів спілки, буде запорукою успішної діяльності впродовж багатьох наступних десятиліть! Успіху Вам, нових досягнень та достатку, шановні колеги!
 27 травня
Цими днями відсвяткував 60-річний ювілей Голова правління виноградівської кредитної спілки "Едельвейс" Василь Васильович ПОПОВИЧ. Національна асоціація кредитних спілок України вітає з цим святом!
Прийміть наші щирі та сердечні побажання добра і щастя, міцного здоров'я та достатку! Нехай тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а в майбутньому на Вас чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років.
 26 травня
26 травня 2011 року відбулася чергова XVIIІ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України. Участь у ній взяли делегати від 119-ти кредитних спілок із 148 спілок — членів НАКСУ. На Конференції було дообрано членів Наглядового комітету НАКСУ. За результатами голосування до складу Комітету увійшли: Оксана Булаєнко, Анатолій Олійник, Данія Дзядига. Разом із новообраними членами у комітеті продовжать виконувати свої обов’язки Ірина Боголюбова, Володимир Науменко, Володимир Тарновецький, Тетяна Савченко.
Під час засідання були прийняті зміни до Статуту НАКСУ про обов’язкове розкриття всієї фінансової та господарської інформації при перевірках з боку Асоціації, виконання всіх встановлених в НАКСУ правил режиму безпеки щодо обігу, використання та зберігання інформації з обмеженим доступом, стосовно назви, місцезнаходження та юридичного статусу НАКСУ. докладніше >>>
Фоторепортаж з Конференції >>>
 23-25 травня
23-25 травня 2011 року у м. Сочі (Російська Федерація) проходив V ювілейний Форум кредитних спілок Росії, організований Лігою кредитних спілок Росії (співорганізатор Форуму — Національний союз некомерційних організацій фінансової взаємодопомоги). Крім делегацій кооператорів з більшості регіонів Росії на Форумі були присутні іноземні делегації зі Сполучених Штатів Америки, Ірландії, Узбекистану, Литви і України. Від України участь у Форумі взяв Президент асоціації Петро Козинець.
Презентація Президента НАКСУ на пленарному засіданні стосувалася законодавчого забезпечення діяльності КС в Україні. У своєму виступі Петро Козинець акцентував увагу на особливостях законодавчого регулювання діяльності кредитних спілок в Україні, а також розповів колегам про головні напрямки діяльності НАКСУ, торкнувшись теми законодавчих змін, на необхідність яких вказують наслідки фінансової кризи. докладніше >>>
 16 травня
Вийшов друком черговий номер (№ 2 (30)) «Бюлетеня кредитних спілок України». Відкриває свіжий номер матеріал про чергове засідання Ради НАКСУ. На ньому, зокрема, розглядалося питання про результати діяльності кредитних спілок НАКСУ протягом 2010 року. Звіт Виконавчої дирекції включав також ряд важливих питань щодо проблеми переліцензування, взаємодії з іншими учасниками фінансового ринку та регулятором. Директор фінансового департаменту НАКСУ Катерина Калустова представила присутнім загальну інформацію по кредитних спілках — членах НАКСУ в розрізі головних показників діяльності КС, виходячи з фінансових звітів спілок за результатами 2010 фінансового року. докладніше >>>
 14 травня
14 травня 2011 року святкує 15-літній ювілей кредитна спілка КРАКСС "Єдність" з м. Сімферополя.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег із цим святом!
Нехай наступні роки будуть сповнені стабільністю, зростаючою довірою спілчан та впевненістю в завтрашньому дні. Хай спокій, мир і добробут завжди будуть у ваших родинах, доброго вам здоров'я, щастя та злагоди!
 10 травня
10 травня 2011 року кредитна спілка "Нарцис" з м. Хуст Закарпатської області святкує 10-річчя діяльності.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег-спілчан зі славним ювілеєм! Нехай незмінно висока активність, заповзятість, енергійність та згуртованість колективу з року в рік супроводять діяльність Вашої кредитної спілки, яка є вагомою ланкою фінансової системи нашої держави!
 24 квітня
Дорогі спілчани! З відчуттям глибокої радості і від щирого серця вітаємо зі Світлими Великодніми Святами! Великдень нагадує про духовне відродження, яке потрібне всім нам, всій українській нації. Ця радісна подія утверджує наші переконання у тому, що достойні терпіння нагороджуються перемогою, а чесне життя увінчується славою.
Величне Великоднє свято наповнює серця світлими почуттями і дарує щастя та добро. Сердечно бажаємо усім, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і надалі супроводжував вас і ваші родини, давав сили, енергію, наснагу для добрих і корисних справ на добробут і процвітання.
Нехай з Великоднем до ваших осель прийдуть здоров'я і любов, а єдність, заснована на віковічних християнських моральних цінностях, буде і надалі згуртовувати всіх нас. Всіх вам земних благ! Христос воскрес! Воістину воскрес!
 19 квітня
Українська Світова Кооперативна Рада звернулася до Прем’єр-міністра України пана Миколи Азарова. Зокрема, закликаючи до співпраці та запрошуючи відвідати США, Голова УСКР Ігор Ляшок зазначив: "Ми будемо раді показати, як працює в умовах ліберальної економіки кредитна спілка. Впевнений, що успішна діяльність практично всіх українських кредитних спілок в США за останні роки, включно з роками кризовими, буде добрим прикладом для подальшого розвитку кредитного руху в Україні" докладніше >>>
 24 березня
PER ASPERA AD ASTRA!*
24 березня на засіданні Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України було прийняте рішення про видачу ліцензій на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки зразу п’яти кредитним спілкам. Крім того, одна з них отримала ліцензію й на провадження діяльності з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів, крім внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки. Слід зауважити, що на цьому засіданні кредитним спілкам було видано ліцензій більше, ніж за останні три місяці.
Нам приємно зазначити, що усі спілки, які отримали ліцензії, — члени НАКСУ, підготовку документів на переліцензування яких супроводжували фахівці асоціації.
Національна асоціація кредитних спілок України щиросердно ВІТАЄ Мелітопольську кредитну спілку кадрових військовослужбовців запасу „Товариство „Взаємний кредит” (Запорізька обл., м. Мелітополь), КС „КАРАТ” (Харківська обл., м. Куп’янськ), КС „Наша справа” (Харківська обл., м. Куп’янськ), КС „Благо” (Запорізька обл., м. Бердянськ). КС „Експрес” (м. Івано-Франківськ) З ПЕРЕМОГОЮ! Нехай професіоналізм та наполегливість і надалі супроводжують відданих своїй справі людей на шляху до успіху!
*Через терни до зірок!
 23 березня
23 березня 2011 року відбулося чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. Крім традиційних питань на засіданні було обговорено дві головні теми: підсумки діяльності кредитних спілок — членів НАКСУ за 2010 рік та про проведення чергової звітно-виборної конференції НАКСУ.
Звіти про діяльність кредитних спілок — членів НАКСУ у 2010 році свідчать про в цілому успішну роботу з позитивною динамікою 126 КС — членів НАКСУ, в середньому ріст показників склав 10 %. 13 кредитних спілок мають проблеми, які можна виправити, а 9 кредитних спілок лишаються в критичному стані, що позначається на статистиці в цілому по системі. На засіданні обговорювались конкретні заходи впливу на дану ситуацію. докладніше >>>
 11 березня
Вийшов друком перший цьогорічний номер «Бюлетеня кредитних спілок України». Розпочинається він з аналізу результатів опитування кредитних спілок, що його проводила редакція наприкінці минулого року. Далі розміщено інформацію про подію, якою можна пишатися: двох керівників кредитних спілок — членів НАКСУ було відзначено нагородами Міжнародного академічного рейтингу "Золота Фортуна". Продовжують свіжий номер інтерв’ю з Головою правління київської кредитної спілки "Освіта", яка відсвяткувала 15-річчя своєї діяльності, а також замальовка про життя та пріоритети діяльності кредитівки з Російської Федерації. Впевнені, деякі напрацювання зацікавлять спілчан. докладніше >>>
 8 березня
Любі жінки!
Прийміть наші щирі вітання зі святом 8 Березня і слова вдячності за те, що ви є. Жінка безцінна. Високе призначення дане їй на землі. Вона — дбайлива мати, любляча дружина, хранителька сімейного вогнища. Вона несе у світ життя, любов і красу. Вона ростить дітей, зігріває любов’ю і турботою чоловіків, натхненно працює на розвиток кооперативного руху, при цьому лишаючись чарівною та тендітною. Будьте завжди щасливі, дорогі наші, кохані і прекрасні!
 5 березня
5 березня 2011 року виповнюється 10 років діяльності кредитної спілки "Агро-Кредит" з м. Старобільська Луганської області. Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає з ювілеєм! Шановні колеги, бажаємо вашій кредитній спілці добра, злагоди, фінансової стабільності, розширення членства та подальшого розвитку. Нехай наша багаторічна співпраця і надалі приносить усім користь, задоволення та вагомі плоди. Успіхів вам!
 11 лютого
11 лютого 2011 року відбулася зустріч Президента Національної асоціації кредитних спілок України Петра Козинця з Головою Комітету з питань фінансів та банківської діяльності Верховної Ради України Олександром Миколайовичем Пеклушенком. Участь у зустрічі також взяв завідуючий секретаріатом Комітету Ігор Михайлович Прийма. докладніше >>>
 25 січня
Національна асоціація кредитних спілок України з великим сумом та скорботою сповіщає про трагічну загибель Голови правління КС «Мрія» (м. Ужгород) Віталія Євгеновича Бевзюка. Кредитна спілка «Мрія», яку було засновано за ініціативи її незмінного Голови правління, уже протягом 14 років надає фінансові послуги жителям Закарпатської області та поза її межами. Усі, хто знав Віталія Євгеновича, ніколи не забудуть його чуйність, порядність, доброту, досконале знання своєї справи та бажання допомагати людям.
Національна асоціація кредитних спілок України висловлює глибокі співчуття та скорботу близьким, родичам та колегам Віталія Бевзюка, зокрема усьому колективу КС «Мрія», з приводу трагічної втрати. Світла пам’ять про цю прекрасну людину назавжди залишиться у наших серцях.
 24 січня
Відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Міністерстві фінансів України. Головував на засіданні представник ГО "Інститут фінансової політики", екс-міністр фінансів І.О. Мітюков, лічильну комісію очолював Президент НАКСУ П.М. Козинець.
За результатами установчих зборів було сформовано Громадську раду у складі повноважних представників 48 організацій. Зокрема, до складу оновленої Громадської ради увійшли представники 14-ти організацій, пов’язаних з фінансовим сектором економіки, з них шість — безпосередньо професійних об’єднань — суб’єктів фінансового ринку, у тому числі НАКСУ.
 19 січня
Відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Державному комітеті фінансового моніторингу. За результатами установчих зборів до складу Громадської ради увійшли представники 29 інститутів громадського суспільства. На першому засіданні Громадської ради її головою обрано Валерія Миколайовича Кірсанова, який до квітня 2010 року обіймав посаду заступника голови Держфінмоніторингу, його заступниками – Катерину Віталіївну Калустову – віце-президента НАКСУ і Ігоря Степановича Марієна – голову Комітету конституційно-правового контролю України. докладніше >>>
 14 січня
Сьогодні, 14 січня 2010 року, Національна асоціація кредитних спілок України отримала численні звернення з боку кредитних спілок та їх членів стосовно інформації поширеної у ряді ЗМІ щодо висловлення Міністра внутрішніх справ України Анатолія Володимировича Могильова, проголошеного ним на засіданні Верховної Ради України в ході проведення "години запитань до Уряду". Зокрема, Міністром Могильовим було зазначено: "Мы внесли предложение наверх, чтобы кредитные союзы вообще похоронили" і тільки в перші дві години після цього висловлювання його прокоментували понад 30 ЗМІ. Причому, ряд публікацій містив тенденційні судження та відверто роздмухував сказане Міністром. Ось лише деякі заголовки повідомлень: "В Украине ликвидируют кредитные союзы", "Кредитные союзы станут вне закона", "Могилев похоронит кредитные союзы". докладніше >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2020 по 31.12.2020) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2019 по 31.12.2019) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2018 по 31.12.2018) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2017 по 31.12.2017) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2016 по 31.12.2016) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2015 по 31.12.2015) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2014 по 31.12.2014) >>>
Архів НОВИН (з 11.09.2012 по 27.12.2013) >>>
Архів НОВИН (з 08.08.2011 по 05.09.2012) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2011 по 02.08.2011) >>>
Архів НОВИН (з 25.11.2009 по 29.12.2010) >>>
Архів НОВИН (з 27.01.2009 по 13.11.2009) >>>
Архів НОВИН (з 30.01.2008 по 25.12.2008) >>>
Архів НОВИН (з 16.01.2007 по 24.01.2008) >>>
Архів НОВИН (з 4.10.2005 по 9.10.2006) >>>
Архів НОВИН (з 1.06.2005 по 23.09.2005) >>>
Архів НОВИН (з 19.11.2004 по 25.05.2005) >>>
Архів НОВИН (з 28.11.2003 по 4.11.2004) >>>
Архів НОВИН (з 9.10.2003 по 21.11.2003) >>>
Архів НОВИН (з 5.08.2003 по 2.10.2003) >>>
Архів НОВИН (з 23.05.2003 по 11.08.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.04.2003 по 23.05.2003) >>>
Архів НОВИН (з 25.02.2003 по 28.03.2003) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2003 по 11.02.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.10.2002 по 27.12.2002) >>>
Архів НОВИН (з 17.07.2002 по 21.10.2002) >>>
Архів НОВИН (з 23.02.2002 по 21.06.2002) >>>
Архів НОВИН (з 20.12.2001 по 21.02.2002) >>>
Архів НОВИН (з 3.08.2001 по 23.11.2001) >>>
Архів НОВИН (з 29.05.2001 по 16.07.2001) >>>
Архів НОВИН (з 27.03.2001 по 25.05.2001) >>>
Архів НОВИН (з 3.01.2001 по 4.04.2001) >>>
Архів НОВИН (з 1.10.2000 по 20.12.2000) >>>
Архів НОВИН (з 7.07.2000 по 23.09.2000) >>>
Архів НОВИН (з 19.04.2000 по 7.07.2000) >>>
Архів НОВИН (з 23.03.2000 по 19.04.2000) >>>
Архів НОВИН (з 20.01.2000 по 3.03.2000) >>>

<<< повернутися