<<< повернутися

    Хроніка подій

 27 грудня
Вийшов друком черговий номер (№ 6 (52) «Бюлетеня кредитних спілок України».
Номер відкриває інформація про чергове засідання Ради НАКСУ. Наступні сторінки передсвяткового випуску містять теплі щирі новорічні привітання колег-спілчан.
Фінансові підсумки діяльності кредитних спілок за офіційними даними Нацкомфінпослуг, аналіз фінансової звітності КС системи НАКСУ за третій квартал 2013 року, а також аналіз кредитного портфеля кредитних спілок — членів асоціації розміщено у фінансовому блоці свіжого номера журналу. Також у свіжому випуску відкрито окрему рубрику „До 20-річчя НАКСУ”, де публікуватиметься цикл статей про усі напрямки роботи асоціації. Пропонуємо ознайомитися з першою з них — докладно щодо спільних фінансових фондів НАКСУ. докладніше >>>
 26 грудня
Шановні колеги!
Ми прожили насичені, цікаві, але нелегкі 12 місяців. Для когось цей рік був досить вдалим, комусь, навпаки, довелося здолати багато труднощів та пройти випробування на міцність. Для ринку кредитних спілок цей період ознаменувався напруженою роботою, самовдосконаленням і залишив чимало надій на наступний рік.
Для кожного Новий рік — це хвилююча, сповнена добрих очікувань і райдужних надій подія. Тому напередодні найулюбленіших і довгоочікуваних свят ми чекаємо, що з боєм годинникової вежі на Майдані Незалежності в наші оселі прийдуть мир і злагода, наші серця наповняться любов'ю і гармонією, а основні труднощі та розчарування лишаться позаду.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає усіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай новий рік стане роком досягнень і перемог, принесе багато здоров’я, щасливих подій та впевненість у завтрашньому дні!
 23 грудня
23 грудня у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, відбулася зустріч Голови Нацкомфінпослуг Бориса Візірова з представниками ринку кредитних спілок „Сучасний стан кредитної кооперації на ринку фінансових послуг”. У зустрічі взяли участь член Комісії Юрій Назаренко, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Геннадій Дмитренко, керівники професійних об’єднань кредитних спілок Петро Козинець, Людмила Кравченко, Катерина Калустова від НАКСУ та Вікторія Волковська і Іван Вишневський від ВАКС та ОКС „ПЗВ”, члени виборних органів асоціацій та лідери кредитних спілок. докладніше >>>
 18 грудня
Цими днями відзначає 15-річчя кредитна спілка „Юрт” з м. Білогірська (АР Крим). Впродовж півтора десятиліття спілка демонструє фінансову стабільність та послідовність розвитку. Ретельне дотримання принципу взаємної довіри та відповідальності за взяті зобов’язання за роки роботи зробили КС „Юрт” поважною фінансовою установою, яка заслужила довіру членів-вкладників та є шанованою у дружній сім’ї кредитних спілок — членів НАКСУ. Правління КС „Юрт” на чолі з Енвером Махсудовим безперервно веде роботу над підвищенням професійного рівня працівників, вдосконаленням та розширенням спектру фінансових послуг, у тому числі для підтримки малого та середнього сільгоспвиробництва.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег з ювілеєм! Нехай і надалі професійні досягнення, зважені рішення та наполегливість допомагають спілці "Юрт" плідно працювати для благополуччя та добробуту громади, а наша багаторічна співпраця приносить користь, задоволення та вагомі плоди!
 11 грудня
11 грудня 2013 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. На розгляд Ради було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ; звіт про виконання бюджету НАКСУ за 11 місяців 2013 року; проект бюджету НАКСУ на 2014 рік; прийом кредитних спілок в НАКСУ; різне.Після обговорення бюджетних питань члени учасники засідання розглянули питання про прийом кредитних спілок в члени НАКСУ. Згідно з рішенням Ради членами НАКСУ стали КС „Фастів-Інвест” (м. Фастів) зі спеціальним статусом, КС „Шанс-2010” (м. Луганськ) та КС „Кредит-сервіс” (м. Сімферополь). Крім того, Рада НАКСУ прийняла цілий ряд інших рішень з питань життєдіяльності організації. докладніше >>>
 11 грудня
11 грудня відзначає свій ювілей Голова правління кредитної спілки „Благодійниця” з с. Шульгинки Старобільського району Луганської області Олена Єрещенко.
КС „Благодійниця”, створена батьком Олени Михайлівни, Михайлом Мефодійовичем Бровченком, більше 10 років надає якісні фінансові послуги селянам. За будь-яких обставин спілка, активи якої за останні роки зросли вдвічі, повною мірою виконує свої зобов’язання перед членами та має гарні фінансові показники. Олена Михайлівна ось уже понад 6 років є достойним продовжувачем батьківської справи, і завдяки своїй працездатності, професіоналізму, бажанню допомогти у скрутну годину словом і ділом кожному, хто цього потребує, заслужила загальну повагу людей.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає Олену Михайлівну зі святом! Нехай доля дарує щастя і здоров’я, а вдячність за вчинене людям добро додають сил і наснаги, оптимізму та натхнення. Нехай однодумці, колеги, доброзичливі порядні люди привноситимуть у життя яскраві, теплі події та додають снаги задля покращення добробуту співгромадян!
 6 грудня
6 грудня 2013 року у Державній службі фінансового моніторингу України відбулося 31-ше засідання робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу — небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму. У зборах брала участь Голова Громадської ради при Держфінмоніторингу України, Віце-президент НАКСУ Катерина Калустова. докладніше >>>
 5 грудня
5 грудня 2013 в залі «Еліта» готельного комплексу «Русь» (м. Київ) в рамках нагородження переможців V Всеукраїнського конкурсу «Банк року–2013», I Міжнародного конкурсу «Лідер з впровадження інноваційних технологій і рішень для сучасного бізнесу», II Міжнародного конкурсу «Банк року СНД, Балтії, Грузії–2013» відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів I Міжнародного конкурсу «Лідер фінансового і фондового ринків–2013» за версією журналу «Банкір». На церемонії були присутні акредитовані в Україні дипломати, керівники об'єднань професійних учасників ринків, топ-менеджмент банківського, фінансового та фондового ринків, фахівці в сфері банківських технологій, рішень і послуг, журналісти. За результатами конкурсу «Лідер фінансового і фондового ринків–2013» в номінації «Найбільш стабільна кредитна спілка» переможцем стала кредитна спілка «Надія» з м. Тлумача Івано-Франківської області. Почесну нагороду та диплом Голові правління КС „Надія” Марії Кишинській вручала Віце-президент НАКСУ з питань саморегулівності Катерина Калустова. докладніше >>>
 29 листопада
29 листопада у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, відбулася зустріч з представниками НАКСУ та ВАКС. З боку кредитних спілок участь у зустрічі взяли Петро Козинець, Людмила Кравченко, Катерина Калустова, Олег Новодворський, Вікторія Волковська та Іван Вишневський. З боку державного регулятора учасниками зустрічі стали член Комісії Юрій Назаренко, директор Департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Геннадій Дмитренко та начальники відділів Департаменту. докладніше >>>
 14 листопада
14 листопада 2013 року відбулось перше засідання обраної 1 листопада Громадської ради при Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, склад якої було затверджено рішенням Нацкомфінпослуг від 05.11.2013 № 3993.
На порядку денному засідання стояли питання обрання голови та заступників голови Громадської ради та ряд інших організаційних питань. На засіданні було створено робочу групу для опрацювання змін до Положення про Громадську раду при Нацкомфінпослуг та підготовки проектів Регламенту проведення засідань ради та річного плану її роботи. Наступне засідання Громадської ради при Нацкомфінпослуг заплановано на грудень 2013 року. докладніше >>>
 11 листопада
Співпраця з Лігою кредитних спілок Росії триває!
7 листопада 2013 року НАКСУ на прохання російської Ліги кредитних спілок було вперше проведено вебінар для представників кредитно-споживчих кооперативів (кредитних спілок) Російської Федерації.
Темою вебінару, який вела віце-президент НАКСУ, голова правління ОКС НАКСУ Людмила Кравченко, стали питання фінансового моделювання та прогнозування в кредитних спілках. Участь у вебінарі взяли представники понад 20 кредитно-споживчих кооперативів Росії. докладніше >>>
 8 листопада
Національна асоціація кредитних спілок України з великим сумом та скорботою сповіщає, що 8 листопада 2013 року на 82-му році пішов з життя один із найстаріших діячів кредитної кооперації України, засновник, Голова правління та почесний голова спостережної ради кредитної спілки „Снятинська” Олег Ананійович Голяр.
Його віра у завтрашній день, ентузіазм і доброзичливість вселяли в оточуючих впевненість у майбутньому успіху, його енергія, заповзятість та відповідальність стали взірцем для виховання гідного молодого покоління.
Оптимістична і небайдужа людина, Олег Ананійович понад 10 років свого життя присвятив служінню громаді, постійно опікуючись покращенням суспільного добробуту. Створена ним кредитна спілка „Снятинська”, як зразок бездоганного дотримання кооперативних принципів, стала незамінним помічником для жителів Покуття.
Національна асоціація кредитних спілок України висловлює глибоке співчуття та скорботу близьким, родичам та колегам Олега Голяра, усьому колективу КС «Снятинська», з приводу непоправної втрати. Світла пам’ять про Олега Ананійовича назавжди залишиться в наших серцях.
 4 листопада
Вийшов друком черговий номер (№ 5 (51) «Бюлетеня кредитних спілок України». Велику увагу у номері приділено міжнародним заходам НАКСУ. Зокрема, ви можете ознайомитись із докладною інформацією про „Майстер-клас „Ефективність, успіх, якість”, проведений НАКСУ та Лігою кредитних спілок Росії. Цей масштабний захід мав суто практичну спрямованість, кооператори двох країн ділились досвідом у різних напрямках своєї діяльності, радились, обговорювали нагальні питання. Доповнюють матеріал презентації виступів основних доповідачів. докладніше >>>
 31 жовтня
31 жовтня 2013 року у приміщенні Київської Торгово-Промислової Палати Видавничий Дім „Україна Бізнес” спільно з Комітетом Верховної Ради з питань фінансів та банківської діяльності, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Українським Національним комітетом Міжнародної торгової палати України, УСПП відбулася Перша Міжнародна презентація „Альманаху фінансових послуг”. Серед інформаційних партнерів заходу — Національна асоціація кредитних спілок України, рекламну підтримку надавали Перший Діловий телеканал, ІА „УкрІнформ”, Телеканал BUSINESS , інформаційний портал „Дедал”, телепередача „Укравтоконтинент”. докладніше >>>
 17 жовтня
17 жовтня 2013 року — Міжнародний день кредитних спілок. Цей день святкується на честь тих, хто присвятив своє життя кредитно-кооперативному руху, тих, хто щоденно виконує важку роботу, і тих, хто є частинкою величезного світового членства кредитних спілок.
Кредитні спілки України — частина світового руху, а НАКСУ є єдиним представником руху кредитних спілок України у Всесвітній Раді кредитних спілок (WOCCU) і щороку репрезентує на Всесвітніх Конференціях WOCCU українські кредитні спілки на міжнародному рівні.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег зі святом і запрошує всі кредитні спілки України широко відзначити цей день. Адже кінцева мета святкування полягає у підвищенні обізнаності наших громадян про місію кредитної кооперації в країні і світі, про те, яку роль відіграють кредитні спілки, надаючи фінансові послуги мешканцям з усіх куточків України — від мегаполісів до віддалених сіл. докладніше >>>
 12 жовтня
Шановні колеги!
12 жовтня 2013 року кредитна спілка „Марківкакредитспілка” відзначає своє 15-річчя.
Ця фінансова установа почала свою діяльність у 1998 році однією з перших у Луганській області, а сьогодні вона користується заслуженою довірою та повагою населення і займає гідне місце на ринку фінансових послуг свого району.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег з ювілейною датою! Нехай усі наступні роки діяльності будуть означені стабільністю, довірою членів кредитної спілки та впевненістю в гарному майбутньому!
 5-10 жовтня
З 5 по 10 жовтня Національна асоціація кредитних спілок України проводила традиційну осінню Міжнародну науково-практичну конференцію у Туреччині. Цього разу у Конференції взяли участь понад 60 представників кредитних спілок України та делегація російських кооператорів. До її складу входили представники кредитних спілок Башкортостану — членів Союзу організацій кредитної кооперації Республіки Башкортостан (СОКК РБ), з яким НАКСУ налагоджено дружні та професійні зв’язки.
Пленарні засідання Конференції передбачали обговорення двох основних тем. Перша тема стосувалась питання реформування системи кредитних спілок України та позиція НАКСУ щодо проектів змін до законодавства, які, як відомо, зараз розробляються в Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, і незабаром будуть оприлюднені для широкого обговорення з ринком. Численні представники кредитних спілок України — учасники Конференції висловили свої бачення та побажання по головних питання реформування ринку кредитних спілок, перш за все щодо питань саморегулівності, гарантування вкладів, розширення видів послуг у КС та інших. докладніше >>> | фоторепортаж (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 26 вересня
26 вересня 2013 у Держфінмоніторингу в рамках тридцятого засідання Робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – небанківських фінансових установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму, а також в рамках четвертого засідання Громадської ради при Держфінмоніторингу України, яке пройшло під головуванням Голови Громадської ради при Держфінмоніторингу України, Віце-президента НАКСУ Катерини Віталіївни Калустової, відбулося обговорення проекту Закону щодо внесення змін до національного законодавства з метою його приведення до нових стандартів FATF. Розробниками законопроекту наголошувалося на тому, що законопроект не містить суттєвих змін у завданнях, покладених на суб’єктів первинного фінансового моніторингу. В основному зміни стосуються уточнення термінології та розширення понятійного апарату. Крім того, додані ознаки операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу. докладніше >>>
 14-18 вересня
З 14 по 18 вересня 2013 року в Алушті відбулася Міжнародна конференція „Майстер-клас „Ефективність, успіх, якість” за участі понад 40 представників кредитно-споживчих кооперативів (КПК) Російської федерації та кредитних спілок (КС) України. До складу російської делегації увійшли керівники 10-ти КПК, генеральний директор Ліги кредитних спілок Росії пані Івашкіна Т. Б. та заступник генерального директора Ліги кредитних спілок Росії пані К. С. Волохо. З українського боку участь у майстер-класі взяли керівники та провідні спеціалісти 12-ти КС, президент Національної асоціації кредитних спілок України Козинець П. М., віце-президент НАКСУ Кравченко Л. Є. та фахівці НАКСУ. докладніше >>> | фоторепортаж (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 13 вересня
13 вересня Голова правління кредитної спілки „Агро-Кредит” з м. Старобільська Луганської області Володимир Коломацький відзначає 50-річний ювілей.
Національна асоціація кредитних спілок України сердечно вітає Володимира Петровича зі святковою датою! Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи! Прийміть найкращі побажання міцного здоров’я на довгі роки, добра, благополуччя, щасливого довголіття.
 6 вересня
6 вересня 2013 року у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ відбулася прес-конференція на тему: "Яким має бути законодавство про кредитну кооперацію в Україні, аби кредитні спілки змогли реалізувати свій потенціал щодо підтримки розвитку малого та середнього сільгоспвиробника?". Організатором прес-конференції був Український освітній центр реформ за підтримки Проекту USAID «АгроІнвест». докладніше >>>
 24 серпня
Шановні колеги! Прийміть щирі вітання з нагоди визначного державного свята — Дня незалежності України! Наші пращури віками боролися за незалежність, і 24 серпня 1991 ми стали вільними як нація, як спільнота, що прагне побудувати сильну державу задля кращого майбутнього прийдешніх поколінь. Щороку це загальнодержавне свято додає всім нам наснаги і впевненості в нашому майбутньому. Національна асоціація кредитних спілок України бажає усім взаєморозуміння, злагоди та успіхів у справах на благо нашої Батьківщини. Нехай кожен буде сповнений радістю, дружнім теплом, новими здобутками, а ці здобутки нехай стануть міцними цеглинками в будівництві сильної держави, якою зможуть пишатися наші діти. Слава Україні!
 20 серпня
20 серпня 2013 року у Львові в рамках Х Світового Конгресу Українців пройшла ІХ Звітно-виборна Конференція Української Світової Кооперативної Ради. У Конференції взяли участь члени УСКР — представницькі делегації НАКСУ та ВАКС від України, Централі Українських Кооператив Америки (ЦУКА), Української Кооперативної Ради Канади (УКРК). До складу делегації НАКСУ увійшли практично всі члени новообраної Ради НАКСУ, засідання якої відбулось напередодні, члени Наглядового комітету та керівники Виконавчої дирекції. Учасниками Конференції були директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Геннадій Дмитренко. Головував на Конференції Президент УСКР Ігор Ляшок. докладніше >>> | фото з Конференції (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 19 серпня
19 серпня 2013 року у Львові відбулося перше засідання Ради НАКСУ в оновленому складі. Нагадаємо, що у відповідності до Статуту НАКСУ Рада Національної асоціації оновлюється кожні два роки шляхом обрання до її складу кредитними спілками – членами НАКСУ кожної з областей, АР Крим, міст Київ та Севастополь своїх представників. Станом на дату засідання відповідні конференції відбулися у більшості областей України та містах Київ і Севастополь. докладніше >>>
 30 липня
30 липня 2013 року відбулось відкрите засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, на якому, зокрема, розглядалось питання про внесення змін до Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок та об’єднаних кредитних спілок. У засіданні брав участь директор юридичного департаменту Національної асоціації кредитних спілок України Олег Новодворський.
За результатами розгляду вищезазначеного питання було схвалене рішення про виключення з даного Положення пункту 3.1.4. (щодо нормативів якості активів кредитної спілки) та змінено підхід до визначення груп режимів регулювання кредитних спілок: замість граничного розміру активів у абсолютній сумі встановити відношення активів до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної Законом на 1 січня поточного року.
 14 по 17 липня
14 по 17 липня 2013 року в м Оттава (Канада) Всесвітня Рада кредитних спілок (WOCCU) провела Всесвітню конференцію кредитних спілок. У ній взяли участь понад 2000 лідерів кредитних спілок з 61 країни світу. Кредитні спілки України були представлені делегацією НАКСУ, до складу якої увійшли Людмила Кравченко, Віце-президент НАКСУ, Ігор Ляшок, Президент Української Світової Кооперативної Ради, Анатолій Занюк, Голова Ради НАКСУ, Голова правління КС „Ощадність” (м. Кам’янець-Подільський), Юрій Ковальов, заступник Голови Ради НАКСУ, Голова правління КС „Кредитсталь” (м. Маріуполь), Ігор Мустафаєв, Голова правління КС „АР МОУ” (м. Одеса), Володимир Коломацький, Голова правління КС „Агро-кредит” (м. Старобільськ), Юрій Тягур, Голова правління КС „Святий Мартин” (м. Мукачеве). докладніше >>>
 16 липня
19-25 червня 2013 року у м. Севастополі та 12 липня у м. Києві Навчально-методичним центром НАКСУ були проведені семінари на тему "Бухгалтерський облік в КС. Теорія та практика." У навчальних заходах взяли участь більше 80 представників кредитних спілок України.
На семінарах викладачі Аксьонова Наталія Валеріївна, Директор аудиторської фірми «Наталія Аксьонова-Аудит» та Калустова Катерина Віталіївна, Віце-президент НАКСУ з питань саморегулівності, Директор фінансового департаменту НАКСУ розглянули питання переходу кредитних спілок на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та звітності; відповідальності за порушення в сфері бухгалтерського обліку; порядку знищення та архівації документів, а також зміни до Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії. докладніше >>>
 4 липня
3 липня 2013 року кредитній спілці „Схід” з м. Донецька виповнилось 15 років. КС „Схід” входить до когорти спілок, які були засновані наприкінці минулого століття і, незважаючи на жодні перепони, стійко продовжували прозоро працювати на благо співгромадян, зберігши і укріпивши їх довіру до кредитної кооперації. Сьогодні КС „Схід” має гарну репутацію на фінансовому ринку і є стабільним, надійним партнером та помічником для своїх членів.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег з ювілеєм! Нехай багатий досвід стане запорукою подальшої успішної діяльності, а людська повага буде вдячністю за продуктивну роботу!
 17 по 23 червня
З 17 по 23 червня 2013 року з робочим візитом в Україні перебував Президент Української Світової Кооперативної Ради Ігор Ляшок. Під час візиту Президент УСКР ознайомився з діяльністю Національної асоціації кредитних спілок України, були обговорені актуальні питання подальшого розвитку кредитної кооперації в Україні з керівництвом НАКСУ. Президент НАКСУ Петро Козинець ознайомив Президента УСКР з ситуацією на поточний момент, перш за все, з результатами діяльності у 2012-2013 роках, сьогоднішніми проблемами руху кредитних спілок України та перспективами його розвитку. Обговорювались також проблеми, пов’язані з реформуванням ринку КС та різними баченнями державних органів щодо законодавчих змін. докладніше >>>
 18 червня
Вітаємо! Спільним рішенням Оргкомітету міжнародного рейтингового союзу національних бізнес-рейтингів, Науково-інформаційного центру статистичних досліджень та редакції міжнародного каталогу «Торгово-промислова Україна» кредитна спілка «Кредитсталь» (м. Маріуполь Донецької обл., Голова правління Юрій Ковальов) отримала звання „Лідер галузі 2012” та срібний рейтинг в Донецькій області за показником фінансово-господарської діяльності у номінації «Соціальний внесок підприємства (у бюджет, оплату праці) за основним видом діяльності — видача кредитів», з врученням Національного сертифікату та медалі «Лідер галузі». докладніше >>>
 6 червня
6 червня 2013 року святкує свій ювілей Голова правління кредитної спілки „Гільдія вуглекопів” з м. Червоноград Львівської області Ірина Махник. Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає Ірину Павлівну з цим святом! Нехай притаманні Вам доброзичливість, активність та життєвий оптимізм і надалі будуть запорукою успіху у всіх Ваших починаннях! Прийміть щирі та сердечні побажання міцного здоров'я, благополуччя, злагоди Вам та усій Вашій родині!
 29 травня – 1 червня
З 29 травня по 1 червня 2013 року в м. Уфа (Республіка Башкортостан) відбувся VII Форум кредитних спілок Росії. У Форумі взяли участь від НАКСУ Президент Асоціації Петро Козинець та Голова Ради НАКСУ, Голова правління кредитної спілки "Ощадність" (м. Кам’янець-Подільський) Анатолій Занюк. Організатором Форуму виступила Ліга кредитних спілок Росії, співорганізаторами були Союз організацій кредитної кооперації Республіки Башкортостан та саморегулівна організація кредитних споживчих кооперативів "Кооперативні фінанси", створена на базі Ліги кредитних спілок Росії. Учасниками Форуму стали майже 200 представників кредитно-кооперативного руху, в тому числі делегації кредитних спілок США та Білорусі. Активну участь у заході також взяли представники державних регуляторів КС Росії — Міністерства фінансів Росії і Федеральної служби з фінансових ринків (ФСФР). докладніше >>>
 31 травня
31 травня 2013 року у приміщенні Міністерства фінансів України за участі представника члена Громадської ради від НАКСУ відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві фінансів України.
В ході засідання були обговорені: зміни до податкового законодавства, представлені керівництвом Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Мінфіну; пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства та процедури адміністрування податків і зборів, представлені заступником голови Громадської ради п. Олефір Галиною Іванівною; створені робочі комісії Громадської ради.
За результатами голосування та обговорення перспективних напрямків діяльності комісій Громадської ради та їх складу Президент НАКСУ Петро Козинець був включений до складу Комісії з питань податкової та митної політики, Комісії з питань впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні та питань методології бухгалтерського обліку, а також до складу Комісії з питань державного регулювання фінансового сектора.
 30 травня
30 травня 2013 року у приміщенні Державної служби фінансового моніторингу України відбулося 29-те засідання робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму. Від НАКСУ у засіданні взяла участь віце-президент Катерина Калустова.
У ході засідання учасникам робочої групи було повідомлено про підготовку законопроекту щодо імплементації в національне законодавство положень нових стандартів FATF, а також висловлено побажання до всіх суб’єктів первинного фінансового моніторингу після оприлюднення законопроекту на сайті подавати свої доповнення, пропозиції та зауваження до нього. У зв’язку з тим, що вищезгаданим законопроектом будуть внесені суттєві зміни до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму», звертаємося до всіх кредитних спілок з пропозицією уважно слідкувати за інформацією на web-сайті Держфінмоніторингу України, у розділі «Новини» якого незабаром буде розміщено повідомлення про оприлюднення цього законопроекту.
 30 травня
30 травня 2013 року кредитна спілка "Карат" з м. Куп’янська Харківської області відзначає 10-річний ювілей.
Заснована 2003 року, сьогодні КС "Карат" являє собою потужну фінансову установу, у якій працюють справжні професіонали, віддані улюбленій справі, під керівництвом незмінного Голови правління Тетяни Петрівни Хлопоніної. Мережа філій кредитної спілки, семитисячне членство і постійне розширення спектру послуг для членів КС промовисто свідчать про важливість і потрібність її роботи.
Національна асоціація кредитних спілок України сердечно вітає колектив КС "Карат" з ювілеєм! Нехай міцне здоров’я, благополуччя, професійні успіхи, відданість кращим кооперативним традиціям з року в рік супроводжують діяльність спілки на благо людей!
 26 травня
26 травня 2013 року кредитна спілка "Благодійниця" з селища Шульгинка Старобільського району Луганської області святкувала свій десятилітній ювілей.
Увесь цей термін можна сміливо назвати часом наполегливої праці дружнього колективу спілки, часом реалізації зважених рішень, часом поступового та незворотного руху вперед. Діло, створене десять років тому Михайлом Мефодійовичем Бровченком, сьогодні гідно продовжує його донька, Олена Михайлівна Єрещенко, щоденно роблячи особистий внесок у розбудову сільської кооперації, адже КС "Благодійниця" є однією з кількох кредитних спілок, що працюють на селі.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег з КС "Благодійниця" та усіх її членів зі знаменною датою! Нехай здоров’я, безмірне натхнення та повага співгромадян будуть джерелом життєвих сил та нових звершень впродовж багатьох наступних років!
 23 травня
23 травня 2013 року пройшла ювілейна ХХ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України. У ній взяли участь делегати від 106-ти кредитних спілок із 140 спілок — членів НАКСУ. Також у роботі Конференції взяли участь запрошені гості — член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Юрій Миколайович Назаренко, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Геннадій Васильович Дмитренко, Президент ВАКС Вікторія Волковська та фахівець з питань фінансування сільського господарства проекту "АгроІнвест" Наталія Ільїна. докладніше >>> | фото з Конференції (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 5 травня
Шановні друзі! Національна асоціація кредитних спілок України вітає усіх зі Світлим Христовим Воскресінням!
Цей благословенний час несе усім нам довгоочікувану радість перемоги світла над темрявою, вселяє надію та впевненість у завтрашньому дні, укріпляє віру та живить душу. Єдність, заснована на споконвічних християнських моральних цінностях, буде і надалі згуртовувати всіх нас у спільній справі – творенні кращої долі на засадах миру та порозуміння.
Нехай свято Великодня принесе у ваші родини радість і добро, силу подолати смуток та зневіру! Нехай ці радісні Великодні дні стануть початком нових звершень і перемог, а у ваших серцях царюють радість і душевний спокій! Христос воскрес!
 24 по 29 квітня
З 24 по 29 квітня 2013 року Президент НАКСУ, Секретар Екзекутивного Комітету Української Світової Кооперативної Ради Петро Козинець перебував з візитом у Сполучених Штатах Америки. Головною метою візиту була участь у засіданні Екзекутивного Комітету УСКР, яке проходило у м. Нью-Арку (штат Нью-Джерсі). Головував на засіданні Президент УСКР Ігор Ляшок, були присутні члени Екзекутивного Комітету: Ольга Заверуха-Свинтух (Канада), Богдан Ватраль (США), Петро Козинець (Україна), Ольга Шевель (Канада), Богдан Курчак і Тамара Денисенко (США).докладніше >>>
 22 квітня
22 квітня 2013 року в Антимонопольному комітеті України відбулося засідання круглого столу на тему «Регулювання ринку надання позик фізичним особам шляхом адміністрування коштів учасників груп». У засіданні круглого столу взяли участь представники більшості Державних органів України, зокрема, Верховної Ради України, Генеральної прокуратури, Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби фінансового моніторингу України тощо. докладніше >>>
 17 квітня
17 квітня 2013 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. На зборах були присутні члени Ради НАКСУ: Анатолій Занюк, Ігор Мустафаєв, Василь Микитин, Валентина Чумакова, Юрій Ковальов, Ольга Зеленська, Юнус Аблямітов, Мирон Сарвадій, Віталій Мерзляков, Наталія Панчищенко, Олена Грузіна, Ігор Кріль; члени Наглядового Комітету НАКСУ: Ірина Боголюбова, Оксана Булаєнко, Володимир Науменко; Виконавча дирекція НАКСУ: Петро Козинець, Людмила Кравченко, Катерина Калустова. На засіданні було розглянуто такі питання: затвердження протоколу Ради НАКСУ минулого засідання, звіт Виконавчої дирекції НАКСУ за період, що пройшов після останнього засідання, про поточну ситуацію на ринку кредитних спілок, створення внутрішньої ревізії НАКСУ та Положення про внутрішню ревізію НАКСУ; про підготовку чергової Звітно-виборної Конференції НАКСУ; прийом та виключення кредитних спілок зі складу асоціації; різне. докладніше >>>
 22 березня
Вийшов друком черговий номер (№ 1 (7) «Бюлетеня кредитних спілок України».
Номер відкриває інформація про Науково-практичну конференцію НАКСУ, яка пройшла наприкінці лютого в ОАЕ. Далі ви можете ознайомитись із офіційною інформацією Нацкомфінпослуг про підсумки діяльності кредитних спілок за 9 місяців минулого року та динамікою основних показників кредитних спілок — членів НАКСУ за результатами 2012 року. докладніше >>>
 20 березня
Інформуємо вас, що звернення НАКСУ до Міністерства внутрішніх справ України вже отримало відповідну реакцію:
«Грандфінресурс» не є кредитною спілкою
ГУМВС України в Донецькій області повідомляє про уточнення деяких обставин, пов'язаних із захопленням заручниці 12 березня в м. Донецьку. Дані події відбувалися в офісі не кредитної спілки, як про це повідомлялося раніше, а приватного підприємства «Грандфінресурс». Це підприємство працює за соціальною програмою «Альянс України» і не має жодного відношення до системи кредитної кооперації України. Основним видом його діяльності є надання фінансових послуг у сфері адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах або отримання грошових коштів. ВЗГ ГУМВС України в Донецькій області»
Джерело: сайт ГУМВС України в Донецькій області
 20 березня
20 березня 2013 року відбулась зустріч Президента НАКСУ Петра Козинця з членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Юрієм Назаренком. Головними темами розмови були питання поглиблення співпраці між Національною асоціацією кредитних спілок України та Нацкомфінпослуг після призначення нового керівництва Комісії, а також розвиток кредитно-кооперативного руху України та захист інтересів споживачів. Особливу увагу під час зустрічі було приділено темі, пов’язаній з цілим рядом сюжетів та публікацій у центральних, регіональних ЗМІ та інших інформаційних джерелах, що негативно вплинули на репутацію кредитних спілок, поставивши їх в один ряд зі структурами, які нічого спільного з кредитними спілками не мають. докладніше >>>
 14 березня
14 березня 2013 року в конференц-залі "Тріумфальний" готельного комплексу "Київ" відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів ІV Міжнародного конкурсу "Пані Банкір-2012" та І Всеукраїнського конкурсу "Леді Фінанс-2012". Організатором заходу виступило видавництво "КБД-Видав" та журнал "Банкіръ" за партнерства Української асоціації інвестиційного бізнесу, журналу "Вісник Національного банку України" та компанії IT Expert. докладніше >>>
 14 березня
фото: reklamacentr.com.ua
14 березня 2013 року відбулась розмова Президента НАКСУ Петра Козинця з відповідальним працівником Міністерства внутрішніх справ України, де ішлося про помилку, якої під час брифінгу в Донецьку припустився виконуючий обов’язки начальника ГУ МВС України в Донецькій області Роман Романов, інформуючи про інцидент в донецькій установі "Альянс Україна".
Національною асоціацією кредитних спілок України було також направлене офіційне звернення (PDF, 276КБ) до Міністерства внутрішніх справ України з цього приводу.
 12 березня
фото: forinsurer.com
Указом Президента України № 126/2013 від 12 березня 2013 року Головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, призначено ВІЗІРОВА Бориса Йосиповича.
З офіційного сайту Президента України:
" УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 126/2013
Про призначення Б.Візірова Головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
Призначити ВІЗІРОВА Бориса Йосиповича Головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ
12 березня 2013 року"
Попереднім Указом Президента України (№ 125/2013) Андрія СТАСЕВСЬКОГО звільнено з посади Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
 12 березня
12 березня 2013 року відзначає свій ювілей Голова правління кредитної спілки "Партнер" з м. Славутич Київської області області Олена Грузіна.
Олена Юріївна майже 10 років очолює кредитну спілку, створену у наймолодшому місті нашої держави. Вона вдало поєднує у собі якості тендітної жінки, розсудливого цілеспрямованого керівника і досвідченого наставника.
Національна асоціація кредитних спілок України щиросердно вітає Олену Грузіну зі святковою подією! Нехай на життєвому шляху множаться щастя, здоров’я, достаток і благополуччя. Хай роки залишають по собі приємні та світлі спогади, а майбутнє готує багато щасливих літ, сповнених радістю, добром і надією!
 8 березня
Вкотре прийшло найчарівніше свято краси — 8 Березня. Це свято символізує усе найкраще, що є у нас в житті: кохання, сердечність, доброту. Березень — особлива пора, коли разом з першими яскравими сонячними променями прокидається саме життя, прекрасне і неповторне, а уособленням його у всі часи була ЖІНКА.
Кохані дружини, мами, бабусі, берегині людського роду, низько вклоняємось вам за вашу безмежну людську щирість і доброту, за родинний затишок, який ви збагачуєте своєю жіночною ніжністю, теплотою і ласкою. Від щирого серця вітаємо зі святом і зичимо здійснення усіх життєвих планів, надій і мрій. Вам — наша безмежна любов, повага та шана!
 20 лютого
20 лютого 2013 року у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, відбулась робоча зустріч керівництва департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій з представниками ринку кредитних спілок. З боку Нацкомфінпослуг на зустрічі були присутні директор департаменту Геннадій Дмитренко, заступники директора Дмитро Кульга та Наталія Завгородня, начальник відділу контролю за додержанням законодавства кредитними установами та бюро кредитних історій Інга Балабаєва. Від НАКСУ у зустрічі взяли участь Петро Козинець Катерина Калустова, від ВАКС — Іван Вишневський та Олексій Волотовський. докладніше >>>
 15 лютого
15 лютого 2013 року відбулася зустріч Голови Нацкомфінпослуг Андрія Стасевського та Президента НАКСУ Петра Козинця.
В ході зустрічі, ініційованої Головою Комісії, обговорювались питання співробітництва, взаємодії та координації зусиль між Національною асоціацією та Нацкомфінпослуг. Ці питання стосувались, перш за все, підготовки та доопрацювання цілого ряду змін до нормативних актів Національної комісії. Сторони висловили спільну думку стосовно недоцільності на даному етапі новацій Національного банку України у частині реформування ринку КС шляхом трансформації кредитних спілок, що працюють за ліцензіями, у кооперативні банки.
У результаті зустрічі сторонами досягнуто домовленості про те, що співпраця Нацкомфінпослуг і НАКСУ та обмін думками будуть продовжені у майбутньому.
Того ж дня відбулась розмова Президента НАКСУ з керівником департаменту регулювання і нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг Геннадієм Дмитренком. Зі свого боку він повністю підтримав позицію НАКСУ щодо необхідності постійного діалогу та відновлення функціонування робочих груп при департаменті по розробці та доопрацюванню нормативної бази з ліцензування, звітності та ряду інших питань.
Було досягнуто домовленості, що обговорення всіх актуальних питань на робочих групах за участі представників КС та департаменту почнеться наступного тижня.
 14-15 лютого
14 та 15 лютого 2013 року у Києві Навчально-методичним центром НАКСУ були проведені семінари на тему «Організація та проведення загальних зборів у 2013 році» та «Особливості роботи з додатковими пайовими внесками в КС. Практичні рекомендації». У навчальних заходах взяли участь більше 60 представників кредитних спілок України.
Перед початком семінару з інформацією про поточну ситуацію на ринку та діяльність НАКСУ виступив Президент НАКСУ Петро Козинець.
Тему «Організація та проведення загальних зборів у 2013 році» викладала Віце-президент НАКСУ, Голова правління ОКС НАКСУ Людмила Кравченко. Протягом навчального дня було детально розглянуто питання підготовки до проведення загальних зборів; порядку денного; зміни до статуту, внутрішніх положень та процедур кредитної спілки, які затверджуються загальними зборами; оприлюднення кредитною спілкою річної фінансової звітності, річної консолідованої фінансової звітності та аудиторського висновку; зміни до положень кредитної спілки, які затверджуються спостережною радою та ін. докладніше >>>
 12 лютого
12 лютого 2013 року кредитній спілці "Захист" з м. Кривий Ріг виповнюється 20 років. У цей день далекого 1993 року на базі міської профспілкової організації держустанов відбулись установчі збори, де було прийняте рішення про створення кредитної спілки. Цій події передував візит делегації Оргкомітету по відродженню кредитних спілок в Україні та відомих представників української кооперації США в м. Кривий Ріг та тривале спілкування з профспілковим активом міста.
Започаткована як класична кредитна спілка, КС "Захист" ось уже два десятиліття, завдяки прозорій і самовідданій роботі, користується заслуженою довірою та повагою населення. Дотримання високих стандартів діяльності та відданість кооперативним принципам переконують у тому, що рух кредитних спілок має міцне підґрунтя для подальшого розвитку.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег з ювілеєм! Нехай заповзятість, енергійність та згуртованість з року в рік супроводять діяльність кредитної спілки, а самовіддана робота буде запорукою фінансового благополуччя спілчан!
 8 лютого
8 лютого 2013 року відбулись установчі збори для утворення громадської ради при Міністерстві фінансів України. За результатами засідання було сформовано громадську раду, до складу якої повторно було обрано Президента НАКСУ Петра Козинця. Усього до складу громадської ради увійшли 55 представників провідних громадських об’єднань України.
Новообрану громадську раду очолюватиме відомий фінансист Ігор Олександрович Мітюков, переобраний на другий термін.
Крім П. Козинця, до складу громадської ради також увійшли керівники двох інших всеукраїнських об’єднань кредитних спілок — Вікторія Волковська та Ростислав Гайдаєнко. Таким чином ринок кредитних спілок має чи не найбільше представництво у такому поважному органі, як громадська рада при Міністерстві фінансів України.
 2 лютого
2 лютого 2013 року кредитна спілка профспілок МВС України (м. Київ) відзначила 15-річний ювілей.
Створена на базі профспілкової організації ГУ МВС України, кредитна спілка понад півтора десятиліття дотримується зваженої фінансової політики та демонструє стабільну роботу, надаючи фінансові послуги своїм членам — атестованим працівникам міліції, винагородою за які є беззаперечна довіра спілчан до фінансової установи.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег зі святом! Нехай подальша впевнена діяльність, зростання активів та поповнення членства сприяють розвитку руху кредитних спілок України. Міцного здоров'я, достатку та родинного благополуччя!
 1 лютого
1 лютого 2013 року Голова Нацкомфінпослуг Андрій Стасевський представив нового керівника департаменту регулювання і нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг — Геннадія Дмитренка.
Як повідомляється в прес-релізі Комісії, в 2005–2008 роках Г.Дмитренко обіймав посаду начальника КРУ в Київській області, з 2008 по 2010 рр. — заступника голови ГоловКРУ України, з 2010 по 2011рік — заступника голови Львівської облдержадміністрації, у 2011 році був заступником віце-президента Національної академії держуправління, а з 2012 року — першим заступником міського голови м. Буча.
Геннадій Дмитренко на посаді директора департаменту регулювання і нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій продовжить виконання плану заходів з урегулювання проблемних питань кредитної кооперації. Перед ним також поставлено завдання удосконалення системи державного регулювання та нагляду за діяльністю кредитних спілок.
 24 січня
Національна асоціація кредитних спілок України з великим сумом та скорботою сповіщає, що 23 січня на 62-му році передчасно пішов із життя один із засновників та багаторічний Голова правління кредитної спілки "Казна" (м. Алчевськ Луганської області) Іван Єгорович Скрєбцов.
Національна асоціація кредитних спілок України висловлює глибокі співчуття близьким, родичам та колегам Івана Єгорович. Світла пам'ять про цю чудову, талановиту чуйну людину назавжди залишиться у наших серцях.
 22 січня
22 січня 2013 року у інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" відбулась прес-конференція на тему "Обговорення проекту розпорядження Нацкомфінпослуг "Про затвердження Положення про навчання працівників, відповідальних за проведення фінансового моніторингу суб’єктів первинного фінансового моніторингу ...". Учасниками прес-конференції від держави були представники Нацкомфінпослуг: від департаменту розвитку ринків фінансових послуг та фінансового моніторингу директор департаменту Сергій Кузьменко та начальник відділу фінансового моніторингу Руслан Гончаренко; представники ринку небанківських фінансових установ: президент ЛСОУ Наталія Гудима, голова комітету Асоціації з фінансового моніторингу «Української федерації убезпечення» Гліб Бакалов, віце-президент НАКСУ, Голова Громадської ради при Державній службі фінансового моніторингу України Катерина Калустова, президент ВАКС Вікторія Волковська. докладніше >>>
 21 січня
21 січня відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Державному комітеті фінансового моніторингу. За результатами установчих зборів затверджено склад Громадської ради у кількості 23 представників інститутів громадянського суспільства.
На першому засіданні Громадської ради її головою обрано Катерину Віталіївну Калустову – віце-президента НАКСУ, заступником Голови Ради — Ігоря Степановича Марієна, голову Комітету конституційно-правового контролю України. Членами Громадської ради обрано віце-президента НАКСУ Людмилу Кравченко та президента ВАКС Вікторію Волковську.
 28 грудня
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає усіх з Новим роком та Різдвом Христовим!
Зовсім скоро ми увійдемо у новий відлік часу. Сьогодні, аналізуючи пройдене, на пам’ять приходять події року, що минає. Їх було чимало, і кожна по-своєму вплинула на наше сьогодення і майбуття. Ми прожили непростий рік — поряд зі світовим визнанням кооперації одним з важливих пріоритетів розвитку суспільства, цілою низкою святкових подій, присвячених Міжнародному року кооперативів та 20-літтю відродження руху кредитних спілок України, він був роком стабілізації та напруженої роботи, роком чергової перевірки на витривалість для багатьох кредитних спілок. Але переконані, що будь-які труднощі роблять нас сильнішими та мудрішими. І у цьому ми завдячуємо нашій єдності і готовності допомагати одне одному.
Напередодні новорічних та різдвяних свят ми дуже сподіваємося і віримо, що наступного року справдяться надії на краще життя, на ті зміни, яких ми очікуємо, які потрібні кожному громадянину нашої держави.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає усіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай рік прийдешній стане початком нового успішного етапу у житті кредитних спілок, буде щедрим на добрі справи та здобутки, хай у ньому об’єднаються всі добрі починання і звершення заради нашого спільного майбуття. Міцного здоров’я вам, добробуту і великого родинного щастя!
Щасливих і веселих свят!
 27 грудня
В переддень Нового Року дніпропетровська кредитна спілка "Центральна" відзначає 15-річчя. Це одна з кращих кредитних спілок України, що працюють на базі трудових колективів. За 15 років діяльності на ринку КС "Центральна" набула репутації надійної соціально спрямованої фінансової установи завдяки високому професіоналізму її керівництва та працівників.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег з ювілеєм! Нехай натхнення та плідна праця приведуть до відмінних результатів, професійного зростання та всебічного визнання! Нехай вас ніколи не покидають оптимізм, удача, стійкість духу в нелегкому повсякденному житті, а професійний досвід буде надійним поводирем у важливих справах в ім’я розвитку кредитно-кооперативного руху України.
 25 грудня
Вийшов друком черговий номер (№ 6 (46) «Бюлетеня кредитних спілок України».
Передноворічний випуск журналу розпочинає інформація про чергове засідання Ради НАКСУ. Далі ви можете ознайомитись із заключною частиною ювілейної рубрики "20-річчя відродження кредитних спілок". У фінансовому блоці свіжого видання розміщено підсумки діяльності кредитних спілок за перше півріччя 2012 року за даними Нацкомфінпослуг та аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за ІІІ квартал поточного року. Спогади кредитних спілок про незабутні події року, що минає, об’єднано у святковому блоці "Двадцять дванадцять". Наступні сторінки номера розповідають про церемонію нагородження кращих кредитних спілок у різних номінаціях щорічного Всеукраїнського конкурсу "Банк року-2012". Фінансовий департамент НАКСУ розмістив у свіжому журналі передноворічний наказ з питань організації первинного фінансового моніторингу Завершує номер довгоочікувана багатьма новорічна байка від Марічки Зозулі. докладніше >>>
 14 грудня
14 грудня відбулось засідання Громадської ради при Міністерстві фінансів України. Серед інших питань на ньому були розглянуті основні макроекономічні показники Закону України "Про Державний бюджет України" та питання формування ініціативної групи з підготовки установчих зборів Громадської ради.
У засіданні взяв участь член Громадської ради при Міністерстві фінансів України Петро Козинець. У зв’язку з тим, що повноваження нині обраної Громадської ради закінчуються, під час засідання було обрано склад ініціативної групи з членства Громадської ради, яка буде займатись підготовкою установчих зборів новообраної ради. Серед інших кандидатур до ініціативної групи з формування нового складу Громадської ради було обрано Петра Козинця.
 11 грудня
11 грудня 2012 року у приміщенні Київського міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації на численні прохання кредитних спілок відбувся семінар на тему «Запровадження внутрішнього аудиту (контролю) в кредитній спілці». Він був організований Навчально-методичним центром НАКСУ. У семінарі взяли участь більше 60 представників кредитних спілок України.
Матеріал викладали Віце-президент НАКСУ, Голова правління ОКС НАКСУ Людмила Кравченко та керівник юридичного департаменту НАКСУ Олег Новодворський. докладніше >>>
 10 грудня
10 грудня 2012 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. На зборах були присутні члени Ради НАКСУ, члени Наглядового Комітету НАКСУ та Виконавча дирекція НАКСУ.
На розгляд Ради було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання; звіт Виконавчої дирекції НАКСУ за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ; про хід виконання бюджету НАКСУ за 2012 рік та проект бюджету НАКСУ на 2013 рік; про зміни до «Положення про членство в НАКСУ» та «Положення про вступ до НАКСУ»; про пропозиції НАКСУ щодо змін до Положення Держфінпослуг № 7 «Про фінансові нормативи діяльності кредитних спілок та об'єднаних кредитних спілок»; різне. докладніше >>>
 22 листопада
Згідно з рішенням Ради НАКСУ від 16 жовтня та відповідного звернення ВАКС до Національної асоціації кредитних спілок України, 13 листопада 2012 року відбулась спільна робоча нарада уповноважених представників НАКСУ та ВАКС у складі членів виборних органів та керівників виконавчих дирекцій. Нарада була присвячена обговоренню офіційних позицій асоціацій щодо реформування системи кредитної кооперації України, включаючи пункт 24 Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187/2012. докладніше >>>
 21 листопада
21 листопада 2012 року було підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу "Банк року-2012", який щорічно проводиться авторитетним журналом "Банкиръ" та видавництвом "КБД-Видав". Цей конкурс проводиться вчетверте, проте особливістю цьогорічного заходу стало те, що журнал "Банкиръ" звернув увагу на кредитні спілки і став фундатором окремого напрямку — "Лідер фондового та фінансового ринку-2012". Партнером конкурсу виступила Національна асоціація кредитних спілок України. Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу "Банк року-2012" проходила в конференц-залі готельного комплексу Royal Congress Hotel. Зокрема, переможцями в різних номінаціях стали 11 банків, 2 фінансові компанії та 6 кредитних спілок. докладніше >>> | фоторепортаж з конкурсу (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 16 листопада
16 листопада кредитна спілка "Кредитсталь" з м. Маріуполя святкує чергову річницю. Створена на базі профспілкової організації металургійного комбінату "Азовсталь", ця кредитна спілка багато років поспіль займає лідерські позиції у своєму сегменті ринку. Висококваліфікований штат працівників спілки, соціальна орієнтованість, використання у роботі нових технологій та оперативне реагування на будь-які зміни у сфері фінансових послуг сприяють динамічному розвитку "Кредитсталі". Велика заслуга у цьому належить і незмінному Голові правління спілки Юрію Ковальову. Саме завдяки його зваженому керівництву та злагодженій роботі колективу "Кредитсталь" є надійною фінансовою опорою для майже 17 тисяч металургів та гірників Донецької області.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег зі святом! Нехай подальший розвиток та успішна діяльність кредитної спілки "Кредитсталь" на кооперативній ниві приносять нові здобутки, а добробут членів спілки стає заможнішим!
 7 листопада
Вийшов друком черговий номер (№ 4-5 (44-45) «Бюлетеня кредитних спілок України». Номер відкриває інформація про чергове засідання Ради НАКСУ. Також ви можете ознайомитись із повним текстом листа НАКСУ до органів державної влади щодо реформування системи кредитної кооперації, який було підготовлено за результатами обговорення під час засідання Ради. Період підготовки свіжого номера журналу припав на час проведення двох офіційних заходів світового масштабу — Всесвітньої конференції кредитних спілок у м. Гданську, організованої Всесвітньою Радою кредитних спілок (WOCCU) спільно з Касою Крайовою, та ІІІ Східно-Європейського Конгресу кредитних спілок, який НАКСУ за підтримки WOCCU проводила у м. Чернівцях. Докладну інформацію про вищезазначені заходи доповнюють відгуки учасників та повні презентаційні тексти доповідачів. докладніше >>>
 6 листопада
6 листопада 2012 року за ініціативи НАКСУ Державною службою фінансового моніторингу України спільно з Громадською Радою Держфінмоніторингу України був проведений круглий стіл на тему "Практичні аспекти виконання суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". У засіданні взяли участь представники суб’єктів первинного фінансового моніторингу, нагляд за діяльністю яких здійснює Нацкомфінпослуг. Від регулятора був присутній начальник відділу фінансового моніторингу Нацкомфінпослуг Р.В. Гончаренко. докладніше >>>
 18 жовтня
Традиційно кожен третій четвер жовтня вся світова кооперативна спільнота відзначає професійне свято – Міжнародний день кредитних спілок. Це свідчення міжнародного визнання позитивного впливу кредитних спілок на зміни в економічній і соціальній сферах багатьох країн світу.
Цього року 18 жовтня кредитні спілки, ось уже 64 роки поспіль, у рамках святкування мають нагоду проводити численні заходи: дні відкритих дверей кредитних спілок та філій, благодійні акції, ярмарки та конкурси, готують тематичні радіо- і телепередачі тощо.
Цьогорічне свято набуває особливого значення, оскільки, згідно з рішенням Організації Об'єднаних Націй, 2012 рік оголошено Міжнародним роком кооперативів. Девіз Міжнародного дня кредитних спілок — "Члени кредитних спілок понад усе!" — якнайкраще відтворює природу спілчанського руху, адже кредитні спілки завжди створювалися з єдиною метою —допомагати своїм членам, задовольняючи їхні фінансові потреби.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає усіх лідерів, працівників та членів кредитних спілок з міжнародним святом! Нехай наша спільна праця завжди буде потрібною і корисною співгромадянам!
 16 жовтня
16 жовтня відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. На зборах були присутні члени Ради НАКСУ: Василь Микитин, Юрій Ковальов, Вікторія Гурова, Наталія Панчищенко, Олена Грузіна, Ігор Кріль, Валентина Чумакова, Станіслава Шахоріна, Тетяна Хлопоніна, Олег Арсьонов, Ганна Семенчук, Олена Маковій, Ігор Мустафаєв; члени Наглядового Комітету НАКСУ: Ірина Боголюбова, Оксана Булаєнко; Виконавча дирекція НАКСУ: Петро Козинець, Людмила Кравченко, Катерина Калустова. докладніше >>>
 26 по 29 вересня
З 26 по 29 вересня 2012 року в м. Чернівці пройшов ІІІ Східно-Європейський конгрес кредитних спілок, організований Національною асоціацією кредитних спілок України (НАКСУ) за підтримки Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU). На цей міжнародний форум з’їхалися близько 110 лідерів та представників кредитних спілок та їх асоціацій з Росії, Литви, Молдови, України. Причому, численність делегацій-гостей складала від 4 до 18 учасників. Крім того, участь у Конгресі взяли Віце-президент WOCCU Майкл Едвардс, Директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Олег Швець та його заступник Наталія Завгородня, журналісти. докладніше >>> | фоторепортаж з Конференції (посилання відкривається у новому вікні) >>>
20 вересня
Цими днями кредитній спілці "Довіра" з м. Золочів Львівської області виповнилось 15 років.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег з цією ювілейною датою!
Нехай успіхи та здобутки сприяють зростанню довіри людей та розбудові руху кредитних спілок України! Зичимо надійних партнерів, шани та вдячності усіх членів кредитної спілки, нових досягнень та звершень!
 13 вересня
13 вересня 2012 року відбулась зустріч Президента НАКСУ Петра Козинця з членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Ю.М. Назаренком та директором департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами О.С. Швецем.
У ході зустрічі були обговорені нагальні питання функціонування ринку кредитних спілок, а також пропозиції щодо концептуальних напрямків реформування системи кредитної кооперації України та способів їх реалізації, які попередньо були обговорені на засіданні Президії Ради НАКСУ.
Докладніше про пропозиції НАКСУ (формат: PDF, розмір 277КБ) >>>
 11 вересня
Цими днями кредитній спілці "Довіра" з м. Охтирка Сумської області виповнилось 10 років. Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег зі святом!
Багато років ми пишаємося співпрацею з професійним колективом КС "Довіра", що складається з чуйних та порядних людей. Прийміть побажання міцного здоров’я, добра і милосердя навколо вас, успішного втілення всіх планів! Нехай наша співпраця і в майбутньому приносить усім користь, задоволення та вагомі плоди. Успіхів вам!
Архів НОВИН (з 01.01.2020 по 31.12.2020) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2019 по 31.12.2019) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2018 по 31.12.2018) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2017 по 31.12.2017) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2016 по 31.12.2016) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2015 по 31.12.2015) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2014 по 31.12.2014) >>>
Архів НОВИН (з 11.09.2012 по 27.12.2013) >>>
Архів НОВИН (з 08.08.2011 по 05.09.2012) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2011 по 02.08.2011) >>>
Архів НОВИН (з 25.11.2009 по 29.12.2010) >>>
Архів НОВИН (з 27.01.2009 по 13.11.2009) >>>
Архів НОВИН (з 30.01.2008 по 25.12.2008) >>>
Архів НОВИН (з 16.01.2007 по 24.01.2008) >>>
Архів НОВИН (з 4.10.2005 по 9.10.2006) >>>
Архів НОВИН (з 1.06.2005 по 23.09.2005) >>>
Архів НОВИН (з 19.11.2004 по 25.05.2005) >>>
Архів НОВИН (з 28.11.2003 по 4.11.2004) >>>
Архів НОВИН (з 9.10.2003 по 21.11.2003) >>>
Архів НОВИН (з 5.08.2003 по 2.10.2003) >>>
Архів НОВИН (з 23.05.2003 по 11.08.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.04.2003 по 23.05.2003) >>>
Архів НОВИН (з 25.02.2003 по 28.03.2003) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2003 по 11.02.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.10.2002 по 27.12.2002) >>>
Архів НОВИН (з 17.07.2002 по 21.10.2002) >>>
Архів НОВИН (з 23.02.2002 по 21.06.2002) >>>
Архів НОВИН (з 20.12.2001 по 21.02.2002) >>>
Архів НОВИН (з 3.08.2001 по 23.11.2001) >>>
Архів НОВИН (з 29.05.2001 по 16.07.2001) >>>
Архів НОВИН (з 27.03.2001 по 25.05.2001) >>>
Архів НОВИН (з 3.01.2001 по 4.04.2001) >>>
Архів НОВИН (з 1.10.2000 по 20.12.2000) >>>
Архів НОВИН (з 7.07.2000 по 23.09.2000) >>>
Архів НОВИН (з 19.04.2000 по 7.07.2000) >>>
Архів НОВИН (з 23.03.2000 по 19.04.2000) >>>
Архів НОВИН (з 20.01.2000 по 3.03.2000) >>>

<<< повернутися