<<< повернутися

    Хроніка подій

 5 вересня
5 вересня 2012 року відбулось засідання Президії Ради Національної асоціації кредитних спілок України. У ньому взяли участь члени Президії: Анатолій Занюк (КС «Ощадність», м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл.), Юрій Ковальов (КС «Кредитсталь», м. Маріуполь Донецької обл.), Петро Харченко (КС «Мелітополь-кредит», м. Мелітополь Запорізької обл.), Олена Маковій (КС «Моя Родина», м. Чернігів), Ігор Мустафаєв (КС «АР МОУ», м. Одеса), Голова Наглядового Комітету НАКСУ Ірина Боголюбова (КС «АЖІО», м. Київ), працівники Виконавчої дирекції НАКСУ Петро Козинець, Президент НАКСУ, та Людмила Кравченко, віце-президент НАКСУ. докладніше >>>
 24 серпня
Національна асоціація кредитних спілок України вітає усіх із загальнонаціональним святом — Днем Незалежності України! З моменту проголошення незалежності наша країна пережила не одну політичну і економічну кризу, зборовши їх завдяки патріотизму і духовності нашого народу, мільйонів простих громадян, які люблять і вірять у свою державу. Нехай з кожним роком свято незалежності додає усім нам натхнення, віри і упевненості в прийдешньому. Бажаємо усім українцям міцного здоров'я та злагоди, нехай мир и благополуччя панують у нашому спільному домі!
Будьмо!
 27 липня
Вийшов друком черговий номер (№ 3 (43) «Бюлетеня кредитних спілок України». Номер відкриває продовження ювілейної рубрики "20-річчя відродження кредитних спілок" інтерв’ю з Президентом НАКСУ Петром Козинцем, у якому він розповів про історичні події 1993-1995 років, коли йшло стрімке відродження руху кредитних спілок.
Далі ви маєте змогу ознайомитися з докладною інформацією про XІХ Звітно-виборну конференцію НАКСУ та Загальні збори ОКС НАКСУ.
Фінансовий блок свіжого видання містить підсумки діяльності кредитних спілок за 2011 рік за даними ДФП та аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ, за І квартал 2012 року, доповнений з урахуванням побажань багатьох спілок.
Цього разу гостем рубрики "З життя кредитних спілок" була Голова правління кредитної спілки "Партнер" з м. Славутича Київської області Олена Юріївна Грузіна. До вашої уваги — її розповідь про діяльність кредитної спілки, яка наступного року відзначатиме своє 10-річчя. докладніше >>>
 15 по 18 липня
З 15 по 18 липня 2012 року в м. Гданськ (Польща) Всесвітня Рада кредитних спілок (WOCCU) спільно з Касою Крайовою провела чергову Всесвітню конференцію кредитних спілок. В заході взяли участь близько 1300 учасників кредитно-кооперативного руху з понад 50-ти країн з усіх куточків світу.
Місце проведення конференції було обрано невипадково: по-перше, значні досягнення польського руху кредитних спілок заслуговують на особливу увагу, по-друге, цьогоріч виповнюється 20 років відродження кредитно-кооперативного руху Польщі. Для кредитних спілок України місце проведення Всесвітнього форуму було знаменне ще й тим, що у 1990-х роках сотні лідерів українських новостворених кредитних спілок пройшли стажування у Центральній Касі Крайовій та польських "скоках" на території гданського регіону. Необхідно особливо підкреслити, що, на відміну від стажувань, здійснених за рахунок міжнародних проектів, більшу частину стажування було організовано і фінансово підтримано безпосередньо польською Касою Крайовою, яка сама в ті роки лише ставала на ноги. докладніше >>> | фото з Конференції (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 16 липня
Незамінні, сумлінні та відповідальні бухгалтери кредитних спілок! Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого професійного свята!
Нехай кожний Ваш день буде наповнений радісними подіями, Ваші серця відчуттям любові, Ваші руки щедрими подарунками долі, Ваші кишені винагородами за складну, кропітку і непомітну, інколи виснажливу, але таку надзвичайно необхідну всім Вашу працю! Здоров’я, Вам, любі наші, сили духу та заслуженої поваги на довгі роки!
 23 червня
23 червня святкує свій ювілей Голова правління кредитної спілки "Світовид" з м. Первомайська Миколаївської області Валентина ЧУМАКОВА.
Понад 14 років Валентина Олександрівна очолює КС "Світовид", яка сьогодні займає лідируючі позиції на ринку кредитних спілок. Завдяки особистим якостям Голови правління — розсудливості, порядності та прагненню досягати найвищих результатів — кредитна спілка "Світовид" є надійною конкурентоспроможною фінансовою установою. Національна асоціація кредитних спілок України щиросердно вітає Валентину Олександрівну зі святом! Прийміть побажання міцного здоров’я, благополуччя, добробуту, цікавих плідних ідей та професійних успіхів на благо всієї громади!
 22 червня
22 червня кредитна спілка "Ощадність" з м. Кам’янець-Подільського Хмельницької області святкує своє 15-річчя.
КС "Ощадність" належить до корифеїв кредитної кооперації і багато років є взірцем для багатьох кредитних спілок. Велика заслуга у цьому належить незмінному Голові правління, Голові Ради НАКСУ Анатолію Олександровичу Занюку. Саме він від самого створення спілки вірив у її майбутнє, сформував колектив однодумців, які також прониклися шляхетною ідеєю задовольняти потреби членів КС у фінансових ресурсах. Сьогодні кредитна спілка "Ощадність добре знана по всій Кам’янеччині та за її межами. Ця потужна фінансова установа, завдяки чесній політиці та професійному керівництву, підтверджує свій статус лідера ринку кредитних спілок постійно зростаючими основними фінансовими показниками. Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає Анатолія Занюка, колектив КС "Ощадність" та усіх її членів зі святом! Нехай подальша діяльність на кооперативній ниві приносить нові здобутки, а заповзятість та життєва енергія і надалі супроводять роботу кредитної спілки на благо співвітчизників!
 9 червня
Дорогі друзі!
9 червня 2012 року Національній асоціації кредитних спілок України виповнюється 18 років!
Щиро вітаємо усіх колег, які наполегливою щоденною працею підтверджують відданість кооперативним принципам та укріплюють авторитет НАКСУ!

привітання >>>
 5 червня
Цими днями відсвяткувала ювілей Голова правління кредитної спілки "Карат" з м. Куп’янська Харківської області Т.П.Хлопоніна. З 2003 року, від самого заснування, Тетяна Петрівна очолює кредитну спілку, без останку віддаючись улюбленій справі. Результатом є постійне розширення поля діяльності, зростання активів та обсягів кредитування, успішно працюючі відділення спілки та вдячність спілчан за піклування про їх добробут.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає Тетяну Петрівну зі святом! Нехай кожен день буде сповнений добром та любов'ю, усі починання увінчуються бажаним успіхом, а дорогі серцю люди завжди будуть поруч!
 24 травня
XІХ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України. 24 травня 2012 року відбулася чергова XІХ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України. У ній взяли участь делегати від 114-ти кредитних спілок із 142 спілок — членів НАКСУ. Також у роботі Конференції взяли участь запрошені гості — член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Ю.М. Назаренко, в.о. директора департаменту Нацкомфінпослуг О.С. Швець, відповідальний працівник проекту "АгроІнвест" Наталія Ільїна та представники ЗМІ. докладніше >>> | фоторепортаж з Конференції (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 24 травня
24 травня відзначає свій ювілей Голова правління кредитної спілки "Нарцис" з м. Хуст Закарпатської області Оксана Ряска. Більше 10 років тому Оксана Іванівна пов’язала своє життя з кредитною кооперацією, очоливши кредитну спілку. І сьогодні, завдяки мудрому та зваженому керівництву, ця фінансова установа веде стабільну, впевнену та прозору діяльність, дотримуючись високих стандартів поведінки та постійно удосконалюючись.
Національна асоціація кредитних спілок України щиросердно вітає Оксану Іванівну зі святковою подією! Нехай будуть успішними усі починання, оточуючі щодня радують вдячним словом та повагою, а любов та достаток не полишають Ваш дім!
 21 травня
Вийшов друком черговий номер (№ 2 (42)) «Бюлетеня кредитних спілок України». Цього року головним атрибутом кожного випуску є ювілейна рубрика до 20-річчя відродження кредитних спілок в Україні. Тому перші шпальти журналу запрошують читачів на екскурс в історію відродження руху КС України, починаючи з 1992 року і до моменту створення НАКСУ. Продовжує черговий номер «Бюлетеня» докладна статистична інформація про підсумки діяльності кредитних спілок у 2011 році, відбита в аналізі фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ, та динаміка основних показників кредитних спілок — членів НАКСУ станом на 01.01.2012 р. докладніше >>>
 18 травня
18 травня святкує свій 50-річний ювілей Голова правління кредитної спілки "ЮРТ" з кримського міста Білогорська Енвер МАХСУДОВ. Авторитетний керівник, досвідчений професіонал, справжній патріот своєї справи, Енвер Шейіфович за 12 років керівництва спілкою вивів її на максимально високий рівень, успішно подолавши усі випробування. Сьогодні кредитна спілка "ЮРТ", завдяки прозорій і продуктивній роботі, користується заслуженою довірою та повагою населення, щодня підтверджуючи звання чесної класичної кредитної установи.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає Енвера Шейіфовича зі святом! Нехай міцне здоров’я та підтримка найдорожчих людей будуть підґрунтям для реалізації цікавих плідних ідей, професійних успіхів на благо співвітчизників, дружні привітання додають життєвої енергії, а тепло і затишок родинної оселі надійно захищають від негараздів!
 5 травня
5 травня голова спостережної ради Снятинської кредитної спілки Олег Ананійович Голяр святкує визначну дату — 80-річний ювілей. Велику частину свого життя Олег Ананійович присвятив улюбленій справі — кредитній кооперації. Уся кооперативна громадськість України добре знає його як невтомного, розсудливого, небайдужого колегу, для якого розбудова кооперативного руху, особливо на селі, є чи не найголовнішим життєвим пріоритетом. Усі ми пишаємося тим, що маємо нагоду співпрацювати з істинним прихильником кооперації, фахівцем з великої літери, і бажаємо усім рівнятися на таких професіоналів.
Як природжений лідер, обдарований стратег і талановитий керівник, Олег Ананійович зумів створити унікальну фінансову установу, дотримуючись ідеї об’єднання сільських мешканців. Завдяки беззаперечному дотриманню основоположних принципів кооперації Снятинська кредитна спілка має найвищий рівень довіри своїх членів, що також є заслугою Олега Ананійовича.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає шановного ювіляра зі святом! Нехай здоров’я, невичерпне натхнення та людська шана будуть джерелом життєвих сил та оптимізму ще впродовж багатьох років! Многая літа!
 25 по 27 квітня
З 25 по 27 квітня у м. Санкт-Петербурзі пройшов VI Форум кредитних спілок Росії. На запрошення Ліги кредитних спілок Росії у Форумі взяла участь делегація Національної асоціації кредитних спілок України на чолі з Президентом НАКСУ Петром Козинцем. Щороку Форум стає все більше представницьким, цьогоріч його учасниками стали майже 300 спеціалістів кредитної кооперації з Російської федерації та країн ближнього і дальнього зарубіжжя. Серед іноземних гостей були присутні делегації CUNA (Національної асоціації кредитних спілок США), Ірландії, України, Литви, Турменістану та Білорусі. Участь у конференції взяв також Президент WOCCU Брайан Бранч. Необхідно зазначити, що українська делегація була найчисленнішою з закордонних учасників — вона складалася з 12 представників кредитних спілок з Тернопільщини, Харківщини, Житомирщини, Луганщини та Київщини. докладніше >>>
 27 квітня
27 квітня 2012 року відбулось чергове засідання Робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу — небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму. Вів нараду заступник директора департаменту — начальник відділу міжвідомчої координації та взаємодії з державними регуляторами та іншими державними органами Департаменту взаємодії та координації системи фінансового моніторингу Держфінмоніторингу України Віктор Савчук. У засіданні взяла участь голова громадської ради при Держфінмоніторингу, віце-президент НАКСУ Катерина Калустова. докладніше >>>
 6 квітня
Як ви знаєте, згідно з розпорядженням Держфінпослуг від 25 грудня 2003 року № 177, відбулися зміни у системі звітності кредитних спілок до Держфінпослуг з 1 кварталу 2012 року. Для кредитних спілок, на відміну від інших фінансових ринків, де також введено систему електронної звітності, це додатково ускладнюється тим, що одночасно змінилася і сама форма звітності. Тому, беручи до уваги важливість питання для подальшої системної роботи, заздалегідь було проведено спільні наради представників професійних об’єднань ринку кредитних спілок та Держфінпослуг, які мали на меті оптимізувати майбутній процес переходу до звітності через веб-інтерфейс. докладніше >>>
 6 квітня
6 квітня 2012 року кредитна спілка "Теребовля" з Тернопільської області відзначає своє 15-річчя. Півтора десятиліття стабільної та надійної роботи красномовно свідчать про те, що наша спільна справа надзвичайно важлива і потрібна людям. Члени кредитної спілки "Теребовля" переконані в чесності, надійності та порядності усіх працівників установи, що особливо важливо сьогодні.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає голову правління Станіславу Володимирівну Шахоріну, спостережну раду, усіх працівників та членів кредитної спілки "Теребовля" зі святом! Нехай відповідальність, заповзятість, оптимізм та життєва енергія і надалі супроводжують роботу спілки як важливої ланки всієї фінансової системи України!
 5 квітня
5 квітня 2012 року у Держфінпослуг відбулась робоча нарад з питань введення комплексної інформаційної системи і подання звітності за перший квартал 2012 року.
Участь у нараді взяли відповідальні працівники Держфінпослуг та представники ринку кредитних спілок. Від НАКСУ на засіданні була присутня Віце-президент Асоціації Катерина Калустова.
Як відомо, під час семінарів виникло цілий ряд питань, які потребували відповідних змін до Комплексної інформаційної системи та конкретної однозначної позиції регулятора. Зокрема, це стосувалося, в першу чергу, неможливості ручного вводу даних. Розробниками системи було наголошено, що таку можливість буде надано, а коригування імпортованих з dbf-файлу даних вже реалізовано і буде відкрито найближчим часом. докладніше >>>
 15-16 березня
15–16 березня 2012 року у м. Ірпінь Київської області Проект USAID АгроІнвест провів дводенне виїзне засідання Робочої групи Національної асоціації кредитних спілок України з агрокредитування.
Учасниками засідання були представники понад 25 кредитних спілок — членів НАКСУ, що увійшли до складу Робочої групи. Від НАКСУ у засіданні взяли участь Президент асоціації Петро Козинець та віце-президент Людмила Кравченко. докладніше >>>
 15-16 березня
15-16 березня у м. Києві, у готелі "Інтерконтиненталь" проходила Міжнародна фінансова конференція в рамках тематики Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
Організатором конференції виступив Український кредитно-банківський союз. Серед учасників конференції — представники уряду, керівники місій в Україні Світового банку та Міжнародного валютного фонду, провідні економісти банківського та небанківського фінансового сектору.
Від системи кредитних спілок України на запрошення керівництва УКБС у Конференції взяв участь Президент НАКСУ Петро Козинець. докладніше >>>
 8 березня
Любі наші, дорогі, кохані жінки!
Нарешті скінчилася зима і настала найромантичніша пора року. І символічно, що саме зараз ми вітаємо зі святом жінок, адже саме жінка втілює у собі чудові весняні якості: сонячну посмішку, непередбачувану весняну грозу, тендітність і свіжість першого листя. Це особливе свято, коли чоловіки відчувають себе ще сильнішими і розумнішими, а жінки розквітають. Нехай буде якомога більше таких днів, коли чоловік залишається лицарем, кавалером, а жінка — тією єдиною, заради якої він готовий на подвиги. Нехай з новою весною у ваші домівки прийдуть злагода і любов, а весняний настрій не полишає вас ні на мить! З 8 Березня!
 7 березня
Як ви знаєте, 22 вересня минулого року було підписано Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю між Національною асоціацією кредитних спілок України та компанією "Кімонікс Інтернешнл Інк.", яка впроваджує Проект "Агроінвест в Україні", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Одним з напрямів роботи Проекту є допомога малим і середнім сільгоспвиробникам отримати доступ до фінансових послуг шляхом розширення лінійки більш доступних фінансових продуктів.
7 березня 2012 року провідний експерт Адміністрації фермерського кредитування Вікі Косентіно (США), яка працює короткостроковим консультантом проекту USAID "Агроінвест в Україні", відвідала кредитну спілку "Гетьман" у м. Прилуки Чернігівської області, що є членом НАКСУ. У зустрічі взяли участь голова правління КС "Гетьман" Світлана Харченко, голова спостережної ради Сергій Конах та член кредитної спілки, агровиробник Микола Полохін. докладніше >>>
 2 березня
2 березня 2012 року в Києві, у приміщенні "Українського дому" відбувся Перший всеукраїнський з’їзд споживачів фінансових послуг під головуванням народного депутата України Юрія Полунєєва. Учасниками з’їзду були лідери більш ніж 30 громадських та правозахисних організацій з 26 областей України, представники професійних об’єднань на ринку небанківських фінансових послуг, Національного банку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг в Україні, банківських та інвестиційних структур, міжнародні експерти. Модератором виступила Рена Назарова, автор та ведуча соціального ток-НЕшоу "Київський форум". докладніше >>> | фото (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 17 лютого
Указом Президента України Головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг призначити СТАСЕВСЬКОГО Андрія Леонідовича
З офіційного сайту Президента України:
"УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 108/2012
Про призначення А.Стасевського Головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
Призначити СТАСЕВСЬКОГО Андрія Леонідовича Головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ
17 лютого 2012 року"
Довідково. Андрій Стасевський народився 1971 року у м. Харкові. Закінчив Харківський медичний інститут, Українську академію державного управління при Президенті України.
Займав посаду заступника голови Держрезерву України. В липні 2011 року був призначений заступником генерального директора Аграрного фонду України.
 16 лютого
16 лютого 2012 року відбулося засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. Під час засідання члени Ради ухвалили рішення задовольнити заяви на вихід з НАКСУ кредитні спілки "Обереги" (м. Черкаси), "Прометей" (м. Севастополь) і "Корюківська" (м. Корюківка Чернігівської обл.).
За систематичне невиконання статутних зобов’язань з членів НАКСУ було виключено кредитні спілки "Хімзавод" (м. Чернівці), "Сєвєродонецькрадіотехніка" (м. Сєвєродонецьк Луганської обл.), "Фортеця" (м. Черкаси). Крім того, Виконавчій дирекції було доручено вивчити питання відносно кредитних спілок "Інвест-капітал", "Схід-Інвест", "Поступ кредит", "Злагоград" та прийняти остаточне рішення на наступному засіданні Ради НАКСУ. докладніше >>>
 15 лютого
15 лютого 2012 року у приміщенні Київського міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації відбувся семінар «Організація та проведення загальних зборів у 2012 році», організований Навчально-методичним центром НАКСУ. У семінарі взяли участь більше 50 представників кредитних спілок України. Матеріал викладали Віце-президент НАКСУ, Голова правління ОКС НАКСУ Людмила Кравченко та керівник юридичного департаменту НАКСУ Олег Новодворський. Актуальність семінару зумовлена тим, що законодавчі зміни та окремі питання, з якими протягом останнього часу зіткнулися у своїй діяльності кредитні спілки, вимагають внесення змін до базових документів кредитних спілок та прийняття рішень, які є прерогативою загальних зборів членів кредитних спілок. докладніше >>>
 2 лютого
2 лютого 2012 року відбулося відкрите засідання Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг, у якому взяли участь представники професійних об’єднань кредитних спілок НАКСУ, ВАКС та ПЗВ.
До порядку денного засідання було включено ряд питань, що стосуються нормативного середовища діяльності кредитних спілок. Найближчим часом очікується набуття чинності низки нормативних документів з цих питань. докладніше >>>
 31 січня
31 січня відбулася робоча зустріч представників об’єднань кредитних спілок з провідними фахівцями Держфінпослуг з метою відпрацювання спільної позиції щодо внесення змін до "Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об’єднаними кредитними спілками до Держфінпослуг".
В ході зустрічі було обговорено низку питань, пов’язаних з поданням звітності з першого кварталу 2012 року через WEB- інтерфейс Держфінпослуг. Одночасне введення нового порядку подання звітності разом зі змінами самих форм звітності створює додаткове навантаження на бухгалтерів кредитних спілок. А, враховуючи набуття чинності змінами до статті 41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», якою, зокрема, передбачено, що штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації стягуються у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, навантаження може виявитися і фінансовим. докладніше >>>
 26 січня
26 січня 2012 року відбулося відкрите засідання Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг. Серед інших обговорювалося питання про погодження пропозицій департаменту пруденційного нагляду щодо врахування або відхилення пропозицій НАКСУ та ВАКС до проекту розпорядження Держфінпослуг «Про внесення змін до Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об’єднаними кредитними спілками до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України". В обговоренні взяла активну участь віце-президент НАКСУ Катерина Калустова. За результатами обговорення було прийняте рішення доопрацювати документ і перенести дане питання на наступне засідання. докладніше >>>
  28 грудня
Дорогі колеги-спілчани!
Добігає кінця непростий 2011 рік. Він видався бурхливим і багатим на події, залишивши помітний відбиток у житті кожного з нас. Було докладено максимум зусиль, щоб зберегти здобутки минулого і продовжити нашу спільну справу задля єдиної мети — покращення добробуту співвітчизників. Безумовно, найбільша заслуга у цьому належить саме вам, шановні колеги. Завдяки вашій працелюбності, відданості кооперативним принципам та порядності рух кредитних спілок України живе, і сотні тисяч українських родин впевнено дивляться у завтрашній день.
Новорічні свята — це час радісних і дивовижних змін, коли прийнято підбивати підсумки, оцінювати здійснені справи, будувати плани на майбутнє. Тож нехай 2011 рік залишиться у наших добрих спогадах, запам'ятається лише світлими подіями і благородними ділами.
Наступний рік має стати періодом закріплення, розвитку і досягнення нових висот. Переконані, усім нам це до снаги, адже у щоденній наполегливій праці ми творимо нову історію незалежної України, яка варта кращого, заможнішого життя.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає усіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай у кожному домі, у кожній родині запанують любов, злагода і добробут! Нехай рік прийдешній додасть віри і життєвих сил, неодмінно збудуться всі добрі наміри, справдяться численні побажання здоров’я і щастя, яких вам щедро зичитимуть найдорожчі люди у ці святкові дні!
 27 грудня
Вийшов друком черговий номер (№ 5-6 (39-40)) «Бюлетеня кредитних спілок України». Його розпочинає докладна інформація про чергові засідання Ради НАКСУ, що відбулися протягом останнього періоду. На них, зокрема, розглядалися питання про результати діяльності асоціації та кредитних спілок — членів НАКСУ у другому півріччі 2011 року та організаційні питання.
Як усім відомо, наступний рік ООН оголошено Міжнародним роком кооперативів. Підготовка до нього вже почалася: у середині грудня з ініціативи Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України та Київської регіональної спілки споживчої кооперації за підтримки Асоціації фермерів і приватних землевласників та Проекту агентства США з міжнародного розвитку "АгроІнвест" пройшли ІІ Всеукраїнські громадські слухання "Україна напередодні Міжнародного року кооперативів". Про подію читайте докладніше на сторінках свіжого номера. докладніше >>>
 23 грудня
23 грудня 2011 року під головуванням І.О. Мітюкова відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві фінансів України. Головними питаннями, що обговорювались на засіданні, були створення постійно діючих комісій, обговорення та затвердження плану роботи Громадської ради при Міністерстві фінансів на 2012 рік та орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю Міністерством фінансів на 2012 рік.
Основними питаннями, над якими буде працювати Громадська рада у першому півріччі наступного року, будуть перш за все актуальні питання бухгалтерського обліку у частині застосування міжнародних стандартів фінансової звітності, зміни до Податкового кодексу України та законодавчі зміни в аудиторській діяльності.
Засідання проходило у конструктивному руслі за високої активності членів Громадської ради. Участь у засіданні взяв член Громадської ради Президент НАКСУ Петро Козинець, який увійшов до складу податкової та соціальної комісій Громадської ради при Міністерстві фінансів України.
 22 грудня
22 грудня 2011 року під головуванням Катерини Калустової, Віце-президента НАКСУ, відбулось четверте засідання Громадської ради при Державній службі фінансового моніторингу України. Під час засідання було розглянуто велику низку питань: звіт про роботу Держфінмоніторинг протягом 2011 року у частині розгляду громадян, проведення регуляторної діяльності, реалізації Стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму на період до 2015 року, виконання плану заходів на 2012 рік з реалізації Держфінмоніторинг України Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства. Крім того, на розгляд було винесено обговорення плану роботи Держфінмоніторинг на 2012 рік у вищеназваних напрямках, обговорення та погодження плану проведення консультацій з громадськістю на 2012 рік та затвердження змін та доповнень до Положення про Громадську раду.
У засіданні також взяла участь Голова правління Об’єднаної кредитної спілки НАКСУ Людмила Кравченко.
 21 грудня
21 грудня 2011 року у м. Луганську відбулося засідання круглого столу "Кредитна кооперація сьогодні". Організатором виступила Асоціація кредитних спілок Луганщини. У засіданні взяли участь представники більш ніж 30 кредитних спілок Луганської області (серед них — керівники абсолютної більшості з 15 кредитних спілок Луганщини — членів НАКСУ).
Варто зазначити, що це практично перше обласне спільне зібрання кредитних спілок, у якому взяли участь майже всі керівники кредитних спілок області, незалежно від членства в асоціаціях, та керівники ВАКС та НАКСУ.
Головними промовцями на засіданні були Президент ВАКС Вікторія Волковська, Президент НАКСУ Петро Козинець, голова Луганської Асоціації кредитних спілок Лариса Литвинюк та голова правління ОКС «ПЗВ» Іван Вишневський. докладніше >>>
 15 грудня
Як відомо, Організацією Об’єднаних Націй 2012 рік оголошено Міжнародним роком кооперативів. З ініціативи Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України за підтримки Асоціації фермерів та приватних землевласників Київської регіональної спілки споживчої кооперації і Проекту агентства США з міжнародного розвитку "АгроІнвест" пройшли ІІ Всеукраїнські громадські слухання "Україна напередодні Міжнародного року кооперативів". Господарем події виступив Київський інститут бізнесу і права, який того дня прийняв близько 150 учасників з усієї України.
На даному загальнонаціональному заході були представлені три гілки кооперації України: кредитної, сільськогосподарської та споживчої. В засіданні взяли участь Президент НАКСУ Петро Козинець, представники кредитних спілок — членів НАКСУ, ВАКС та Укоопспілки. докладніше >>>
 8 грудня
8 грудня 2011 року у Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики відбулося засідання круглого столу "Актуальні питання створення фондів гарантування виконання зобов’язань небанківськими фінансовими установами та роль держави у їх створенні" під головуванням Голови підкомітету з питань контролю та законодавчого забезпечення регулювання ринків фінансових послуг Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики А. Пінчука. У засіданні взяли участь представники Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерства фінансів України, Національного банку України, Світового банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, керівники професійних об'єднань небанківських фінансових ринків, журналісти. Від НАКСУ у засіданні взяв участь Президент асоціації Петро Козинець. докладніше >>>
 7 грудня
7 грудня 2011 року у Великому конференц-залі Національної академії наук України відбувся круглий стіл — засідання Робочої групи з агрокредитування при Національній асоціації кредитних спілок України в рамках Проекту USAID "АгроІнвест". У засіданні взяли участь керівник Проекту Деніел Темен, його заступник Олександр Каліберда, співробітники Проекту Наталя Ліщитович, Микола Гриценко, Наталя Ільїна, Олег Стоянов та Марина Зарицька. Від НАКСУ були присутні Президент Петро Козинець, Віце-президент Людмила Кравченко, лідери близько 30 кредитних спілок — членів НАКСУ — учасники Робочої групи з агрокредитування, які виявили зацікавленість Проектом та пройшли попереднє анкетування. докладніше >>>
 6 грудня
6 грудня 2011 року за сприяння тижневика "Україна Бізнес Ревю" у Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики відбулося засідання круглого столу "Причини та наслідки бюрократичних перепон під час здійснення повноважень державним регулятором ринків фінансових послуг". У засіданні взяли участь Голова підкомітету з питань контролю та законодавчого забезпечення регулювання ринків фінансових послуг Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики А. Пінчук, директор департаменту реєстрації, ліцензування та дозвільних процедур Нацкомфінпослуг О. Калінін, Президент НАКСУ П. Козинець, Президент ВАКС В. Волковська, Президент Української федерації убезпечення О. Завада, Президент Ліги страхових організацій України Н. Гудима, Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації ломбардів Ю. Рожкова, представники страхових компаній та засобів масової інформації. докладніше >>>
 2 грудня
Нещодавно кредитна спілка "Взаємопоміч" з м. Червонограду Львівської області відзначила своє 15-ліття. Протягом усіх цих років спілчанам вдається з честю виконувати свій обов’язок — забезпечувати фінансовий захист працівників фабрики ВАТ «Калина», жителів Червонограду та навколишніх міст і сіл Львівщини.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег зі святковою подією!
Нехай наполеглива робота на ринку фінансових послуг, вагомі професійні досягнення, наша багаторічна міцна співпраця і надалі приносять користь, задоволення і будуть запорукою стабільності та успіху!
 23 листопада
У рамках реформи галузевих регуляторів 23 листопада 2011 року Президент України Віктор Янукович підписав Указ № 1069/2011 "Про ліквідацію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України".
Того ж дня було підписано Указ Президента України № 1070/2011 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг".
 1 листопада
1 листопада у Києві, у приміщенні Київського міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації, відбувся семінар-практикум «Організація системи захисту персональних даних в кредитній спілці», організований Навчально-методичним центром НАКСУ. У семінарі взяли участь більше тридцяти представників органів управління кредитних спілок з багатьох областей України.
Матеріал викладали Віце-президент НАКСУ, Директор фінансового департаменту НАКСУ Катерина Калустова, Начальник управління реєстрації баз персональних даних Державної служби України з питань захисту персональних даних Світлана Кривда та юрист НАКСУ Олег Новодворський. докладніше >>> | фото (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 26 жовтня
26 жовтня 2011 року за ініціативи НАКСУ та за сприяння тижневика "Україна Бізнес Ревю" відбулася зустріч делегації Асоціації з Головою підкомітету з питань контролю та законодавчого забезпечення регулювання ринків фінансових послуг Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики А.П. Пінчуком. Від НАКСУ у зустрічі взяли участь Петро Козинець та Людмила Кравченко, а також Ірина Боголюбова (Голова наглядового комітету НАКСУ), Володимир Сєрєбряков (КС "ФІН-ЕКО") та Ігор Шепель (КС "Народний кредит"). На зустрічі також були присутні Ірина Говорун, заступник Голови Держфінпослуг, Віктор Новіков, начальник юридичного департаменту Національного Банку України, Микола Василін, головний консультант Комітету, головний редактор тижневика "Україна Бізнес ревю" Тетяна Горенко та інші. докладніше >>> | фото (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 20 жовтня
20 жовтня — Міжнародний день кредитних спілок! Цього року він проходитиме під девізом: "Кредитні спілки будують кращий світ", що у черговий раз підкреслює вагомий внесок кредитних спілок у соціально-економічний розвиток суспільства.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає усіх представників кредитно-кооперативного руху зі святом! Нехай довіра громадян, взаєморозуміння, відповідальність та витримка стануть запорукою фінансового благополуччя та гарантією змін на краще!
 18 жовтня
18 жовтня 2011 року відбулося чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України.
На поточному засіданні Ради було прийняте одноголосне рішення про прийом в члени НАКСУ кредитної спілки «Всеукраїнський бізнес-центр» (м. Київ). Також члени Ради ухвалили рішення задовольнити заяви на вихід з НАКСУ КС «Софія» (м. Львів) у зв’язку з припиненням діяльності та КС «Перший діалог» (м. Кіровоград) та КС «Бліц-кредит» (м. Севастополь). докладніше >>> | фото (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 з 2 по 9 жовтня
З 2 по 9 жовтня у м. Кемер (Туреччина) проходила Міжнародна науково-практична конференція кредитних спілок, організована Національною асоціацією кредитних спілок України. Проведення Міжнародних конференцій восени вже стало традиційним. Особливістю цьогорічної конференції було те, що участь у ній, за домовленістю з Лігою кредитних спілок Росії, взяли 10 працівників російських кредитних спілок. Вони представляли кредитно-кооперативний рух Башкортостану. Від кредитних спілок — членів НАКСУ у конференції взяло участь майже 60 представників. докладніше >>> | фото з Конференції (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 27 вересня
Сьогодні перший 5-річний ювілей святкує кредитна спілка з колоритною назвою мальовничого краю «Прикарпаття-СІМ» м. Івано-Франківськ!
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає всіх спілчан та керівництво КС «Прикарпаття-СІМ» з ювілеєм! Ми пишаємося стабільністю, надійністю та згуртованістю колективу спілки, вдячні Вам за активну участь в діяльності нашої асоціації практично з перших днів існування спілки.
Фінансового зростання, довіри населення краю, подальшої стабільності та надійності на благо всього членства Вашої організації, на благо України!
 23 вересня
Вийшов друком черговий номер (№ 4 (38)) «Бюлетеня кредитних спілок України»
Перші шпальти номера містять докладну інформацію про цьогорічну Конференцію всесвітньої Ради кредитних спілок, яка проходила у шотландському м. Глазго. На ній була присутня представницька делегація з України. НАКСУ є повноправним членом WOCCU ще з 90-х років минулого століття, тому український прапор гордо майорить на світових форумах кредитних спілок вже понад 15 років.
Тема міжнародної співпраці НАКСУ продовжується у матеріалі про засідання круглого столу з питань нинішньої ситуації, що склалася в русі кредитних спілок України, який проходив згідно з рішенням Екзекутиви Української світової кооперативної Ради (УСКР) в рамках чергових загальних зборів Світового конгресу українців. докладніше >>>
 22 вересня
22 вересня, після проведення попередніх переговорів та взаємоузгодження пропозицій між Національною асоціацією кредитних спілок України та компанією "Кімонікс Інтернешнл Інк.", яка впроваджує проект "Агроінвест в Україні", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), було підписано Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю. Проект "Агроінвест в Україні" працюватиме протягом 5 років. Метою проекту є сприяння розвитку сільського господарства України та підвищення конкурентоспроможності агробізнесу незалежно від організаційно-правової форми та масштабів виробництва. докладніше >>>
 22 вересня
Відбулося засідання Громадської ради при Державній службі фінансового моніторингу України. Крім інших на засіданні також розглядалось організаційне питання. У зв’язку з призначенням на посаду директора ДНЗПО «Навчально-методичний центр ДКФМУ» голова Громадської ради Валерій Кірсанов склав свої повноваження. Переважною більшістю голосів головою Громадської ради при Держфінмоніторинг обрано віце-президента НАКСУ Катерину Калустову. докладніше >>>
 21 вересня
21 вересня у Держфінпослуг відбулося чергове засідання робочої групи при Держфінпослуг України. Серед учасників засідання — начальник управління фінансової політики Кабінету Міністрів України, представники Держфінпослуг, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Міністерства внутрішніх справ та Німецького проекту «Реформування фінансової діяльності на селі» GIZ/DGRV. Від ринку кредитних спілок участь у засідання взяли Президент НАКСУ Петро Козинець, віце-президенти Людмила Кравченко і Катерина Калустова та Президент ВАКС Вікторія Волковська. докладніше >>>
 14 вересня
14 вересня у Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг під головуванням заступника Голови комісії І.О. Говорун відбулося засідання робочої групи.
У засіданні взяли участь працівники апарату Держфінпослуг, експерти, офіційні представники Міністерства фінансів України, Міністерства економіки та Міністерства внутрішніх справ, а також представники професійних об’єднань кредитних спілок — від НАКСУ Президент асоціації Петро Козинець, віце-президенти Людмила Кравченко та Катерина Калустова; від ВАКС — президент асоціації Вікторія Волковська.
На зустрічі було заплановано обговорити три основні питання: про проект Концепції розвитку системи кредитної кооперації та проекти Законів України "Про фонд гарантування вкладів членів кредитних спілок" та "Про внесення змін до деяких законів України (щодо примусової санації або ліквідації неплатоспроможних кредитних спілок)". докладніше >>>
 5 вересня
На початку вересня цього року кредитна спілка "Народна скарбниця" з м. Борщева Тернопільської області відсвяткувала своє 15-річчя. На запрошення голови правління КС Зіновія Ковбеля на ювілей прибули керівники майже 20 кредитних спілок з Тернопільщини, Донеччини, Луганщини, Одещини, Хмельниччини та Житомирщини, а також делегація від НАКСУ на чолі з Президентом Асоціації Петром Козинцем та Головою Ради Анатолієм Занюком. Також на святі біли присутні член ради директорів кредитної спілки "Самопоміч" (м. Чикаго, США) Роман Яцківський, виконавчий директор Національного рейтингу "Золота Фортуна" Микола Єдамов, Голова Борщівської міської ради Іван Башняк, парох української греко-католицької церкви м. Борщева отець Богдан, представники Військово-Морського флоту України (на честь Борщева було названо пожежний катер у складі українських ВМС). докладніше >>>
 24 серпня
Дорогі колеги-спілчани! Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає усіх із 20-ю річницею Незалежності України!
24 серпня 1991 року заповітна мрія українського народу стала реальністю: Україна стала незалежною державою. Цей день став точкою відліку для побудови вільної, заможної, демократичної європейської країни і дав поштовх для відродження руху кредитних спілок на теренах України.
Тож нехай ця святкова дата стане ще однією нагодою для консолідації всіх нас навколо спільної мети, яка, без сумніву, допоможе нам зміцнити та збагатити українське суспільство в ім’я соборної незалежної демократичної процвітаючої України! Будьмо!
 21 серпня
21 серпня 2011 року, згідно з рішенням Екзекутиви Української світової кооперативної Ради (УСКР), в Києві, у приміщенні культурно-мистецького центру Києво-Могилянської академії відбулося засідання круглого столу з питань нинішньої ситуації, що склалася в русі кредитних спілок України. Даний захід проходив у рамках чергових загальних зборів Світового конгресу українців. Від Екзекутивного комітету УСКР у засіданні взяли участь Президент Української світової кооперативної Ради Ігор Ляшок (США), Секретар Екзекутиви Петро Козинець (Україна) та член Екзекутиви Ольга Шевелі (Канада). Від НАКСУ — Віце-президент НАКСУ, голова правління ОКС НАКСУ Людмила Кравченко, Віце-президент НАКСУ Катерина Калустова, голова Наглядового комітету НАКСУ Ірина Боголюбова та заступник голови Ради НАКСУ Євген Дзюба. докладніше >>>
 8 серпня
Цими днями кредитна спілка "Корюківська" з м. Корюківки Чернігівської області святкує своє десятиліття. Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег із цим знаменним святом! Кредитна спілка "Корюківська" протягом десяти років поспіль показує стабільний ріст, залучаючи до спілчанського руху нових членів. А повага та довіра населення є найкращим підтвердженням порядності та доброзичливості колективу кредитної спілки. Тож нехай і надалі бажання допомагати людям та невичерпна витривалість у сучасному вирі труднощів приносять усім користь, задоволення та вагомі здобутки. Успіху вам!
Архів НОВИН (з 01.01.2020 по 31.12.2020) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2019 по 31.12.2019) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2018 по 31.12.2018) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2017 по 31.12.2017) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2016 по 31.12.2016) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2015 по 31.12.2015) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2014 по 31.12.2014) >>>
Архів НОВИН (з 11.09.2012 по 27.12.2013) >>>
Архів НОВИН (з 08.08.2011 по 05.09.2012) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2011 по 02.08.2011) >>>
Архів НОВИН (з 25.11.2009 по 29.12.2010) >>>
Архів НОВИН (з 27.01.2009 по 13.11.2009) >>>
Архів НОВИН (з 30.01.2008 по 25.12.2008) >>>
Архів НОВИН (з 16.01.2007 по 24.01.2008) >>>
Архів НОВИН (з 4.10.2005 по 9.10.2006) >>>
Архів НОВИН (з 1.06.2005 по 23.09.2005) >>>
Архів НОВИН (з 19.11.2004 по 25.05.2005) >>>
Архів НОВИН (з 28.11.2003 по 4.11.2004) >>>
Архів НОВИН (з 9.10.2003 по 21.11.2003) >>>
Архів НОВИН (з 5.08.2003 по 2.10.2003) >>>
Архів НОВИН (з 23.05.2003 по 11.08.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.04.2003 по 23.05.2003) >>>
Архів НОВИН (з 25.02.2003 по 28.03.2003) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2003 по 11.02.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.10.2002 по 27.12.2002) >>>
Архів НОВИН (з 17.07.2002 по 21.10.2002) >>>
Архів НОВИН (з 23.02.2002 по 21.06.2002) >>>
Архів НОВИН (з 20.12.2001 по 21.02.2002) >>>
Архів НОВИН (з 3.08.2001 по 23.11.2001) >>>
Архів НОВИН (з 29.05.2001 по 16.07.2001) >>>
Архів НОВИН (з 27.03.2001 по 25.05.2001) >>>
Архів НОВИН (з 3.01.2001 по 4.04.2001) >>>
Архів НОВИН (з 1.10.2000 по 20.12.2000) >>>
Архів НОВИН (з 7.07.2000 по 23.09.2000) >>>
Архів НОВИН (з 19.04.2000 по 7.07.2000) >>>
Архів НОВИН (з 23.03.2000 по 19.04.2000) >>>
Архів НОВИН (з 20.01.2000 по 3.03.2000) >>>

<<< повернутися