<<< повернутися

    Хроніка подій

 28 грудня
Шановні колеги!
Щороку з наближенням січня все навкруги дедалі більше наповнюється передчуттям свята, змін на краще та приємних сюрпризів. Так влаштована людина, що, навіть незважаючи на усі негаразди, які вже не перший рік супроводжують усіх нас і нашу країну, ми однаково віримо і сподіваємося на поліпшення життя у всіх його сферах.
На межі років ми інтуїтивно намагаємося пригадувати лише про найкраще, приділяти якнайбільше уваги найдорожчим людям і ділитися теплом з оточуючими. І це має глибокий сенс, бо, як мовиться, як зустрінеш рік, так його і проведеш. А щоб наступний рік, рік Вогняного півня, пройшов під добрим знаком, обов’язково зустріньмо його з гарними емоціями і налаштувавшись лише на позитив.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає усіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай у наступному році усіх нас не полишає віра в успіх розпочатих справ, буде міцним здоров’я, родини — заможними, і радість супроводжує кожен новий день!
 27 грудня
Вийшов друком черговий номер «Бюлетеня кредитних спілок України». Напередодні новорічних свят журнал традиційно відкриває передсвяткова рубрика з теплими щирими привітаннями. Далі у номері ви можете ознайомитися з інформацією про позачергові загальні збори НАКСУ та спільне засідання НАКСУ, ВАКС та проекту USAID CAP, що проходили нещодавно у Києві. Також свіжий номер «Бюлетеня» містить аналітичну інформацію про підсумки діяльності кредитних спілок за 9 місяців 2016 року (за офіційними даними Нацкомфінпослуг) та аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за той же період, підготовлену фахівцями фінансового департаменту асоціації. докладніше >>>
 23 грудня
21 грудня 2016 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. На засіданні було розглянуто звіт Виконавчої дирекції за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ. Також ішлося про хід виконання бюджету НАКСУ за 2016 рік та про проект бюджету НАКСУ на 2017 рік; різне. Загалом у звітному періоді Виконавча дирекція НАКСУ працювала у досить напруженому режимі. Було видано 3-й та закінчено підготовку чергового номера „Бюлетеня кредитних спілок України”; закінчується оновлення на безкоштовній основі сайтів кредитних спілок — членів НАКСУ; проведено семінар „Зміни в законодавстві щодо діяльності КС” та 4 вебінари з актуальних питань функціонування кредитних спілок. По всіх темах підготовлені та розповсюджені методичні матеріали; підготовлено та проведено в агенції „Укрінформ” засідання круглого столу на тему „Міжнародний день кредитних спілок”; Катерину Калустову переобрано на новий термін членом Громадської ради при ДФС; проведена робота з перереєстрації Статутів НАКСУ та ОКС НАКСУ відповідно до модернізованого податкого законодавства.. докладніше >>>
 8 листопада
10 листопада Інститутом суспільно-економічних досліджень (Голова Правління А.Максюта) було організовано та проведено засідання круглого столу «Реформа регулювання фінансового сектору: перспективи і виклики для фінансового ринку». Засідання відбулося в приміщенні інформагенства «Укрінформ».
Участь у засіданні взяли народні депутати та працівники Верховної Ради України, Національного банку, члени Нацкомфінпослуг, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, відомі науковці та представники фінансового ринку. Від ринку кредитних спілок участь у засіданні взяв Президент НАКСУ Козинець П.М.
Враховуючи те, що для ринку кредитної кооперації питання реформування, що планується у системі регулювання фінансових ринків України, є надзвичайно важливим та актуальним, пропонуємо Вам ознайомитись з відеозвітом засідання круглого столу. (Виступ П.Козинця на засіданні починається на 100 хвилині).
 8 листопада
8 листопада 2016 року у Києві відбулося спільне засідання, присвячене обговоренню головних поточних проблем ринку кредитної кооперації України та законодавчих змін, що плануються. Організаторами заходу виступили НАКСУ, ВАКС та проект USAID CAP. Участь у засіданні взяли керівники та члени виборних органів НАКСУ та ВАКС, керівники кредитних спілок обох асоціацій, керівник Проекту USAID CAP Ева Сержинська, головний консультант Проекту Павел Гжесік.
На початку засідання директор Проекту USAID CAP Ева Сержинська привітала усіх присутніх і зазначила, що проект, який реалізуватиметься у нашій країні протягом чотирьох років, має на меті полегшити життя кредитних спілок та їх членів в Україні. Одним з важливих напрямків роботи є сприяння у підготовці та впровадженні законодавчих змін та покращення координації зусиль в цьому питанні НАКСУ та ВАКС. докладніше >>>
 27 жовтня
5 жовтня 2016 року набрала чинності нова редакція Закону "Про виконавче провадження". У зв'язку з цим Інформаційно-консультаційна служба НАКСУ 29 вересня та 25 жовтня провела вебінари "Законодавчі інновації щодо виконавчого провадження".
Під час вебінарів було розглянуто зміни у законодавстві щодо виконавчого провадження та приклади документів, які надаються кредитною спілкою у разі бездіяльності чи вчинення неправомірних дій в ході виконавчих проваджень. Вебінари проводила Віце-президент НАКСУ, Голова правління ОКС НАКСУ Кравченко Людмила Євгеніївна. У них взяли участь слухачі від близько 40 кредитних спілок. В ході вебінарів учасники мали можливість інтерактивного спілкування. Після завершення вебінарів усім учасникам було надано відповідні матеріали.
 20 жовтня
Шановні колеги!
20 жовтня 2016 року вся кредитно-кооперативна громадськість світу відзначає своє професійне свято — Міжнародний день кредитних спілок.
Цей день є символом глобального визнання позитивного впливу кредитних спілок на економічну й соціальну сфери понад сотні країн, де працюють ці установи.
Цього року свято проходитиме під гаслом "The authentic difference" („Принципово інакші”), що акцентує принципову відмінність кредитних спілок від інших фінансових установ та підкреслює унікальність їхніх послуг.
Традиційно у рамках святкування свого професійного дня спілчани проводять численні заходи, спрямовані на популяризацію послуг КС: дні відкритих дверей кредитних спілок та філій, благодійні акції, ярмарки та конкурси, готувати тематичні радіо- і телепередачі тощо, спільно обговорюють проблеми, діляться досвідом, шукають оптимальні рішення для ще якіснішого обслуговування своїх членів.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає колег з міжнародним професійним святом! Бажаємо міцного здоров'я, професійних успіхів, довіри та поваги членів! | постер у форматі PDF (4,34 МБ) >>>
 19 жовтня
Шановні колеги!
19 жовтня 2016 року у приміщенні Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулося засідання круглого столу на тему "Міжнародний день кредитних спілок",
організоване Національною асоціацією кредитних спілок України та Всеукраїнською асоціацією кредитних спілок. У заході взяли участь керівники НАКСУ та ВАКС, представники кредитних спілок-членів асоціацій, керівники проекту USAID „Кредит для сільгоспвиробників” (КЕП), представники Національного банку України та Нацкомфінпослуг, журналісти.
Переглянути повне відео засідання можна на сайті агентства „Укрінформ” за посиланням http://www.ukrinform.ua/rubric-roundtable/2102948-miznarodnij-den-kreditnih-spilok.html | фоторепортаж буде розміщено найближчими днями
 19 жовтня
19 жовтня 2016 року у приміщенні Конгрес-холу Державної фіскальної служби України відбулося засідання установчих зборів, на якому було сформовано новий склад Громадської ради при ДФС України. Голова ДФС Роман Насіров привітав учасників зборів і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю з Громадською радою.
Зазначимо, що Ініціативною групою з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при ДФС України було затверджено список кандидатів у кількості 128 осіб з числа представників інститутів громадянського суспільства (ІГС). Установчими зборами було затверджено склад Громадської ради при ДФС України у кількості 100 представників ІГС. Від Національної Асоціації кредитних спілок України до складу Громадської ради при ДФС України включено віце президента з питань саморегулювання Катерину Калустову.
 14 жовтня
14 жовтня, у величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо День захисника України.
Перш за все це день усіх героїв сьогодення, хто боронить кордони України від ворожих зазіхань, та усіх тих, хто віддав на Донбасі своє життя заради суверенності та єдності нашої держави. Це також і день пам’яті про наших хоробрих предків, які невтомно виборювали своїм нащадкам право на вільне життя у незалежній країні. Сьогодні ми, спадкоємці славних традицій українського козацтва, маємо бути гідними їхньої самопожертви задля кращого майбутнього нашої єдиної України. І нарешті, це свято кожної свідомої людини, яка свої вміння, знання і професіоналізм віддає справі захисту нашої держави.
Національна асоціація кредитних спілок України сердечно вітає усіх зі знаменним святом! Нехай серця сповняться почуттям захищеності та впевненості у мирному і незалежному майбутньому, а Пресвята Богородиця береже Україну під своїм Покровом!
 11 жовтня
З 2 по 9 жовтня на запрошення Ірландської Ліги кредитних спілок Президент НАКСУ Петро Козинець та віце-президент Людмила Кравченко взяли участь у Міжнародній партнерській конференції та тренінгах, що проходили у м. Дубліні (Ірландія). Як ви знаєте, вже майже два роки йде нарощування рівня співпраці між НАКСУ та Ірландською Лігою кредитних спілок.
Цього року, крім представницьких делегацій кредитних спілок Ірландії, у конференції, яка вже стала традиційною, взяли участь делегації КС Албанії, України, Гани, Ефіопії, Гамбії, Белізу, асоціація „Гардарика” (КС Карелії та С.-Петербургу), Сьєрра-Леоне.
Протягом тижня були проведені заходи, серед яких інтерактивні тренінги, обмін досвідом щодо функціонування стабілізаційних програм, систем гарантування, впровадження нових технологій, стратегічного планування, систем управління асоціацій та кредитних спілок, ролі волонтерства у русі тощо. Учасники партнерського заходу також мали змогу безпосередньо ознайомитися з досвідом роботи ірландських кредитних спілок. Підсумковим заходом стала Міжнародна конференція з широким представництвом кредитних спілок Ірландії. докладніше >>>
 26 вересня
Кредитна спілка «Кредитсталь» отримала Золото рейтингу серед підприємств України в номінації «Соціальний внесок підприємства»
За результатами статистичного ранжування Союзу Національних бізнес-рейтингів, що об'єднує 6 країн Євразії (Азербайджан, Білорусь, Грузію, Казахстан, Узбекистан, Україну) кредитна спілка «Кредитсталь» (м. Маріуполь, Голова правління Юрій Ковальов) отримала Золото рейтингу серед підприємств України в номінації «Соціальний внесок підприємства», що підтверджено Міжнародним сертифікатом «Лідер галузі 2016».
Національна асоціація кредитних спілок України приєднується до привітань на адресу колег та усіх членів КС «Кредитсталь» з високою оцінкою діяльності!
Довідково. Кредитну спілку «Кредитсталь» було створено 1999 року членами первинної організації профспілки металургів і гірників України на одному з найбільших металургійних підприємств — комбінаті «Азовсталь». Основною метою діяльності КС „Кредитсталь” є фінансовий та соціальний захист своїх членів шляхом об'єднання їх особистих заощаджень для взаємного кредитування. Протягом багатьох років КС «Кредитсталь» входить в число лідерів галузі, щорічно підтверджуючи свій статус результатами роботи.
 22 вересня
22 вересня 2016 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. На розгляд було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції на період, що тривав між засіданнями та про хід виконання рішень XXIII Звітно-виборної Конференції НАКСУ; про позицію НАКСУ щодо стратегічних питань законодавчого регулювання; про виключення кредитних спілок з членів НАКСУ; різне.
Після затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ та звіту Виконавчої дирекції учасники засідання активно обговорили конкретні кроки Виконавчої дирекції по виконанню рішень XXIII Звітно-виборної Конференції НАКСУ, а також бачення по стратегічних напрямках реформування системи КС. Після тривалої дискусії члени Ради визначились із позицією з головних аспектів законодавчих змін щодо діяльності кредитних спілок. докладніше >>>
 24 серпня
Шановні колеги!
Цьогоріч Україна святкує 25-ту річницю Незалежності.
Це свято втілює в собі волю українського народу та його одвічне прагнення до свободи і самовизначення. Незалежність стала новою точкою відліку в житті кожного українця. За чверть століття наша країна пройшла кілька етапів оновлення, відтворюючи патріотизм, традиції і духовність української нації.
Останні роки стали випробуванням для всіх нас — випробуванням на чесність, на зрілість, на терпіння, на готовність попри все зберегти свою країну єдиною і неподільною. Свято нашої державності — це також і день пам’яті про тих, хто віддав найдорожче за наше мирне небо. Ми схиляємо голови перед їхнім подвигом і віримо, що обов’язково настане день, коли стихнуть гармати і в Україні настануть мир та злагода.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає усіх із Днем Незалежності України! Нехай мир і благополуччя прийдуть у наш спільний дім, у кожну родину!
 22 серпня
22 серпня 2016 року у Києві пройшла Конференція Української Світової Кооперативної Ради. У ній взяли участь члени УСКР — представницькі делегації НАКСУ та ВАКС від України, Централі Українських Кооператив Америки (ЦУКА), Української Кооперативної Ради Канади (УКРК). До складу делегації НАКСУ увійшли члени виборних органів НАКСУ та керівники Виконавчої дирекції. Гостями Конференції були перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Ольга Максимчук, завідуючий відділом пруденційного нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг Сергій Корсаков, представники Управління стратегії та реформування банківської системи Національного банку України Олена Онищук та Юлія Овдій, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик, Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій. Загалом у Конференції взяли участь понад 50 делегатів. Головуючою на Конференції була Президент УСКР Ольга Шевель, модерував захід Президент НАКСУ Петро Козинець. докладніше >>> | фоторепортаж >>>
 18 серпня
Шановні колеги!
Інформуємо вас про те, що однією з КС – членів НАКСУ отримано ознаку неприбутковості (код неприбутковості 0038 – спілки) у новому Реєстрі неприбуткових установ та організацій на підставі розробленого в НАКСУ Статуту.
Нагадуємо, що для отримання статусу неприбуткової організації вам необхідно звернутися до контролюючого органу ДФС за умови наявності у статуті вашої кредитної спілки змін, які підтверджують дотримання вимог щодо неприбуткових організацій, які встановлено Податковим кодексом України.
 3 серпня
З 28 липня по 1 серпня 2016 року в с. Коблєво Навчально-методичним центром НАКСУ був проведений семінар на тему "Зміни в законодавстві щодо діяльності кредитних спілок". У навчальному заході взяли участь представники більш ніж 20 кредитних спілок України.
Тему викладали віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко та віце-президент НАКСУ з питань саморегулівності, директор фінансового департаменту НАКСУ Катерина Калустова. Протягом навчання були детально розглянуті деякі особливості заповнення форм обліку та подання інформації у зв’язку зі змінами у законодавстві, процедура надання документів до Нацкомфінпослуг з урахуванням вимог оновлених нормативних актів, розкриття кредитними спілками інформації на власних веб-сторінках, надані методичні рекомендації з виконання кредитними спілками вимог законодавства про захист персональних даних, нормативно-правові акти, спрямовані на реалізацію Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, відповідні накази кредитної спілки з питань протидії легалізації коштів, розроблені на виконання цих нормативно-правових актів. докладніше >>>
 22 липня
22 липня 2016 року відбулась зустріч Президента НАКСУ Петра Козинця з першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайлом Довбенком. На зустрічі було обговорено поточну ситуацію на ринку кредитних спілок та питання поліпшення законодавчого забезпечення діяльності КС. Зокрема, йшлося про необхідність невідкладного прийняття „Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо оподаткування кредитних спілок” № 2032а від 05.06.2015 р. щодо питань неприбутковості та застосування РРО, ініціатором якого є О.М. Дмитренко, на осінній сесії парламенту. Беручи до уваги, що Комітет ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності офіційно підтримав даний законопроект, ішлося також про аналогічні дії з боку Комітету ВР з питань податкової та митної політики. Як відомо, зараз у Комітеті ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності створено робочу групу з доопрацювання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг», який передбачає ліквідацію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та передачу її регуляторних функцій НБУ. Досягнуто домовленості про участь НАКСУ у роботі даної робочої групи. Петро Козинець також офіційно запросив керівництво Комітету взяти участь у конференції УСКР. З боку Комітету запрошення було сприйнято позитивно. Насамкінець зустрічі Михайло Довбенко запевнив у подальшій підтримці розвитку кредитних спілок України.
 22 липня
14 і 22 липня 2016 року відбулися засідання Ради директорів Української Світової Кооперативної Ради в режимі відеоконференції. Участь у засіданнях взяли члени Ради директорів УСКР Петро Козинець, Ірина Драгомирецька (Україна), Богдан Курчак, Андрій Горбачевський (США), Ольга Шевель, Ярослава Пришляк (Канада). Вела засідання Голова УСКР Ольга Шевель. У ході засідання було обговорено фінансовий звіт УСКР за останні два роки та інші питання поточної діяльності. Рада Директорів прийняла рішення про проведення Конференції УСКР 22 серпня 2016 року у м. Києві. Конференція проходитиме у рамках засідання Світового Конгресу Українців. Учасники відеоконференції детально обговорили план підготовки та проведення даної конференції, кворум представництва, інші організаційні питання. Взяти участь у конференції вже зголосилися більше 30 представників кредитної кооперації США та Канади. Окрім делегацій НАКСУ та ВАКС у конференції візьмуть участь представники органів державної влади України.
 11 липня
Наприкінці червня вийшов друком черговий номер (№ 2 (64) «Бюлетеня кредитних спілок України»
Номер відкриває інформація про ХХІІІ Звітно-виборну Конференцію НАКСУ та загальні збори ОКС НАКСУ. Окрім загальної інформації про засідання ви можете ознайомитися з річними звітами органів управління НАКСУ та ОКС НАКСУ.
Далі ви маєте змогу переглянути офіційну інформацію Нацкомфінпослуг щодо підсумків діяльності кредитних спілок України за І квартал поточного року. Фінансовий департамент НАКСУ представив у свіжому номері журналу аналіз фінансової звітності кредитних спілок системи НАКСУ за означений період. докладніше >>>
 9 червня
9 червня 2016 року Національній асоціації кредитних спілок виповнюється 22 роки.
Створена кредитними спілками для розвитку кредитної кооперації, НАКСУ за свою історію переживала різні часи, які віддзеркалювали ситуацію і в країні, і в кредитно-кооперативному русі. Сьогодні, незважаючи на несприятливі економічні умови у нашій державі, НАКСУ об’єднує велику кількість спілок, професійна й відповідальна робота яких заслуговує лише найщиріших слів подяки та пошани. З наполегливістю і стійкістю переносячи усі труднощі й негаразди, кредитні спілки незмінно працюють у всіх куточках України, забезпечують робочі місця і надають людям доступну й таку потрібну, особливо сьогодні, фінансову підтримку.
Виконавча дирекція НАКСУ щиро вітає всіх колег-спілчан з черговою річницею Асоціації. Нехай наша спільна справа, якій ми присвячуємо життя та сили, і надалі допомагає людям! Бажаємо здоров’я, наснаги у роботі, взаємоповаги, довіри та вдячності членів!
 19 травня
19 травня 2016 року відбулась чергова ХХІІІ Звітно-виборна конференція Національної асоціації кредитних спілок України. У ній взяли участь делегати від 88 кредитних спілок із 129 спілок — членів НАКСУ. Також у роботі Конференції взяли участь запрошені гості — представник департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України Алла Керебко, член Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Ольга Максимчук, заступник директора департаменту Нацкомфінпослуг Ігор Невінчаний, Президент ВАКС Ольга Мороз. докладніше >>> | фоторепортаж з Конференції (посилання відкривається у новому вікні) >>>
 1 травня
Шановні колеги, дорогі спілчани!
Національна асоціація кредитних спілок України вітає усіх з Великоднем!

Чудо Христового Воскресіння об'єднує всіх нас вірою у перемогу світла над темрявою, добра над злом, життя над смертю. Це свято додає сили і віри в те, що світ стане чистішим і кращим, воно надихає наші серця сподіваннями на щасливе майбутнє, дарує життєвий оптимізм і духовні сили. Тож нехай у житті кожного з нас завжди буде весняна пора, пора творення і відродження, нехай збуваються всі найзаповітніші мрії, а світлоносні Пасхальні свята обдарують усіх міцним здоров’ям, принесуть родинам радість, благополуччя, щастя і добро! Христос воскрес! Воістину воскрес!
 20 квітня
Вийшов друком черговий номер (№ 1 (63) «Бюлетеня кредитних спілок України».
Перші шпальти номера присвячені докладній інформації про виїзне засідання Комітету Верховної ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, присвячене проблемам діяльності кредитних спілок, перспективам розвитку та їх законодавчого забезпечення. Інформацію доповнено презентацією віце-президента НАКСУ Людмили Кравченко на тему „Фундаментальні принципи та фінансовий механізм діяльності кредитних спілок. Міжнародний досвід та українські реалії”.
Номер продовжують матеріали про чергове засідання Ради НАКСУ, а також спільне засідання Ради НАКСУ та Правління ВАКС, у якому взяли участь Президент Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU) Брайан Бранч та Директор представництва Національної асоціації кредитних спілок Польщі у Варшаві (Каси Крайової) Павел Гжесік, які перебували з візитом у Києві. докладніше >>>
 30 березня
30 березня 2016 року кредитна спілка „МОЯ РОДИНА” відзначає ювілейну дату. Ось уже 10 років установа впевнено працює на фінансовому ринку України, послідовно демонструючи стабільну та надійну діяльність. Велика кількість жителів Чернігівщини скористалася допомогою КС „МОЯ РОДИНА” і мала нагоду впевнитися у чесності, надійності та зручності послуг установи. Це є найкращим свідченням того, що наша спільна справа надзвичайно важлива і потрібна простим людям.
Окрема подяка дружньому професійному колективу та керівництву КС „МОЯ РОДИНА”, завдяки наполегливості яких та відповідальному ставленню до справи спілка безперервно надає якісні фінансові послуги, орієнтуючись на розвиток громади.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає спілчан зі святом! Нехай активність, заповзятість та вірність кооперативним принципам примножують здобутки, а життя членів спілки стає заможнішим.
 24 березня
24 березня 2016 року в прес-центрі ІА „Укрінформ” відбулась звітна прес-конференція «Першочергові напрями реформи державного регулювання ринків небанківських фінансових послуг: результати 2015 року та плани на 2016 рік» за участю Голови Нацкомфінпослуг Ігоря Пашка та членів Нацкомфінпослуг Ольги Максимчук, Ольги Гурбич, Олександра Залєтова та Дениса Ястреба. З підсумковими матеріалами та відео прес-конференції можна ознайомитися тут http://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/1986482-persocergovi-naprami-reformi-derzavnogo-reguluvanna-rinkiv-nebankivskih-finansovih-poslug.html
 8 березня
Любі, прекрасні наші жінки!
Ви — першопочаток людства, вашою чарівністю, красою та ніжністю пронизані тисячоліття історії. Ви маєте чарівну здатність перетворювати світ, дивувати нас і дарувати найцінніші хвилини життя. З покоління в покоління ви передаєте традиції високої духовності, культури, працьовитості, а ваше вміння самовіддано кохати є найбільшим скарбом для усіх чоловіків планети. Тому нехай слова глибокої вдячності за життєву силу, наснагу та довготерпіння звучать не лише у це весняне свято, а завжди, нехай поруч з вами будуть гідні люди, а кохані щодня дарують вам прості житейські радості.
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає усіх жінок зі святом 8 Березня! Прийміть побажання міцного здоров’я, безмежного кохання, довічного щастя та добробуту. Нехай нова весна дарує радість і збуваються найзаповітніші мрії!
 3 березня
З 29 лютого по 3 березня 2016 року в Україні з черговим візитом перебували Президент Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU) Брайан Бранч та Директор представництва Національної асоціації кредитних спілок Польщі у Варшаві (Каси Крайової) Павел Гжесік.
В ході візиту були проведені змістовні переговори з керівництвом НАКСУ та ВАКС, на яких ішла мова про сьогоднішню ситуацію на ринку кредитних спілок та можливі шляхи підтримки міжнародної громадськості у цьому процесі.
Також відбулася зустріч Брайана Бранча та Павела Гжесіка з керівництвом Державної регуляторної служби України на чолі з Ксенією Ляпіною. У зустрічі також брали участь Петро Козинець, Людмила Кравченко, Вікторія Волковська. Брайан Бранч поінформував представників ДРС про кращі світові практики. З боку представників Державної регуляторної служби прозвучало запевнення про повну підтримку зусиль представників ринку кредитних спілок у питаннях дерегуляції діяльності. докладніше >>>
 1 березня
1 березня 2016 року відбулось чергове засідання Ради НАКСУ. На розгляд було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції НАКСУ за період, що пройшов після останнього засідання Ради; про проведення чергової Звітно-виборної Конференції НАКСУ; прийом та виключення кредитних спілок з членів НАКСУ; різне.
Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Петро Козинець зазначив, що попередній аналіз фінансової звітності кредитних спілок за 2015 рік свідчить про сталу ситуацію: — ні росту, ні значимого падіння показників наразі не відбувається. докладніше >>>
 26 лютого
Шановні колеги! Інформуємо вас про те, що НАКСУ отримано відповідь від Державної фіскальної служби України щодо фінансових санкцій за порушення Закону про застосування РРО. Відповідні запит, відповідь та витяг із Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” № 71-VIII від 28 грудня 2014 року читайте тут >>>
 24 лютого
24 лютого 2016 року у Державній службі фінансового моніторингу України за участю директора Департаменту координації системи фінансового моніторингу Ігоря Гаєвського відбулося третє засідання Громадської ради під головуванням Катерини Калустової, Голови Громадської ради, віце-президента НАКСУ.
У ході засідання заступник директора департаменту — начальник відділу взаємодії з державними органами Департаменту координації системи фінансового моніторингу Держфінмоніторингу Віктор Савчук представив звіт про реалізацію Держфінмоніторингом у 2015 році державної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, який найближчим часом буде оприлюднено на сайті Держфінмоніторингу. Зокрема, було наголошено на тому, що на сайті Держфінмоніторингу розміщено Оновлені та актуалізовані Методичні рекомендації щодо виявлення публічних діячів та забезпечення проведення фінансового моніторингу їх фінансових операцій станом на 26.01.16, які необхідні у повсякденній роботі суб’єктів первинного фінансового моніторингу.
Також були розглянуті питання щодо включення представників громадянського суспільства до складу Громадської ради при Держфінмоніторингу та проект орієнтовного плану проведення Держфінмоніторингом консультацій з громадськістю на поточний рік та інші питання діяльності Громадської ради.
 2 лютого
29 січня 2016 року у Львові, у дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка, відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, присвячене проблемам діяльності кредитних спілок, перспективам розвитку та їх законодавчого забезпечення.
Засідання проходило у широкопредставницькому відкритому режимі. Зокрема, від Комітету серед присутніх були: Голова Комітету Сергій Рибалка, заступники Голови Комітету Михайло Довбенко, Руслан Демчак, Олег Лаврик; Голови підкомітетів Віктор Романюк, Павло Різаненко, Олександр Жолобецький та працівники секретаріату Комітету на чолі із завідувачем Ігорем Приймою. Органи виконавчої влади на засіданні представляли: міський голова Львова Андрій Садовий, директор департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України Юрій Гелетій, член Нацкомфінпослуг Ольга Максимчук, директор юридичного департаменту фонду гарантування вкладів фізичних осіб Віктор Новіков, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Юрій Буца, високопосадовці Львівської облдержадміністрації. Серед активних учасників засідання були більше 30 керівників кредитних спілок — членів НАКСУ та ВАКС на чолі з керівництвом даних асоціацій; представники банківських кіл Львівщини, науковці Львівського національного університету ім. І. Франка — всього понад 60 учасників. докладніше >>>
 28 січня
26, 27 та 28 січня 2016 року Навчально-методичним центром НАКСУ було проведено три семінари щодо актуальних аспектів діяльності кредитних спілок: “Новації в діяльності КС внаслідок внесення змін до Податкового Кодексу України, Розпоряджень № 7 та № 177 Нацкомфінпослуг тощо” та „Складання річної податкової звітності та річної фінансової звітності кредитних спілок за Міжнародними стандартами фінансової звітності”. Матеріал викладали віце-президент НАКСУ з питань саморегулівності, директор фінансового департаменту НАКСУ Катерина Калустова та директор аудиторської фірми „НАКС-Аудит” Наталія Аксьонова.
Загалом у семінарах взяли участь понад 110 головних бухгалтерів та голів правлінь кредитних спілок з усієї України. докладніше >>>
 11 січня
11 січня 2016 року в Міністерстві фінансів України за ініціативою НАКСУ відбулась тристороння представницька нарада з питань, які сьогодні найбільше турбують кредитні спілки, а саме: доцільності та законності впровадження РРО в діяльності кредитних спілок та законодавчих новацій зі статусом неприбутковості КС.
З боку Міністерства фінансів у нараді взяло участь керівництво Департаментів фінансової політики та податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку; з боку Державної фіскальної служби — керівництво відділу контролю за проведенням розрахункових операцій, організації та координації фактичних перевірок; з боку НАКСУ — Петро Козинець, Людмила Кравченко та Олег Новодворський. докладніше >>>
 4 січня
Шановні колеги!
Як ви знаєте, 17 грудня 2015 року було прийнято, а 25 грудня зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 1634/28079 Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг „Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України” № 3201. В кінці 2015 року, а саме 31 грудня, після опублікування у газеті „Урядовий кур’єр”, дане розпорядження набуло чинності.
Даний документ приводить нормативну базу Нацкомфінпослуг у відповідність до міжнародних стандартів, згідно з якими, зокрема, добровільні додаткові пайові внески класифікуються як фінансові зобов'язання. При цьому, РЗПВ визнано резервом, сформованим згідно з вимогами Міжнародних стандартів фінансової звітності у зв’язку зі знеціненням (зменшенням корисності) активів внаслідок реалізації кредитного ризику.
Крім того, кредитні спілки можуть сформувати резерв забезпечення покриття втрат від неповернених позичок на суму заборгованості, що включає проценти, нараховані, але не отримані з 1 січня 2015 року.
Архів НОВИН (з 01.01.2020 по 31.12.2020) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2019 по 31.12.2019) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2018 по 31.12.2018) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2017 по 31.12.2017) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2016 по 31.12.2016) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2015 по 31.12.2015) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2014 по 31.12.2014) >>>
Архів НОВИН (з 11.09.2012 по 27.12.2013) >>>
Архів НОВИН (з 08.08.2011 по 05.09.2012) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2011 по 02.08.2011) >>>
Архів НОВИН (з 25.11.2009 по 29.12.2010) >>>
Архів НОВИН (з 27.01.2009 по 13.11.2009) >>>
Архів НОВИН (з 30.01.2008 по 25.12.2008) >>>
Архів НОВИН (з 16.01.2007 по 24.01.2008) >>>
Архів НОВИН (з 4.10.2005 по 9.10.2006) >>>
Архів НОВИН (з 1.06.2005 по 23.09.2005) >>>
Архів НОВИН (з 19.11.2004 по 25.05.2005) >>>
Архів НОВИН (з 28.11.2003 по 4.11.2004) >>>
Архів НОВИН (з 9.10.2003 по 21.11.2003) >>>
Архів НОВИН (з 5.08.2003 по 2.10.2003) >>>
Архів НОВИН (з 23.05.2003 по 11.08.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.04.2003 по 23.05.2003) >>>
Архів НОВИН (з 25.02.2003 по 28.03.2003) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2003 по 11.02.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.10.2002 по 27.12.2002) >>>
Архів НОВИН (з 17.07.2002 по 21.10.2002) >>>
Архів НОВИН (з 23.02.2002 по 21.06.2002) >>>
Архів НОВИН (з 20.12.2001 по 21.02.2002) >>>
Архів НОВИН (з 3.08.2001 по 23.11.2001) >>>
Архів НОВИН (з 29.05.2001 по 16.07.2001) >>>
Архів НОВИН (з 27.03.2001 по 25.05.2001) >>>
Архів НОВИН (з 3.01.2001 по 4.04.2001) >>>
Архів НОВИН (з 1.10.2000 по 20.12.2000) >>>
Архів НОВИН (з 7.07.2000 по 23.09.2000) >>>
Архів НОВИН (з 19.04.2000 по 7.07.2000) >>>
Архів НОВИН (з 23.03.2000 по 19.04.2000) >>>
Архів НОВИН (з 20.01.2000 по 3.03.2000) >>>

<<< повернутися