<<< повернутися

    Хроніка подій

4 листопада
Відбулось чергове засідання Ради НАКСУ. Головними питаннями, що обговорювалися, були питання Стабілізаційного фонду, змін в Положення НАКСУ про прийом в члени та про Центральний резерв ліквідності.
21 жовтня
Щиро Вітаємо з професійним святом - Міжнародним днем кредитних спілок і бажаємо плідної праці по розбудові кредитної кооперації для добра своєї громади, для добра України! Зичимо Вам значних звершень, нових ідей, волі та успіхів.
Миру, добра, розуміння, поваги, Вам, в Ваших родинах!
26 серпня
Відбулося перше засідання робочої групи при Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг по підготовці законопроекту "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про кредитні спілки". На засіданні було розглянуто основні проблеми чинного Закону України "Про кредитні спілки", а також, заслухано пропозиції членів групи щодо можливих змін до Закону. НАКСУ, шість представників від якої увійшли до складу цієї робочої групи, пропонує кредитним спілкам - своїм членам взяти участь в обговоренні законодавчих змін і в термін до 3 вересня 2004 року подати до свої пропозиції по внесенню змін до Закону України "Про кредитні спілки", які буде узагальнено і розглянуто на наступному засіданні робочої групи.
24 серпня
Національна асоціація кредитних спілок України щиро вітає Вас з видатною подією для всіх українців - Днем Незалежності України!
Щиро зичимо Вам, Вашим рідним та близьким міцного здоров'я, щастя, добра та благополуччя в ім'я розквіту суверенної України.
Нехай Ваша воля, невичерпна енергія та професійні успіхи допомагають Вам плідно працювати для розвитку і процвітання нашої Батьківщини.
Бажаємо Вам ділової наполегливості, цілеспрямованості та впевненості в усіх починаннях.
22 серпня
Щиро вітаємо з першим п’ятдесятиріччям беззмінного Президента Національної асоціації кредитних спілок України Петра Миколайовича Козинця – людину ім’я і життя якої нерозривно пов’язане з кредитними спілками від самого початку відродження руху кредитних спілок в Україні.
Вітаючи Петра Миколайовича із ювілеєм від усього серця бажаємо натхнення, доброго козацького здоров’я, родинного щастя і великих подальших досягнень у важливій діяльності на добро людям!
11 серпня
Вітаємо з днем народження ОЛЕНЧИКА Андрія Ярославовича, члена Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України - директора департаменту нагляду за кредитними установами.
Щиро бажаємо міцного здоров’я, родинного затишку, мудрих рішень та довгих років плідної праці на благо розквіту кредитного руху в України!
Нехай Вам таланиться та завжди доля усміхається!
20 липня
Відбулось спільне засідання керівництва НАКСУ, представників Світового банку в Україні, Проекту Світового банку по розвитку села та групи управління проектом при Міністерстві фінансів. Йшлося про підготовку проекту Світового банку "Фінансування розвитку села" та участь в такому проекті Національної асоціації, ОКС НАКСУ та кредитних спілок. Особливу увагу було приділено вимогам відповідності нормативам фінансової діяльності кредитних спілок, що будуть приймати участь в проекті.
16-17 липня
В м. Києві відбулась Міжнародна конференція лідерів рухів кредитних спілок Східної Європи, а саме: Україна, Польща, Румунія, Молдова, Росія, Білорусь, Литва. Матеріали по конференції публікуються в інших розділах сайту.
16 липня
Відбулись переговори Американської делегації з Головою Держфінпослуг В.І.Сусловим.
15 липня
В м. Києві проведено засідання круглого столу з повноважними представниками релігійних конфесій, що найбільш поширені в Україні по питаннях створення кредитних спілок на базі релігійних громад. В засіданні прийняли участь також американські гості.
14-20 липня
В Україні перебувала делегація зі США у складі:
Артур Арнольд - Президент Всесвітньої ради кредитних спілок (ВРКС);
Ден Кемпен - Президент Центральної кредитної спілки США (ЦКС США);
Рональд Коза - Віце-Президент Корпоративної федеральної кредитної спілки "Мід-Стейтс";
Богдан Ватраль - Президент Українсько-Американської Федеральної Кредитної Спілки "Самопоміч" (м. Чикаго);
Віктор Войтихів - Заст. Голови Ради Директорів УАФКС "Самопоміч" (м. Чикаго);
Іван Огаренко - член Ради Директорів УАФКС "Самопоміч" (м. Чикаго);
липень
Згідно Угоди про співробітництво між Дерфінпослуг та НАКСУ Дирекція НАКСУ приймала та проводила попередній аналіз фінансової звітності кредитних спілок за перше півріччя 2004 року. За даними звітів, що надійшли до НАКСУ (125 з 136), активи кредитних спілок членів НАКСУ складають 224 млн. грн., членство нараховує 311,6 тис. громадян.
22 червня
Між Національною асоціацією кредитних спілок України, Канадською кооперативною асоціацією та Українською кооперативною радою Канади підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо впровадження Програми зміцнення кредитних спілок України.
Фото: 1 >, 2 >, 3 >, 4 >, 5 >
8-23 червня
В Україні перебувала планувальна місія Канадської кооперативної асоціації (ККА), Української кооперативної ради Канади (УКРК) та Канадського агентства з міжнародного розвитку (КАМР). Вході місії відбулись переговори між НАКСУ та канадськими партнерами з приводу початку нової канадської Програми зміцнення кредитних спілок України. В рамках місії проведено дводенний семінар-конференцію кредитних спілок, де обговорювалися нагальні питання підтримки розвитку руху кредитних спілок України, проведено стратегічне планування по головних завданнях, що має вирішувати проект.
18-19 червня
Відбулось засідання Ради НАКСУ та Наглядового комітету. Крім поточних питань та питань, пов'язаних з канадським проектом, Рада НАКСУ розглянула та прийняла, спираючись на засідання круглих столів, нове Положення про Стабілізаційний фонд НАКСУ та нове Положення про членські внески.
9-13 червня
В Києві та Алушті відбулись урочисті святкування 10-ї річниці Національної асоціації кредитних спілок України. Президент України Л.Д.Кучма надіслав вітання членам Асоціації з ювілеєм та нагородив НАКСУ Почесною Грамотою.
Участь у святкуванні прийняли представники більш ніж 100 кредитних спілок України, Голова Держфінпослуг В.І.Суслов, Перший заступник Керівника Головного управління Адміністрації Президента Ю.О.Лупенко, повноважні представники Мінагрополітики, інших міністерств та відомств, керівники українських та зарубіжних партнерських організацій, журналісти.
В рамках ювілейних заходів пройшли засідання круглих столів з актуальних проблем розвитку НАКСУ та кредитних спілок (матеріали публікуються в інших розділах сайту.
13 травня
Згідно рішення Президії Ради НАКСУ директором Навчально-методичного центру НАКСУ призначена Світлана Прозорова, яка перед тим пройшла місячний випробувальний термін в НАКСУ.
12 травня
Між Національною асоціацією кредитних спілок України та Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг підписано Угоду про співробітництво. Метою пілотного проекту, що має реалізовуватися в рамках цієї Угоди, є практичне опрацювання механізмів здійснення НАКСУ, пов'язаних з реалізацією повноважень, які потенційно можуть бути делеговані НАКСУ з боку Держфінпослуг у випадку надання НАКСУ статусу СРО.
Фото >
квітень
Виконавча дирекція НАКСУ приймала та проводила аналіз фінансової звітності КС - членів НАКСУ по новій формі звітності. За даними звітів від 121 КС (із 136) загальні активи кредитних спілок - членів НАКСУ складають 213 млн. гривень, з низ загальний капітал - 40,3 млн. гривень, членів КС - 305 тисяч.
11-17 квітня
Президент НАКСУ П.Козинець та Заступник Голови Правління ОКС НАКСУ Л.Кравченко з тижневим візитом перебували в США на запрошення американської сторони. В ході візиту були проведені переговори з Віце-президентом Всесвітньої ради кредитних спілок (ВРКС) Л.Іто, керівництвом Ліги КС штату Іллінойс, фундацією Ліги КС штату Іллінойс, керівництвом КС "Самопоміч" (м.Чикаго), керівником Центральної КС США та Корпоративної федеральної кредитної спілки "Мід-Стейтс" (регіональний ОКС на шість штатів) та рядом інших організацій. Досягнуто домовленості:
1. Грант на капіталізацію ОКС НАКСУ сумою 100 тис. дол. США під конкретну програму по селу. 12 КС вже отримали пільгові кредити згідно даного проекту.
2. Про позичку для ОКСу сумою 200 тис. дол. США від Центральної кредитної спілки США (ЦКС США).
3. Технічну підтримку НАКСУ з боку ЦКС США на щорічній основі.
4. Спільних діях по створенню 3 КС на базі релігійних конфесій (перш за все - п'ятидесятників).
5. Про велику місію в Україну керівників перелічених вище організацій 15-20 липня 2004 року;
6. Візит в Україну Президента Всесвітньої ради кредитних спілок Артура Арнольда та проведення міжнародного круглого столу в Києві в липні 2004 року.
17 квітня
Щиро вітаємо з днем народження Андрія Ігоровича Рудька, Президента Компанії Vantage Enterprises, LLC! Бажаємо Вам пане Андрій щастя, здоров'я, благополуччя, родинної злагоди і здійснення всіх мрій! Також, бажаємо процвітання компанії, яку очолює пан Рудько, багато клієнтів та прибутків! Многая літа!
12 квітня
Рада та Виконавча дирекція Національної асоціації кредитних спілок України щиро вітає з 50-річним ювілеєм Богдана Ватраля - Президента Українсько-Американської федеральної кредитної спілки "Самопоміч" (м. Чикаго), одного з перших ініціаторов і активного учасника відродження та становлення кредитної кооперації в Україні, кавалера ордена України "За заслуги".
Висловлюючи слова великої вдячності та поваги за особистий внесок у розбудову руху кредитних спілок, ми бажаємо Вам пане Ватраль міцного здоров'я, творчої наснаги, родинного щастя і нових успіхів та досягнень як у зростанні каси "Самопоміч" так і в подвижницькій праці на благо української громади США та кооперативного руху в Україні!
7 квітня
Виконавча дирекція НАКСУ щиро вітає з днем народження Олену Єфремівну Збаражську, Начальника управління аналізу і ліцензування кредитних установ департаменту нагляду за кредитними установами ДКРРФПУ! Бажаємо міцного здоров'я, родинного затишку, достатку та злагоди! Гарного святкового настрою, теплих весняних усмішок та, звичайно, успіхів у наполегливій праці з кредитними спілками!
Дякуємо за співпрацю!
12 березня
12 березня 2004 року (в день проведення X Звітно-виборної Конференції НАКСУ) Керівник Канадського агентства з міжнародного розвитку (CIDA) прийняв остаточне рішення про затвердження Проекту "Програма зміцнення кредитних спілок України", що фінансується Урядом Канади.
За попередніми даними перша планувальна місія відбудеться вже в кінці травня - на початку червня цього року. Проект розпочне свою роботу після узгодження всіх питань та підписання відповідних угод з НАКСУ.
Ми поздоровляємо всіх з цією важливою подією!

Нагадуємо, що переклад з англійської Концепції проекту «Програма зміцнення кредитних спілок України» (затверджена Урядом Канади 3 жовтня 2001 року) було опубліковано на нашому сайті ще в грудні 2001 р.

листопад - січень
Продовжується співпраця між НАКСУ та CNFA щодо впровадження навчального курсу з питань фермерського кредитування. Також, в рамках співпраці досягнуто домовленість про тестування програмного продукту "Статистика для оцінки ризиків", розробленого організацією Украгроконсалт для забезпечення статистичною інформацією кредиторів аграрного ринку.
листопад - січень
Тривають переговори з Програмою підвищення рівня життя сільського населення в Україні (Великобританія) з приводу запровадження інвестиційного компоненту Програми, спрямованого на надання через кредитні спілки кредитних ресурсів сільським жителям Донецької, Київської, Луганської та Одеської областей.
5 січня
Згідно спільної угоди між Посольством ФРН в Україні та НАКСУ, до роботи на посаді директора міжнародного департаменту Виконавчої дирекції НАКСУ приступила громадянка ФРН Віра Вайсбродт.
грудень - січень
Проводяться необхідні консультації з ВР та органами виконавчої влади України з питань оподаткування доходів фізичних осіб - членів кредитних спілок.
грудень - січень
Тривають дослідження ряду кредитних спілок, які працюють з сільським населенням. Дослідження проводяться фірмою "Консультування міжнародних проектів" залученою для цього рішенням KFW в контексті підготовки інвестиційного проекту кредитування села через кредитні спілки в рамках загального проекту ЄС. З боку НАКСУ участь в проведенні досліджень бере фінансовий аналітик О. Соломчак. В даний час вже вивчено роботу кредитних спілок "Буковина" та "Наші люди", м. Чернівці, "Каса взаємодопомоги", м. Полтава, "Глобинська", м. Глобине, "Профіт-Центр", м. Біла Церква, "Гармонія", м. Кіровоград.
23-24 грудня
Для кредитних спілок центрального регіону було проведено навчальний семінар "Державне регулювання діяльності кредитних спілок та фінансовий моніторинг в КС". Семінар проводився за участю представників Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України - Директора департаменту по нагляду за кредитними установами Оленчика А.Я. та Начальника відділу фінансового моніторингу Шевчука К.Д. Активну участь в організації та проведенні семінару взяла КС "Поміч" НаУКМА.
23 грудня
В Мінагрополітики відбулася ділова зустріч з щойно призначеним керівником технічного проекту ЄС з питань фінансування села д-ром Геррі Роше. Темою обговорення стали питання реалізації компоненту проекту, який стосується кредитної кооперації. Участь у переговорах взяли П. М. Козинець та відповідальні працівники Мінагрополітики.
18 грудня
В Києві відбулося засідання круглого столу за участю директора Департаменту нагляду за кредитними установами ДКРРФП А. Я. Оленчика, працівників цього департаменту, представників Winrock International, членів Ради, Президента та працівників Виконавчої дирекції НАКСУ, лідерів КС. Темою обговорення стали питання державного регулювання діяльності кредитних спілок та кредитування через кредитні спілки жінок - підприємців. Засідання відбулося за підтримки Winrock International, співорганізатором засідання виступила НАКСУ.
17 грудня
Відбулося чергове засідання Ради НАКСУ (матеріали друкуються в черговому номері "Кур'єру НАКСУ").
16 грудня
Відбулося чергове засідання Правління ОКС НАКСУ. На порядку денному засідання розглядалися питання щодо фінансових результатів діяльності, кредитної політики, розподілу процентів на пайові внески членів, затвердження бюджету ОКС НАКСУ на 2004 рік. В члени ОКС НАКСУ прийнято Кредитну спілку "Народний кредит", м. Тростянець Сумської області.
16 грудня
Відбулося чергове засідання Президії НАКСУ (матеріали друкуються в черговому номері "Кур'єру НАКСУ").
12 грудня

Відбулось урочисте засідання з нагоди першої річниці ДКРРФП. З вітальним словом на засіданні виступив П. М. Козинець.

грудень
Відбулися переговори з Торгово-економічним відділом Посольства Республіки Польща щодо проведення навчального семінару з питань створення кредитних спілок на базі польської громади в Україні. За результатами переговорів 9 грудня 2003 року було проведено семінар "Основи діяльності кредитних спілок", в якому взяли участь 23 представники польського земляцтва. На семінарі були присутні Торговий Радник-Посланник Посольства Республіки Польща пані Анна Сковроньска-Лучиньска та Торговий Аташе пан Лех Дземашкевич. Семінар викладали пан Даріуш Кіянка (Каса Крайова, Польща) та Оксана Мицик (НАКСУ).
грудень

В кредитних спілках України працювала незалежний експерт з ФРН пані Віра Вайсбродт, яка відвідала кредитні спілки Луганської, Харківської, Львівської, Миколаївської та Сумської областей.

листопад - грудень

Триває напружена робота Спільної робочої групи ДКРРФП та НАКСУ по підготовці нормативних документів ДКРРФП щодо регулювання діяльності КС. З останніми затвердженими ДКРРФП документами можна ознайомитися в розділі сайту "Документи Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (ДКРРФПУ)".

28 листопада - 11 грудня
Президент НАКСУ П. М. Козинець перебував на навчанні з питань розвитку банківської справи, яке проводилося для держслужбовців в рамках спільної програми Мінекономіки України та МЗС Єгипту.
Архів НОВИН (з 01.01.2020 по 31.12.2020) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2019 по 31.12.2019) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2018 по 31.12.2018) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2017 по 31.12.2017) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2016 по 31.12.2016) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2015 по 31.12.2015) >>>
Архів НОВИН (з 01.01.2014 по 31.12.2014) >>>
Архів НОВИН (з 11.09.2012 по 27.12.2013) >>>
Архів НОВИН (з 08.08.2011 по 05.09.2012) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2011 по 02.08.2011) >>>
Архів НОВИН (з 25.11.2009 по 29.12.2010) >>>
Архів НОВИН (з 27.01.2009 по 13.11.2009) >>>
Архів НОВИН (з 30.01.2008 по 25.12.2008) >>>
Архів НОВИН (з 16.01.2007 по 24.01.2008) >>>
Архів НОВИН (з 4.10.2005 по 9.10.2006) >>>
Архів НОВИН (з 1.06.2005 по 23.09.2005) >>>
Архів НОВИН (з 19.11.2004 по 25.05.2005) >>>
Архів НОВИН (з 28.11.2003 по 4.11.2004) >>>
Архів НОВИН (з 9.10.2003 по 21.11.2003) >>>
Архів НОВИН (з 5.08.2003 по 2.10.2003) >>>
Архів НОВИН (з 23.05.2003 по 11.08.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.04.2003 по 23.05.2003) >>>
Архів НОВИН (з 25.02.2003 по 28.03.2003) >>>
Архів НОВИН (з 14.01.2003 по 11.02.2003) >>>
Архів НОВИН (з 17.10.2002 по 27.12.2002) >>>
Архів НОВИН (з 17.07.2002 по 21.10.2002) >>>
Архів НОВИН (з 23.02.2002 по 21.06.2002) >>>
Архів НОВИН (з 20.12.2001 по 21.02.2002) >>>
Архів НОВИН (з 3.08.2001 по 23.11.2001) >>>
Архів НОВИН (з 29.05.2001 по 16.07.2001) >>>
Архів НОВИН (з 27.03.2001 по 25.05.2001) >>>
Архів НОВИН (з 3.01.2001 по 4.04.2001) >>>
Архів НОВИН (з 1.10.2000 по 20.12.2000) >>>
Архів НОВИН (з 7.07.2000 по 23.09.2000) >>>
Архів НОВИН (з 19.04.2000 по 7.07.2000) >>>
Архів НОВИН (з 23.03.2000 по 19.04.2000) >>>
Архів НОВИН (з 20.01.2000 по 3.03.2000) >>>

<<< повернутися